Hikaye yazmam için bana yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba arkadaşlar kendimi oyalamak için şiir türünde yazarım sürekli. Şimdi ise hikaye yazmaya karar verdim. Ama bir türlü konu bulamıyorum. Belki birkaç cümleyle bana yardımcı olabilirsiniz, çok minnettar olurum. Konusu korku, macera, aşk, her türlü kategoride olabilir. Sadece önemli olan değişik ve ilgi çekici olmalı. Şimdiden teşekkür ederim..

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• bence konu olarak aşk olacaksa bir kahraman belirlemelisin ve kahramanın yaşadığı olaylardan bir isim bulman lazım hikaye nasıl gelişecek bunlar önemli .. mesela genç bir kız istanbuldaki yaşamını anlatan ordaki zorlukları anlatabilirsin veya bir okuldaki laneti anlatabilirsin sana kalmış

0|0
    0|0
    • Bu tür konularla çok karşılaşıyorum. Ben biraz daha farklı birşey olsun istiyorum.

• daha önce karşılaşmış olabilirler ikiside zorunlu göç veya bir sebeple farklı ülkelere gidebilir

• yazdığın kısa birşeyler varsa paylaşabilir misin?

Erkekler Ne Diyor 7

• Hikayenin konusu geniştir sokakta top oynayan çocuklardan tutun doğa gezisine çıkan birine kadar kendi konunu kendin bul bir şeyi benim diyebilmen için her şeyi sana ait olması lazım

0|0
    0|0
  • onu arıyordu o ise saklanmıştı kalbinin en köşesine göremiyordu ararken belki oda kaybolacaktı kendi benliğinde yaptığı yanlışları görmüyor umarsamıyor aramaya devam ediyor kendi benliğine baksa bulacaktı belkide...

saçmaladım l*n asdasd

0|0
    0|0
  • Uzunca bir süre düşün ve kendin bul hikayeni ben öyle yaptım :D

0|0
    0|0
  • peyami safa'nın hikayelerini oku yardımcı olabilir

0|0
    0|0
  • Akil hastanesinsen kacan bir sizofrenin hikayesi olsun hayali sesler felan duysun

0|0
    0|0
  • Ben seneryo yazıyorum gerçek olan anıları nasıl yardım edebilirim sana

0|0
    0|0
    • Öncelikle size başarılar dilerim. Ben yazacak konu bulamıyorum. Bu konuda yardımcı olabilirseniz, memnun olurum.

• Aslında kendi yaşantımı kağıda dökmek istedim. Ama sadece 2 kişi arasında geçen olaylar pek ilgi çekici olmaz diye düşündüm. Sonra üstüne biraz kendi kafamdan kurgu ekleyeyim dedim, bir türlü aklıma birşeyler gelmedi. Başlamadan bıraksam mı acaba :)

• Boyle şeyler olur karamsarlığa kapılma hergun yeni bir şans ama 2 kişilik bir hikaye tutmaz

• ben hayatımı anlatıyım. cilt cilt ansiklopedi yazarsın :)

0|0
    0|0
    • Neden olmasın :)

• üniversitedeydim.
      tanışalı 1 ay olmuştu. ayrı şehirlerde okuyorduk. o benim memleketimde bense çok küçük bir şehirde. memleketimde kalabildiğim kadar kaldıktan sonra artık okula gitmem gerekliydi. o da önce kendi memleketine gitti. çok az kaldıktan sonra benim yanıma geldi.
      yemek yapmıştım o geliyor diye. (söylemesi ayıp çokta güzel olmuştu) hadi arkasına bir kahve içelim dedi. saate baktım gece 04:00. bu saatte açık yer yoktur ki burada dedim. sanki bütün şehrin cafelerini ben kapatmışım gibi üzülmüştüm o anda. çantasından cezve çıkardı. gözüm açıldı birden. yine içim burkuldu. "kahve yokki" dedim. çantanın diğer gözünden kahve de çıkardı. aman allahım sanki rüya. "ah be dedim bir de fincanımız olsaydı ne keyif yapardık." dedim. hiç konuşmuyordu. sadece gülümsüyordu. ve o gülüşü için dünyayı yakardım. zaman durmuştu ve gözlerimiz kenetlenmişti. çantanın diğer gözünden fincan takımı çıkarttı. hayatımda ilk defa mutluluktan ağladım.
      başkasıyla evli.
      olsun. daha çok mutlu olsun.

• Bence siz kendiniz yazın, baya başarılı olacağınızdan eminim :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Konu?

0|0
    0|0
  • Bana yazsana kısa bir hikaye :) kardeşimin doğum günü için hazırlayacağım filmde kullanırım :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...