Matematiğim iyi diyenler gelsin soru detayda :D mantık sorusu da diyebiliriz :D?

3 kişi bir radyo aldık çırak 30 lira dedi kişi başı 10'ar lira verdik sonra mağaza sahibi geldi ve radyo 25 liraydı dedi, çırak mağaza sahibine 25 lira verdi ve kalan 5 liradan bize 1'er lira verdi çırakta 2 lira kaldı

Bizde önce 10 lira verdik ve 1'er lira geri aldık yani kişi başı 9 lira vermiş olduk çırakta da 2 lira kaldı 3*9=27+2=29 ama toplam 30 lira vermiştik 1 lira nereye gitti :D :D

Güncellemeler:
Cevabı daha sonra yazıcam :D

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Haha bir mal sen değilsin yillardir bu soruyu soruyolar bana her seferinde de mal gibi cevabi unutup anaa nasil oluyo la diye şaşırıyorum 😅😅

0|0
    0|0
    • :))

• teşekkürler eig için (: bugun arkadas ortamında yine bu soru gündeme geldi yine cevabı doğru düzgün açıklayamadım ya la :D

• sağlık olsun ya la arnavut kaldırım :D

Kızlar Ne Diyor 5

• 30 lira vermiştiniz 3 tl'yi geri alınca 27 tl kaldı. 25 tl radyo ise 2 tl çırakta kalıyor işte. Sağlama ile çıkıyor, tersten yapmak lazım demek ki :D

0|0
    0|0
    • afferin kız helal olsun sana burada sadece koşullu yönlendirme var 27 ve 2 rakamı görünce hemen topluyoruz ama parayı bulmak için onlar toplanmaz :D ben 1 saat düşünmüştüm bulamamıştım :D

• üc arkadas birer liralarini geri alinca 27 tl toplamda kaliyo 25 tl radyo ucreti ve ciraktada 2 lira kaliyo

0|0
    0|0
  • soruda yanıltmak ıcın 3 arkadasın odemıs oldugu 27 tl ye eklenen cıragın aldıgı 2 tl zaten 27 tl nın ıcındedır yanı 3 arkadas 27 tl oderken cıragın 2 ytlsını de odemıs oldular 3 tl de adamlarda

0|0
    0|0
    • aynen bir mal benmişim sanırım :D

• Of gidin artik bitin bir :(

0|0
    0|0
  • bu bir paradokstu ama adını unuttum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Sorunun cevabını sen veriyorsun zaten bir de kimde diye soruyor musun? Sana eksik para üstü vermişsem kalan para bende nah alırsın :D

1|0
    0|0
  • Ben çaldım

0|0
    0|0
Yükleniyor...