İngilççesi olan bana yardımcı olabililrmi Translateciler uzak dursun?

Arkadaşlar yüz hattıma uygun saç arıyorumda türklerde sanırım pek elmas yüz hattına sahip yok yabancı sitelerde saç tavsiyeleri var bunları bana tercüme edebilirmisiniz rica etsem.

(Johnny Depp)

A diamond face is wider at the cheekbones than at the forehead or chin. If your face is diamond-shaped, your hair should fill out your face at the forehead and chin while being close to your head (but not plastered flat) at its widest point. When your hair covers your forehead, your face seems wider. Fullness just below the back of the ears and in the back of the head gives weight to the chin and lower jaw area. Never pull your hair straight back. use a slight high side part. If your hair is curly, make sure it does not stick out at the temples.

- See more at: http://www.kinowear.com/best-hairstyles-for-your-face-shape/#sthash.Gt0x30NE.dpuf

The diamond face shape is one of the more interesting ones, and also in my experience one of the more rare. The interesting part is that this is the only male face shape where the cheekbones are the widest part of the face, and you have a more narrow chin and forehead. As an example you can look at Johnny Depp and see that the widest part of his face is the cheekbones, and the forehead is more narrow that these.

J
ohny Depp ile aynı yüz hattını paylaşmanın verdiğide ayrı bir ego var neyse tercüme pliz

Güncellemeler:
bir ingilizce bilen bir Allahın Kulu yok mu

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Elmas yüz hattında elmacık kemikleri alın ve çeneden geniştir. Eğer yüzünüz elmas şekilli ise, saçlarınız alnınızdan yüzünüzü doldurmalı. Saçınız alnınızı doldurursa yüzünüz daha geniş durur. Kulaklarının arkasına da alınırsa çeneye ve alt çene bölgesine ağırlık verir. Asla saçınızı arkaya atmayın. Eğer saçınız kıvırcıksa şakaklardan çıkmamasına dikkat edin diyor benim cevirime göre belki çok sacma oldu ama yardım etmek istedim :)

0|0
    0|0
    • Gerçekten çok birde allttaki maviyi çevirebilirmisin?

• :) ya şu an beyin error

• hadi yavrum hadi sen yaparsın sana güveniyorum yaparsın sen çok zor değil :) eğer translate yapıp düzgünleştirmeye çalışıyorsan :D

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu kadarina ingilizcem yetmedi :(

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...