Eski Turk kulturunu hatirlatan kalip bir yuz ve kilik-kiyafet yapisi vardir erkeklerde. Kizlarda nedir bu?

Oncelikle bu siyasi bir soru vs degil. Kultur, orf adetle ilgili bir soru. Erkekler Turk kulturunde her zaman daha agir basmistir belki onunla ilgili birsey ama, ben merak ediyorum Turk (asya) kadini dendiginde akla ne gelir?

erkekte kisaca Cengiz Han dendiginde akla gelen bir tip gelir aklima. Gozler cekik, gur yay kaslar, buyuk yanaklar hafiff esmer bir ten. Basta kalpak (isim yanlissa duzeltin ama bu basa takilan seyden bahsediyorum).

Kadinda nasil tipik bir goruntu cikar ortaya? Gozler kaslar yuz sekli, kiyafet tipik bir aksesuvar var midir?

bu konuyla baglantili olarak onerebileceginiz kitap ve yazarlar varsa, lutfen paylasin 😊

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Fiziksel Özellikler iklimlede ilgili mesela tanrı dağlarında yaşayan kesim çinede yakın o yüzden o bölgedeki kadınlar çekik gözlü türkmen denir, ama kuzeye yaklaştıkça ten açılır çünkü güneşlenme süresi azalır. yakın tarih içinde kadınlar bindallı giyer buda kadifeden kırmızı renk daha ataerkil bir toplum oluştuğu için evlilik odaklı. yani türk kadınları amazon değil ialam önceslde anne figüründe bu destanlarda var. destan okumalısın. avrupada anaerkil yapı meryem anadan sonra isa peygamber in tanrı kabul edilmesiyle bozuldu ve erkek evrensel hale geldi fakat o zaman türkler arap toplumuyla kaynaşıp siyasileşmeye gitti sosyoloji 2. mahmut zamanında askerlik sebebiyle erkeklerde belgelendi

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Kızılderili kadınlarına bak youtube dan. Tıpkısının aynısı Ayhatun lar Gökhatun lar. Şu şimdi söz de ülkücüler bir Asena dır tutturmuş gidiyor. Bizim bildiğimiz bir dansöz Asena var. Valla Oğuz kültürün de Destanlar da bir Asena ya rastlamadık bugüne değin.

0|1
    0|0
    • Asena disi kurdun ismidir bence bu kadar takilmamak lazim. Kiz ismi olarak 'sevdigi kiza' takiyorlar bu ismi :)
      Kizilderililerle bir bag oldugunu daha once okumustum. Ama tipkisinin aynisi? Ne bileyim hani ozbek kadinlari atiyorum, sanki daha yakin degil mi?

• Deme oyle :(
      Neyse sonucta mesele bu kokeni unutmayip yasatmaktir bence..

• Tabii ki başlı başına Büyük Ata Oğuz Kaan Ve YÜCE ATA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün izinden giden bir ÖZ be ÖZ TÜRK evladı olmaktan daha övünç verici birşey yok zaten.

• Gözler çekik k erkekle eşdeğer olan kurultaylarda katılabilen savaşlara giden asil ve yüce bir varlıktır türk kadını

0|1
    0|0
    • 😊 orasi kesin. Kadina verilen deger ne kadar buyukmus.

• İslamdada böyledir bu sen bakma şimdiki kendini erkek sana insan kırıntılarına

• Cok sukur bu konuda bilincliyim ama bakiyorum bugunki toplumumuza.. Gercekten bu konuda cok cahiliz.. Yakistiramiyorum ama yapacak kirsey yok..

• Cengiz Han Moğol :)

0|0
    0|0
    • Moğolistanda 6 kadına bir erkek düşüyormuş o yüzden erkeklere özel ilgi varmış. Senin de merakın varsa git yakından bak derim bir ara bizden 20 bin erkek istiyorlar diye haber çıkmıştı :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...