Küba denince akla gelenler nelerdir ?

benim aklıma che geliyor en çok sonra puro sonra kusursuz amerika direnişleri

0|0
21|46

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 20

• Kuba denilince aklıma musik gelir, dans gelir, canlı canlı renkler gelir, aklıma aynı zamanda politika gelir, kanunusuz işler gelir, güzel denizi, sahilleri gelir.Aklıma ispanyolca gelir.

0|1
    1|0
  • öyle sanıldığı gibi hasta siempre comandante şarkısından ibaret olmayan,puroların bakire kızların dizlerinde sarılmadığı, okur yazarlık oranı %98 lerde olan,sağlık sistemi şahane diyebileceğimiz ancak karayip sosyalizmi sevdalıları tarafından yüceltilen monarşik sosyalizm ile yönetilen, internete devlet izni ve kontrolü altında girilebilen (11 mio nüfustan yaklaşık %3-5 i internet kullanabiliyor..) ,yurtdışı seyahatlerini daha yeni izin verilmiş( gerçi 15-25 dolar maaş alan bir halk o parayla ancak bir şehirden ötekine gidebilir) ve daha bin ton söz söylenebilecek dans sever,harika doğa güzelliklerine sahip, halkı nispeten mutlu ama yoksulluk içinde bir ülke diyeyim ben ama siz girip netten aratın yine de..

0|0
    0|1
    • Doğrudur, bir akradaş tatile gitti ve bayağı fakir olduklarını söylemişlerdi. Fakir ama mutlular edebiyatına girmeden bu gerçeklere de bakmak lazım..

• 1960 li yillarda Amerika ya patlattigi tokatla birlikte, akil akildan üstündür, haddini bil, deyisi geldi.

0|0
    0|0
  • bol yeşillik koca popolu hatunlar

0|0
    0|0
  • kübra.

0|0
    1|0
  • hiç bişey gelmiyo kuba adında bi cafe geliyor.

0|0
    0|0
  • salsa,içki,komünizm

0|0
    0|0
  • türkkaya ataöv-küba mucizesi =)

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Voleybol takımı :)

0|0
    0|0
  • muzık ve dans gelır..

0|0
    0|1
  • bana hirsizlik geliyor...bide eski model arabalar :)

0|0
    0|0
  • Che Guevara

Puro

0|0
    0|0
  • politika

ot

0|0
    0|0
  • Ot geldi nasıl bir bilinç altıysa!

0|0
    1|0
    • ineklerin yediğimi,yoksa insanların bağımlısı olduğu, kendini teslim ettiği, beyni yavaş yavaş öldüren,geçici bir cennet yaratan ama aslında hayatını cehenneme çeviren ot mu ?

• cevapsız bir cevap...bilinçaltına hayran kaldım doğrusu...sadece içtiğim ve lanet ettiğim günler geldi aklıma hepsi bu ...

• Nedense benim aklımada ot geldi :)

• bacaklarında puro saran kızlar

0|0
    0|1
  • kominizmmm

0|0
    0|0
  • bankta calisan kubali cocuk :)

0|0
    0|0
  • İçki, kumar, fahişelik, pislik, uyuşturucu... 10 yaşına gelmeden satılan kızlar, daha 20’sine varmadan pörsüyerek emekliye ayrılan insan vücutları, sadece yüzde 10’lar düzeyindeki okuma yazma bilen insan sayısı, çocuk ölümlerinde dünya birincileri arasında yer alan bir ülke, geleceği yok olmuş güruhlar, uyuşturucu batağında tükenen hayatlar.

Edit: Sevdiğim bi yazıdan alıntı ama aynen katılıyorum bu düşüncelere tabi bu durumlar Kastro ve Che önderliğinde son buldu ama kalıntıları malum. Alıntı yaptım çünkü düşüncelerimin toparlanmış hali bu şekilde.

0|0
    0|0
    • hahahaa manyak misin sen yhaa... okuma orani cok yuksek bi ulkeden bahsediyosun.. bale tiyatro sanat ucretleri ekmek ile ayni fiyatta.. tip alaninda dunyanin en ulkelerinden biri ve saglik ucretsiz.. sen hangi ulkeden bahsediyosun ?

• Che adli kisiden onceki kuba hic bakmadin mi gecmislerine? Boyle bi yerdi orasi :)

• buena vista social club.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 46

• mücadele,che,puro ve Fidel Castro

0|0
    0|0
  • arkadasin biri dengesiz bi sekilde yazmis fakat kuba da bikac onemli nokta..okuma orani cok yuksek bi ulke.. bale tiyatro sanat ucretleri ekmek ile ayni fiyatta.. tip alaninda dunyanin en ulkelerinden biri ve saglik ucretsiz..turist icin pahali bir ulke fakat insanlari icin normal.. turistn kullandigi para ile halkin kullandigi farkli ve 24 kat fark var.. taksi soforu 4dil biliyordu siz dusunun gerisini.. tabiki her taksici 4dil bilmiyor fakat cok yuksek bi oranla herkes kesin 2.bir dil biliyor..

0|0
    0|0
  • Sierra Maestra ve kahveli muz kızartması

0|0
    0|0
  • eski otomobiller falan.

0|1
    0|0
  • fıbel castro

0|0
    0|0
  • Memeleriyle puro saran kızlar

0|0
    0|0
  • Che Guevara

0|0
    0|0
  • Che, Fidel, puro, dans, Havana

Bir de eski amerikan arabaları, eski tip büyük buzdolapları ve inanılmaz tütün tiryakliği geliyor

Resepsiyondaki Miranda Milagrosa ise zaten hiç aklımdan çıkmadı...

0|0
    0|0
  • Benim aklıma nedense Bacardi geliyor.

0|0
    0|0
  • Paslı eski arabam ile sevgilim madeleinee yanımda taşlı yollarda tekerlek sesleri ile şehri gezmek :(

0|0
    0|0
  • Guantanamo

0|0
    0|0
  • puro fidel castro ve ücretsiz benzin ve elektrik ve okuma hakkı

0|0
    0|0
  • havana,

satranç,

voleybol,

puro,

deniz kum güneş...

0|0
    0|0
  • Güzel Kadınların bacaklarında sardığı prolar

0|0
    0|0
  • Haritada virgül kadar ülkede devrim yapan Che'nin değil, milyarlık Çin'e kafa tutan Osman BATUR'un izinden gidiyoruz!

0|0
    0|0
  • Küba deyince beynimde fırtınalar kopuyor. Aşağılık, işe yaramaz, domuzdan pislik gerillalar ve onların yaptığı iğrenç işler geliyor. Yüzlercesini öldürdüm ve öldürmeye devam edeceğim..

0|0
    0|0
  • 60 model otobüsler, mini etekli esmer kızlar, fidel castro ve che afişleri ve latin müziği yapan müzisyenler

0|0
    0|0
  • Devrim, Fidel, Che, Bueno Vista, Püro ...

0|0
    0|1
  • puro içen gözlüklü teyze

0|0
    0|0
  • link

Buena vista social club.. Bir compay segundo efsanesi gelir..

0|0
    0|1
  • puro tabi...

0|0
    0|0
  • Fidel castro ve puro geliyor. Bir de red alert geliyor:D

0|1
    0|0
  • kubalı hatunların puro yapması geldı

0|0
    0|0
  • sosyalizmin hala direnebildiği eşitlik ve özgürlük adası :)

0|0
    0|0
  • Puro geliyor tabi ki. Bir de o puroları bacaklarında saran hatunların hayali :D

0|0
    0|0
  • r ernosto che guvera . fidel kastro . pıro havana .devrim .müzik .eski amercikan arabalar ..

0|0
    0|0
  • Aklıma kübra geldi. İşin garip tarafı öyle birini tanımıyor olmam.

0|0
    0|0
  • Köpek.

0|0
    0|0
  • ben gelirim

0|0
    0|0
  • Fidel Castro geldi ilk aklıma.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam