Bildiğiniz hayal gücü örneği olan ilginç teoriler var mı?

Biraz fantastik şeylerden de konuşalım istedim. Rastladığım iki tanesi şöyle;

1- Evrenin evrimiyle ilgili: Karadelikler bebek evrenler doğurur. Her evren atası olan evrenden daha iyi hale gelir. Biz de bir evrenin bebeği olabiliriz.

2- Holografik bir evren: Etrafımızda gördüğümüz, dokunduğumuz şeyler aslında beynimizin içinde gerçekleşen elektrik sinyallerinden ibaret. Yani çevremizde gördüğümüz şeyler çevremizde olmayabilir. Sadece beynimizde gerçekleşiyor olabilir.

0|0
1|8

En İyi Erkek Görüşü

• Big Crunch and Big Bounce

Evrenin içinde bulunan enerjinin tükenmesiyle evrenin genişleme hızı yavaşlar ve bir süre sonra durur. Bu durumdan hemen sonra evren büyük bir hızla kendi içine doğru çökmeye başlar. Evrenin ısısı artar. Uzun bir zaman zarfı sonunda evren o kadar küçülür ki dış uzay güneşin yüzeyinden daha sıcak bir hale gelir ve evren tamamen kendi içine çöker. Hemen akabinde Big bang yeniden oluşur ve evrenin doğumu ile ölümü kısır bir döngüye girer.

Bir diğer senaryo ise, evren hızlanarak genişlemeye devam eder ve bir süre sonra evrenin genişleme hızı ışık hızını geride bırakır. Bunun beraberinde evren o kadar büyür ki hiçbir madde birbirini gravite ile etkileyemez. Önce yıldızlar ölür. Sonra gezegenler ve astereoidler. Daha sonra uzaydaki parçacıklar radyoaktivite ışımaları sonucu enerjiye dönüşüp uzayda kaybolurlar. En son ise karadelikler buharlaşarak yok olur ve evren tamamen boş, ıssız ve karanlık bir yere döner.

1|0
    0|0
    • Hawking'in teorisi hayal gücünden çok kaçınılmaz sonun habercisi bence.

• Birden çok senaryo var ve ne olacağını kestirmek güç.

Erkekler Ne Diyor 7

• 2. anlattığın gerçekten oluyor ama büyük mevzularda değil küçük detaylarda.
    mesela www.yanilma.com/.../...noktalar-goz-yanilmasi.html gibi gibi

1|0
    0|0
  • Evrenin içindeki her şeyle birlikte (anılarımız, kayıtlar, fosiller falan hepsi dahil) 15 dk önce yaratılmadığını ispatlayabilir miyiz?
    demiş B. Russell.

1|0
    0|0
    • Tabi Russell döneminde yaratıcı ön plandaydı.

• Russell'in yaratıcıyla işi olduğunu sanmıyorum pek. burada geçmişe çok takılmayın, hayatınızı yaşayın mesajı vermek istemiş olabilir:)

• Meselam çay diye aklımdan geçireyim hemen çay gelsin önüme salak demli olmuş bu diye içimden geçireyim rengi hemen açılsın:/

0|0
    0|0
  • bnlar fazla uzay belgeseli izlemekten hep bunlar belgeselledki sözler :p

0|0
    0|0
    • Sen de iki belgesel sözü söyleseydin

• İnsan oglu toz bulutu Kainat atlasında :(

Çalış çabalşa dur çünkü insansın :'( ne yaptım ben suçumuz nedir :(

bunlar rap sözlerinden karelerdi

• İkincisi hep daha mantıklı gelmiştir.

0|0
    0|0