Kapat

Orijinal mi alırsınız yoksa korsancı mısınız?

Maalesef artık her film internetten indirilip izleniyor, sanatçıların tüm albümleri netten indiriliyor. Emeğe saygı gösteren çok az insan kaldı. Öğrenciyim o kadar para neden vereyim diyor, yönetmen filmi izlemek için kafana silah dayamıyo ki? Siz ne diyorsunuz peki, görüşünüz nedir?

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• kul hakkı kopya, orjinalciyim.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 20

• Sanat esasen ücretsiz olması lazım diye düşünürüm.
    Toplumları şekillendiren, insanların kültür düzeylerini arttıran bu güzellikler para ile satılan ticari ürünler olmamalı ya da adına sanat değil sanat LTD denmeli.

Elbette sözüm sanat yapmaya devam edip piyasa ürünü filmler, tiyatrolar, kitaplar yazmayanları kapsamıyor.

0|1
    1|0
  • Emeğe saygıcıyım. :)

1|0
    0|0
  • Sanatçılarda artık youtube tıklanmasından para kazanıyor zaten :) Artık albüm olayları falan geçti. Film desen sinemada izlemek ayrı zevk. Ama vizyon tarihi geçmiş filminde dvdsini almıyorum açıkçası. Netten izliyorum. Kitap konusunda ise korsan almam kesinlikle.

0|1
    0|0
  • sene başından beri 350+ film izledim şimdi bunların blu-ray almaya kalksam iflas etmiştim 1 bluray enaz 20-30 tl yani 20tlden hesaplarsak benim 7000bin tl vermiş olmam gerekiyor 6ayda

0|0
    0|0
  • Filme para vermem ne olursa olsun hak etmiyorsa isterse 999 trilyon lira bütçeyle çekilmiş olsun banane kalitesini ortaya koymuş ve hakkını veriyorsa zaten gider sinemada izlerim bu her şey için böyle onun haricinde para israfını sevmiyorum kendi basiretsizlikleri yüzünden cebimdekinden olamam onlarda iyi yapsaymışda hak ettiklerini alsalarmış.

0|0
    0|0
  • o değilde bu kadar korsan varken bu adamlar hala lüx içinde yaşadığına göre demek ki bizden gelen paraya çokta ihtiyaçları yok :D

0|1
    0|0
  • kendimi bildim bileli korsancı oldum anadolu çocuğunun geliri bellidir o gelirle biz karnımızı zor doyuruyoruz orjinal alıp da aç mı kalalım türkiye şartlarında orjinal şeylere yönelmek çok zor

1|1
    0|0
  • memurum :D bilmem anlatabildimmi

0|0
    1|0
    • ne alakası var?

• filmi yapan suclu oldu şimdide. gece gece girdigim tartısmaya bak. tamam memur abi sen netten izlemeye devam et. ama unutma kul hakkıdır

• korsan satış yapanı kastediyorum. kul hakkını alan almış. o niyetle korsan filmi çeken o. benim niyetim ne çalmak neden çırpmak.

• Torreenten indiririm

0|0
    0|0
  • Film ve müzik internetten tabiiki. Kıyafet en büyük zaaflarimdan birisidir çakma giymem

0|0
    0|0
  • korsan

0|0
    0|0
  • önce torrent, sonra hoşuma giderse satın alırım.

0|0
    0|0
  • Replika olabilir

0|0
    0|0
  • La a n ögrencyim elit olsam orjin alirim ama şu an 4 ever korsancilik

0|0
    0|0
  • Nete düştüğü gibi izlerim.

0|0
    0|0
  • Teknolujık de hep korsanciyim = )

0|0
    0|0
  • her zaman orijinal almışımdır orijinal alrım

0|0
    0|0
  • inadına zorrent

0|0
    0|0
  • Orjinal genellikle ama korsan takıldığımda var :D

0|0
    0|0
  • Bana görede bir kişinin doğuştan sesiyle milyarlar trilyonlar kazanması,
    bir emekçininde sabahtan akşama kadar eşya taşıyıp o sanatçının %0.1 kadarı ücret alması Bana Adaletli gelmiyor.
    Ama Film/Oyun konusunda birşey diyemem çok fazla emekleri geçiyo, onlarca eğitim vs.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Film internetten izler kitabı orijinal alırım.

0|0
    0|0
  • Orjinalciyim ben

0|0
    0|0
  • O zaman biz hiçbir filmi izleyemeyiz

0|0
    0|0
  • orjinal alirim

0|0
    0|0
  • Her şey netten