Muhlama mı daha güzel yoksa mısır ekmeği mi ?

Evet Doğu Karadeniz'imizin en önde gelen 2 yemeği.Sizce hangisi daha güzel ?

0|0
13|11

En İyi Kız Görüşü

• Yemedim daha önce.Geçenlerden bahsi geçmişti arkadaşlarla inşallah yemek nasip olacak.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• kuymagi misir ekmegiyle yeriz biz. ayrilmaz ki simdi :)

0|0
    0|0
  • Sabah muhlama, akşam mısır ekmeği.

0|0
    0|0
  • ikiside birbirini tamamlar. ama mısır ekmeği yoğurtsuz yiyildiğinde boğuyor ben mıhlama derim

0|0
    0|0
    • aynen mısır ekmek yoğurtsuz tatsız oluyor.Muhlama salatayla güzel oluyor.

• mısır ekmeği yemek değil ki:) ama mıhlama güzel olur.

0|0
    0|0
  • biz ona mihlama diyoruz. cok yagli. hatta baya baya yagli bir sey lakin seviyorum. sik olmasa da yerim. nimnimnim canim cekti bak simdi. misir ekmegiyle pek aram yok. annem yogurtla yiyor. karadenizli de degil. ne ayak cozemedim.

0|0
    0|0
    • son cümle güzelmiş.Bende mısır ekmeğine hala alışamadım çok güzel gelmiyor ama muhlama oldukça güzeldir.

• biz ona kuymak diyoruz lakin muhlama elbette

0|0
    0|0
  • kuymağın hastasıyım. annem çok güzel yapardı ama ayrı yaşadığımız için nadiren yiyebiliyorum artık.

0|0
    0|0
  • karadeniz diyince benim aklıma maklube geliyor çok sevmiştim bir arkadaşım yapmıştı öğrenciyken .

0|0
    0|0
    • bilmiyorum bacım

• makbule değil maklube be :)

• aa pardon yaa :)) maklubeymiş şu sıralar çok sık olmaya başladı bu göz yanılmaları sanırım kitap okumaya biraz ara vermem lazım :/ gözlerimin güzel bir istirahate ihtiyacı var..

• :)

Hemsinli hazirlarsa muhlama guzel :)

0|0
    0|0
    • burda bir çamlıhemşinli görmek ne güzel.Bacım elllerine sağlık.

• simran beni ekleyebilir misin ? Seninle tanışmaktan gurur duyarım.

• Gercekten cok tesekur ederim ama ozelde kimseyle gorusmek istemedigim icin arkadas isteklerini kapatmisim..ozur dilerim :(

• mıhlamaaa!

0|0
    0|0
  • Pek bilmiyorum tadını. Google dan baktımda pek lezzetli görünmüyor.

0|0
    0|0
    • Çok güzel de bacım kullanılan tereyeğı,kullanılan peynir ve yapan kişiyle tadı çok değişir.En güzel muhlamalık peyniri alıp,rize köy tereyağını kullanıp 50-60 senelik bir nineye yaptırırsan parmaksız kalıp arada parmaklarını da götürürsün.

• mıhlama bence..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• kardiş buzz gibi ekşi yoğurda doğrayacan mısır ekmeğini ohhh missss :) yalnız mayalanmış hamurdan yapılmış mısır ekmeği olması şart bunun için. rize taraflarında mayasız yapıyolar kabarmıyor ekmek. onu da zeytinyağı kekik limon karışımına banmak güzel olur. muhlama sevmem ama Trabzon usulü kuymak mükemmel olur :)

0|0
    0|0
    • Mısır ekmeği konusunda katılıyorum ama kuymak konusunda katılmıyorum :D

• ikiside değil...karalahana... şu mısır ekmeğinin hamsilisinden yemiştim 96 senesinde neydi o öyle... :/

0|0
    0|0
    • :D karalahana çok yararlıdır.

• yararlarından biri de kansere karşı çok iyi bir koruyucu olması derler.. ee sorarım o halde neden karadenizliler genelde kanserden ölürler tamam çernobilin büyük etkisi var ama sonuçta karalahanada panzehirdi hani.. :))

• abi tamam engellerde dediğin şeyle alakası yok çernobil çok güçlü bir kimyasal dalgalanma.Benim dedemin kardeşi de kanserden öldü.Karalahana yararlıdır tamamda bunlar küçük yararlar engelleyemez.

• mıhlamayı sevmedim.laz böreği güzeldi.

0|0
    0|0
  • İkisini de yiyemedim ya la :(

0|0
    0|0
  • mısır ekmegi tabikide

0|0
    0|0
  • Mıhlama güzel olur, afiyetnen yenir.

0|0
    0|0
  • Mısır ekmeğini 2 gün evvel 1 tepsi yapmış annemde

muhlama olsada yesek canım çekti :S

0|0
    0|0
  • muhlama ula muhlama,olsada yesek şimdi.mıhlamada demeyin şuna.

0|0
    0|0
  • karadeniz yemeği olarak soruyorsan hamsi tavayı tek geçerim

0|0
    0|0
  • mıhlama ne la? o buğlama olmasın?

0|0
    0|1
  • mıhlamaaaaaaaa

0|0
    0|0
Yükleniyor...