4+4+4 eğitim sistemi hakkında düşünceleriniz neler? Sizce 4+4+4 eğitim sistemi gerekli mi?

4+4+4 eğitim sistemi hakkında düşünceleriniz neler? Sizce 4+4+4 eğitim sistemi gerekli mi?

0|1
2|1

En İyi Kız Görüşü

• sınıf öğretmeniyim. 1. sınıfları okutuyorum. öyle ki sınıfımda 7 öğrencim isteğe bağlı geliyor yani 60-66 aylık arası. dersle alakaları yok. koca koca yazı yazıyorlar. yazamıyorlar bile. okuma yazmaya geçmeleri çok büyük sıkıntı çünkü yaşları, kas gelişimleri uygun değil. sadece onlar değil 66-72 aylık öğrencilerim de öyle. ama 2006 ve 2005 doğumlu öğrencilerim ne öğretsem takır takır anlıyor. 5-5.5 yaş öğrencilerim olmasaydı ben bu çocuklara rahat 2 ayda okuma yazmaya geçirirdim ama bu gidişle sene sonunu zor görücez. sadece ben değil diğer 11 kişilik zümrem de aynı fikirde. demekki burada bir yanlış var değil mi? bakanımız sagolsun sanki eğitim bilimlerinden, gelişimim psikolojisinden çok anlıyormuş gibi tepeden inme kanunla hazırlığı en az 2-3 yıl sürmesi gereken bir olayı 2 ayda getirdi :) sonuç ne mi? daha kalitesiz eğitim, sınıf içi seviye farkının artışı, başaramayan öğrenciler, isyan eden aileler. eh bunları düşünen de yok tabi :))

3|3
    1|1
    • teşekkürler. eksileyen kimse kusura bakmasın da yazdıklarım öznel değil nesnel gerçekler bunlar. bilimden, sorunlardan, yaşanılan gerçeklerden, gelişimden bahsediyorum. senin gibi eğitimden bihaber yaşayıp aa ben katılmıyorum demekle olmuyor bu iş :))

Kızlar Ne Diyor 1

• O kadar küçük çocuklar yazık bence, ÇANTALARI KENDİNDEN BÜYÜK

0|0
    0|0
    • çantaları kendinden büyük olan canlıya ilkokul çocuğu denir :D

Erkekler Ne Diyor 1

• sistemi allak bullak ettiler.birilerine fayda sağlamak için yapıldığını düşünüyorum

2|0
    1|0
Yükleniyor...