Korsan kitap alır mısınız?

Sonuçta ortada bir emek var yazarın, yayınevinin hakkına giriyoruz ama kitaplar çok pahalı olunca korsan alıyorum.
Siz?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• İnanın bir kitabın yazılmasının ne kadar zor olduğunu bilseniz, paha bile biçmezsiniz. Basit 150 sayfalık araştırma konulu bir kitap yazmak için tam tamına 1,5 yılımı verdim. Düşünün roman yazmak çok daha zor. Ya da fikir kitabı yazmak. Bence yapılmaması gerek. Yazar olduğum için demiyorum zaten yayınlattığım kitabım yok. Ama zorluğunu çok iyi biliyorum.

0|0
    0|0
    • Haklısın ama şu an hayatta olmayan bir yazarın kitabından sadece yayıncı kazanıyor. Hayatta olmayanların kitabını korsan alabilirim böyle düşününce.

• Yayın evlerinin çok dürüst olduğunu söyleyemem. O konuda haklısınız :) 250 sayfalık bir kitabın maliyeti ortalama 1 TL gibi bir rakama denk geliyor bilemediniz, kağıt kalitesi, baskısı falan 2 TL olsun. Ama satışı çok fahiş rakamlara olabiliyor. Alabilirsiniz :)) ama diriler için aynı şeyi söyleyemem.

Erkekler Ne Diyor 9

• türkiye de gayrı milli hasılat belli gideerler belli.. insan mecbur kalıyor sonuçta

0|0
    0|0
  • 2. el alırım. Kitap fiyatları bu kadar yüksekken birçok durumu kötü insanında bunu yapmasını yadırgamamak gerek. Hatta okumanın bu denli düşük olduğu bir ülkede sevinmeli.

0|0
    0|0
    • Evet 2. el almak da güzel fikir

• korsan baskıya karşıyım, çünkü emek üzerinden, emek harcamamış birisinin para kazanmasına karşıyım.

ama pdf indirmeye karşı değilim.
    bir de birkaç kez kitap çaldım :D

0|0
    0|0
    • Bak ya :D internetten olunca sanki korsan olmuyo :D ben de çok pdf indirdim

• şu şekilde, korsan basımda, kitabı basarlar ve dağıtırlar. bundan para kazanan insanlar olur... buna karşıyım :) pdf konusunda... kimse kazanmıyor.

zira kitap bu kadar pahalı iken kitap hırsızlığını da bir sapkınlık olarak görmüyorum.
      kendi kitabımı elimde tutmayı da sevmem, arşivlemek en uyuz olduğum şeydir. kitaplar tozlanmayı hak etmiyor. paramparça olmuş, okunmaktan eskimiş kitapları daha çok seviyorum.

mesela benzer bir şekilde spotify'a da sinir oluyorum :D (aşağıda adı geçmiş diye adını anıyorum)
      ben satın aldığım bir şeyi paylaşmak isterim. spotify'a para ödemek...
      onurlu bir şey değil, kesinlikle değil.
      kimseyle paylaşamıyorum, beni bencil ve asosyal kılıyor :)
      bu yüzden ücretsiz yazılım taraftarıyım.

öyle işte :D

• Kitap okuyan o kadar yok biraz daha genelleme yap netten film izlermisiniz de mesela sonuçta çoğu filmin telif hakkı olmuyo. ya da yeni çıkan müzikler. Hepsinde emek var dimi

0|0
    0|0
    • Yok ben indirmiyorum. Spotifydan dinlerim, youtube dan dinlerim. Bunlar sanatçılara para veriyor. Pek film izlemem.

• Korsana her türlü karşıyım. Korsan mal alma üniversite okul kütüphaneden al oku geri bırak paran yoksa. Korsanlar kazandıkça kazanmasın bir dursunlar artık.

0|0
    0|0
  • Kazanan kazanacağını kazanmıştır 2 lira zarar etsinler. Korsan kitap, film, oyun vs. fakire caizdir. Tabi bir oyuna 180tl verecek parası varda gidip korsan alıyorsa olmaz.

0|0
    0|0
  • korsana hayırrrr...( gel bende hertürlüsü var seç beğen al)..

0|0
    0|0
  • Kitabın maliyeti taş çatlasın 1 lira. Korsan alın bence 1 kitap okuyacağınız yere 3 kitap okursunuz

0|0
    0|0
  • Tabisi alırım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Almam

0|0
    0|0
    • Param olsa ben de almam valla

• Ahahahahahahaha 😂😂😂😂😂 abi cok okuyan bir insan olmadığım için yılda 2 kere 25-30 tl veririm yani sorun olmuyo 😂😂😂 haykirdim ya

• Afsvsfvsgdgy :D anladım tamam. Çok okuyo olsan korsan kaçınılmaz

• Bazen alırım. O an kitabi görüp begeniyorum tabiki alcam ;)

0|0
    0|0
  • Indirimleri bekliyorum

0|0
    0|0
    • Bazı kitapların indirimleri bile pahalı :D ben internetten toplu yapıyorum bazen ucuz oluyor.

Yükleniyor...