Gothic felsefesi deyince aklınıza ilk ne geliyor?

Arkadaşlar emoculuktan bahsetmiyorum ana felsefe Gothic'ten bahsediyorum. Peki sizce nedir bunun anlamı?

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

• Siyah elbiseler, etrafı simsiyah gözkalemi çekilmiş gözler, yağmur, gök gürültüsü ve gürültülü bir sessizlik geliyor gözümün önüne...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• operedaki hayalet geliyor aklıma ... kendine has bir sanat anlayışı süs resim kitap mimari bir çok alanda kullanılır...

0|1
    0|0
  • Gotik italyanların rönesansda kuzey ortaçağ sanatını tanımlamak için kullandıkları kelimedir.

Reform ve rönasans hareketlerinden sonra, o dönemde kurulmuş olan İngiliz Anglikan kilisesinin(m.ö.1300) kliselerin de ve eserlerinde bu akımı görebiliriz. Bu ortaçağ sanatına akım demek pek doğru olmaz. Bu sanat türünün nasıl moren zamanlarda bir kısım rock gruplarının sanatlarında rol oynadığı hakkında hiç bir fikrim yok. büyük ihtimalle birisi gotik bir klisede klip çekmiştir. bu klipte çok ilgi görmüştür :D sizlerde biliyorsunuz insan hele özenmeye dursun ...

0|0
    0|0
  • Şekilcilik..

1|0
    0|1
    • Gothic bir sanattır şekilcilik değildir...

• neyin davası yani... gothic dinleyipte şekilcilik demen sadece ilginç olarak geldi bana o kadar

• Karanlık geliyor. O karanlığın mimariye yansıması müthiş; sadece bunu biliyorum :)

0|1
    0|0
  • sadece giyim kuşam değil sadece mimari de değil, sadece müzik de değil. Atmosfer çok önemlidir. O atmosfer yoksa özentisindir. Erişilemez gibi görünür gerçekten gothic olanlar :).

0|0
    0|0
  • bir stilden cok icinde bulundugun atmosferin durumudur. icine kapali karamsar bir hava tasiyip herseyi grinin tonlari ve siyah gormek olarak nitelendirilebilir canım..

0|0
    0|0
    • karanlık bir stil evet ama bence en güzeli kendisiyle özgün ve dışarıya karşı çok özgür bir stil :P

• Üni de ki sınıf ark ın iğrenç makyajı :S

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Karamsar melankolik ruhsal yapıları vardır.Gotik müzik bunu tetiklemiş olsa da tamamıyla müziğin başlattığı bir akım değildir bence.Yaşam tarzları öyle olsa bile iyi insanlardır yahu, yani ölümü falan düşünüp her gün intihar eşiğinde olan kimseler değildirler sadece melankoliktirler, ender rastlanılacak kişilerdir tarz anlamında .Birde makyaj beyaz cilde yapılıp abartılmazsa bir zahmet...

0|1
    0|0
Yükleniyor...