Chuck Palahniuk sahtekar mı?

Fight club tutunca adamın kitap yerine senaryo yazdığını düşünüyorum. Modern köleliği eleştirmesine rağmen para uğruna senaryo yazarlığı yaptığını düşünüyorum. Para karşıtı olup para için bu kadar ödün vermesi yazar sıfatından çıkarır bence onu. Komünizm materyalleri pazarlayan kapitalist devletlerden farkı yok

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Woow bunu hiç düşünmemiştim. Haklı olabilirsin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Evet sahtekar. Facebook sayfasında da fight club fan tişörtleri satıyo. Ama bu onu yazar sıfatından çıkarmaz, yazdıklarını uygulamak zorunda değil.

0|1
    0|0
    • Haklısın uygulamak zorunda değil. Ama düzen karşıtı insanların kanınını emerek çıkış yapmış olmaz mı bu sefer. Bu insanlara sonrasında ihanet etmek doğru mu? Bu insanları kullanmış olmaz mı?

• Yani demek istediğimiz bir sanatcı bunu yapmamalıdır

• Kullanmıştır. Yazar işte hayal gücü geniş, kimlik değiştirebilir. Belki başka romanında sisteme karşı çıkmıyordur.

Erkekler Ne Diyor 2

• Düşüncelerini yaymak için senaryo yapıp satmış ne var bunda oturup klavyeden devrimi beklemekten iyidir

0|1
    0|0
    • Güzel dostum fight club sonrası görüşlerini ortaya koymuyor. Bütün kitaplarını okumadım ama okuduklarımda bunu göremedim

• Sahtekarlık sayılabilir. yaptığı iki yüzlülük

0|1
    0|0
Yükleniyor...