Sinema ile gerçekliğin ilişkisi ne kadar olmalıdır?

Ne kadar gerçek ya da gerçekten uzak olursa bir film o denli iyi olur?

• Bir film gerçek hayata ne kadar yakınsa, o kadar güzeldir...
    54% (7)50% (5)52% (12)Oy Ver
  • Film dediğin hayal dünyasını alabildiğine yansıtmalıdır, bu da gerçeklikten uzaklaşmayı gerektirir...
    31% (4)20% (2)26% (6)Oy Ver
  • İkisinden de biraz biraz , ortası falan işte...
    15% (2)30% (3)22% (5)Oy Ver
  • Sen anket yapmayı bilmiyorsun, geç şu tarafa ben anlatayım (belirtiniz)...
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
10|8

En İyi Kız Görüşü

• Sinema dediğin bir an olsun insanı gerçek hayatın içinden çekip çıkartarak farklı dünyaların kapısını açabilmelidir diye düşünüyorum.
    Şahsen filmlerdeki bu tarz unsurlar beni daha çok cezbediyor.
    Zaten bu zamana kadar çekilmiş filmler içerisinden insanlar tarafından iyi eleştiriler alan filmlere bakarsak geneli fantastik, ütopik filmler...
    Demek ki insanlarında sinemadan beklediği şey bu.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Böyle bir ayrım yapılabilir mi? galiba pek yapılamaz. Çünkü her filmin içinde mutlaka gerçekleri anlatan, gerçekliğe yaslanan bir durum mutlaka vardır. Çoook uzun uzun tartışılası bir konu ama, kısacık bir örnek. James Cameron' ın AVATAR' ını izlemeyen pek kimse kalmamıştır herhalde. Baktığınız zaman PANDORA adlı hayali bir gezegen' de Navi adlı bir ırka, gezegendeki yer altı zenginliklerini ele geçirmek isteyen insanoğlunun saldırısını anlatan bir bilimkurgu filmi. Tamamen Hayali. Hatta o kadar ki Filmin Büyük bölümü tamamen bilgisayarda oluşturulmuş mekanlarda geçiyor. Peki Şimdi ters Yüz edelim. PANDORA= Amerika, Naviler=KIZILDERİLİLER, İnsanoğlu=Amerika yı ele geçiren ve yerlileri öldüren Avrupalılar... Yani Sinema Ne olursa olsun, içerdiği alt metinlerle, atıf yaptığı simgelerle Gerçekliği öyle ya da böyle barındırır içerisinde... Sevgiler.

1|0
    0|0
    • Bu harikulade açıklamanız için teşekkür ederim.

• Teşekkürler EİG için :)

• Rica ederim. :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Gercek hayata yakin olan guzeldir tabii ki

0|0
    0|0
  • gerçek hayata ne kadar yakınsa, o kadar güzeldir...

0|0
    0|0
  • Bu durumda bilim kurgu, fantastik vs filmler yapılmamalı mı yani? Gerçeklikten uzak olması sembolizm ve sürrealizm içermesi mükemmel olur. Aksi takdirde Yüzüklerin Efendisi kötü bir film mi? Harry Potter? Ve daha niceleri?

0|0
    0|0
    • Efendim, ben de soruyu siz üyelere sordum. Buyrun, siz anlatın; iyi mi olur kötü mü olur...

• Anlatcağımı anlattım zaten. Sorum size değil ilk seçeneği savunanlaraydı. Kendi görüşüm budur diye belirttim ve neden de belirttim benden bu kadar. Sorunuz için teşekkürler.

• Gerçek hayata yakın olan filmleri severim cicim

0|0
    0|0
  • Kurgu filmleri her zaman daha cok sevmisimdir. Bambaska dünyalarda hayal gücün cirit atmasi gibi...

0|0
    0|0
  • Bence gerçeğe ne kadar yakınsa etkileyiciği , kalıcılığıda o denli fazla oluyor. Tabi kendi adıma konuşuyorum. Hayal dünyasında yaşamanın alemi yok afsj

0|0
    0|0
  • A dedim

0|0
    0|0
  • A secenegi

0|0
    0|0

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Yapılabilecek, hayale edilen şeyler olmalı bence. Dışarı çıktığımızda gördüğümüz, internetten araştırınca bulabileceğimiz şeyler kopyala-yapıştır gibi geliyor bana. Gerçekleştirilebilir hayaller yansıtılmalı bence.

0|0
    0|0
  • Sinema fantezi dünyasıdır gerçeklik ile alakalı olmamalıdır

0|0
    0|0
  • sinema hayatın aynası...
    yaşanmadan yazılmıyor...
    her senaryonun bir hayat hikayesi bulunuyor...

0|0
    0|0
  • hepsi ayrı yaklaşımlar.
    hayal dünyasını harlayan filmler hoş

0|0
    0|0
  • Birazcık hayat , birazcık hayal

0|0
    0|0
  • ikiside

0|0
    0|0

0|0
    0|0
Yükleniyor...