Muhteşem yüzyıl hakkında siz ne düşünüyosunuz arkadaşlar?

Ben sanat için soyunanı gördüm de sanat için tarihini satanı ilk defa görüyorum !

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

• at sırtında geçen bir ömrü, yatak odasına sığdıran zihniyet... yazıklar olsun..

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 7

• soruyu sormussun. cevabını kendin vermişsin. biz ne yazalım.

0|0
    0|0
    • Kendi düşünceni o benim düşüncem

• ole tarıhle ılgılı dızımı olur atalarımız buyk annelerımız ole soyunmuslarmı

1|0
    0|0
  • İzlemedim.Bilmiyorum ne ile alakalı.Televizyonu sadece futbol maçı ve kandil günleri cemaatla birlikte dua etmek için kullanıyorum.

0|0
    0|0
  • türk , osmanlı , islam düşmanı bir grubun küçük bir oyunu...tarihini bilmeyenlere yutturdukları düzmece tarih...maalesef ülkem aptal insanı da osmanlıyı dizideki gibi sanıyor ne kadar acı...

0|0
    0|0
  • hayırla yad ediyorum aklıma geldikçe hatırlattığın için teşekkürler:)

0|0
    0|0
  • toplumu güzel oyalıyor.

0|0
    0|0
  • İlgilenmiyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Günümüz dizilerindeki entrika yetmedi tarihede musallat oldular.Hayır birde Osmanlı da bu kadar entrikanın gerçek olabileceğini düşünen insanlara şaşıyorum.Kim kime dum duma ...

0|0
    0|0
  • Ya at gözlüklerinizi çıkaramadınız gitti cidden. Dizi tarih dizisi değil, sadece tarihteki kişilerden "İLHAM ALINARAK" yapılmış ve "SENARYOLAŞTIRILMIŞ" bir dizi. Tarihteki kişilerden ilham alınöış demek yaptıkları işleri yaptıkları o "muhteşem işleri" dizide anlatacaklar demek değil. Sadece kişileri alıyor, bunu aşk işleyeceği için senaryolaştırıp hareme sığdırıyor. Zaten Muhteşem Yüzyıl (Aşk-ı Derun) deniyor. Yapılan ve gösteilen her şeyin kurgu olduğu ve bunun bir tarih dizisi olmadığı en başından beri söyleniyor. Ama gelin görün ki insanlarda ecdadı hakkında merak da uyandırdı, bence çok da güzel oldu. Harem diye bir gerçek zaten var hem, bunu sadece harem üstünden gösteriyorlar çünkü aşk işliyorlar aşk. Kanuni zamanını değil Kanuni ve Hürremi senaryolaştırıp izliyorlar. Bana gelince, çıktığı ilk günden beri büyük bir keyifle izliyorum.

0|0
    0|0
  • dizi yapımcıların amaçları bizlere tarihi öğretmek değil ki o dizi sayesinde insanlar kanuni yi ve osmanlı yı merak eder oldu...

2|0
    0|0
  • ne alakası var..mecburlamı birebir tarihi taklit etmeye tarihini merak eden açsın kitap okusun...dizilerin hayal ürünü olduğunu eğlendirme amaçlı olduğunu anlayamayacak kadar cahil insanımız birden tarih bilgini kesiliyor.

0|0
    0|0
  • sacma buluyorum..

0|0
    0|0
  • Rezillik resmen tarihimize kufur ediolar tamqm osmanli savunucusu degilim ama bukadari olmaz...

0|0
    0|0
  • hiç sevmiyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...