İlk insan Türk mü?

İlk insan Türk mü?
Elinde bir tek ciğurası eksik.

Geçen hafta bir konferans vermek üzere Türkiye'ye gelen Amerikalı araştırmacı yazar Gene D. Matlock, 'Ey Dünya İnsanları Hepiniz Türksünüz' adlı kitabında da yer verdiği ilginç iddialarıyla 'Tüm dünyanın kökeninin aslında Türkler olduğu' tezini yeniden alevlendiriyor.

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kuranıkerimden bir haber olunca tabi :) l*n mantıklı geliyormu sana kuranda olmasa ilk insanın ırkları belirleyip ben türküm demesi :D

0|0
    0|0
    • Abicim resmi Türke benzettim Google'ye ilk insan Türk mü? yazdım hemen çıktı. Benim amacım resimdi altına da yazıyı ekledim. Ona bakarsan uzaylılarda türk, araplardan önce müslüman olanda, hatta hatta Türklerin Nuh aleyhisselamın soyundan olduğunu söyleyenler bile var.

• Abi sen laf sokmuşsun bana :D keşke okusaydım kusura bakma...

• okumaktan aciz velet seni :D

Kızlar Ne Diyor 1

• amcama benziyor l*n hahha

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Hz. Adem' i bu şeye benzettiğine göre müslüman değilsin ve türkte değilsin galiba elin gavurunun daha doğrusu Türk düşmanı birinin böyle bir karalamada bulunduğu için hem İslam hem de Türk coğrafyasına sende buna inanıyorsan zaten konuşulacak pek bir şey yok. Bizden biriside çıkıp bütün Batıyı oruspulukla itham etse ve örneklerle açıklasa bütün batı o* mu oluyor?

0|1
    0|0
  • Birincisi "İlk insan" dendiğinde neden öyle hayvana benzer bir resim çıkıyor. İnsan evrim geçiren bir varlık değil. Bu tamamen insanların algısını farklı yönlere çekmek için planlanmış bir şeydir. İkincisi ilk bizim inancımıza göre ayet ve hadisler delildir. Buna göre Peygamberimizin bir hadisinde "Üç hasletten dolayı Arabı seviniz: Çünkü ben Arabım, Kur'ân-ı Kerim Arapça olarak nazil olmuştur, cennet ehlinin konuştukları dil Arapçadır." şeklinde buyurmuştur. Hadis alimleri, buradaki cennet ehlinden kastın Adem ve Havva olduğunu söylemekle birlikte cennete girecek insanların dilinin de Arapça olduğunu söylemektedirler. Yine inancımıza göre ilk insan Adem ve Havva ise o zaman ilk dil Türkçe değildir.

1|0
    0|0
    • Ortalıkta birçok hadis var kesin emin olamayız. Merdud hadisde olabilir, Mütevatir hadisde olabilir, Meşhur Hadis de nasıl emin olacaz...

• Hadis'i tasdik eden ayetler var ise ki bu konuyla ilgili bir çok ayet vardır. Yani Arapça dili ile ilgili. Mesela Yusuf suresi 3. ayet aklımda olan ayetlerdir. Dahası da var. O zaman hadisin sahihliği tartışılmaz olur.

• ilk insan kendi başına bir devlet kurmadığı ve hiçbi milliyete mensup olmadığından türk veya başka bir milliyettendir diyemeyiz. zira o dönemde milliyet millet devlet kavramları yoktu

0|1
    0|0
  • muhtemel bence :D

0|0
    0|0
  • Omuzlara bak sadece kastan olusmus. Ne guc vardir simdi o adamda

0|0
    0|0
  • oha aynı bana benziyooooo :o :d

0|0
    0|0
  • Tengri Biz Menen