Siyah bir renk midir?

Siyaha renk diyenler var , renk değildir diyende var.

• Siyah bir renktir
    75% (18)65% (13)70% (31)Oy Ver
  • Siyah renk değildir
    25% (6)35% (7)30% (13)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
9|17

En İyi Erkek Görüşü

• Karanlık bir renk değildir Şöyle ki karanlık kendi başına oluşmaz karanlık diğer renklerin bıraktığı boşluğu doldurur şöyle bir sözüm vardır. "Dünyanın hiçbir yerinde çevresini karanlıklaştıran bir ışık yoktur. İnsan karanlığı ışıkları söndürerek yapar."

0|0
    0|0
    • Teşekkürler

• bir nesneye ışık yansıtılarak o nesnenin siyah olduğunun anlaşılması başka bir şey bence bu sözden ben onu çıkarmıştım demek yanlış anlamışım kusura bakmayın

• TaşPrenses bir nesneye ışık yansıtılıyor ve o nesne ışığı emiyorsa yani rengi yoksa zaten siyahtır. doğal olarak siyah = renksizlik.

Erkekler Ne Diyor 16

• Yorumlarda lucifer343 adlı kişiye verdiğiniz link doğru değil.

Burada sözü edilen beyaz "ışık".

Bir pastel boyadaki tüm renkleri karıştırırsanız beyaz renk elde etmezsiniz. Kırmızı, mavi ve yeşil gibi ana 'ışık' renkleri bir prizmadan geçen beyaz ışığın kırınımı sonucu oluşur.
    Pink Floyd albümüne rastlamışsınızdır. Oradakiler boya değil, "ışıktır".

Siyaha gelirsek, her ne kadar ayrılmaz bir parçam olsa da hayatımda, gerek müzikte gerekse gecede, ona bir renk demek için fazla renksiz sanki?
    Çünkü siyah ışığın yansımadığını varsaydığımız cismin rengidir.
    Rengin absorbe edilmesinden kaynaklı ortaya çıkan bir "karartıdır", maalesef renk değildir.

Gökkuşağında siyah diye ana bir renk yoktur. Siyahın dallanmış renklerinden de bahsedilemez nitekim.

0|0
    0|0
    • benim bahsettiğim hiçbir zaman pastel boya olmadı. pastel boyayı seni yardım etmen için soruya çağıran arkadaşın ortaya attı. ben o açıdan cevap vermedim.
      renklerin karışımından kastım mor ötesi kızıl ötesi bizim göremediğimiz tüm renkleri yani buna ışıkta diyebilirsiniz ondan bahsettim. ama o gizlenen arkadaşın tüm renkler derken baştan tüm ışıklar gibi söyledi. sonra işin içine pastel boyaları soktu.

• Siyah bir renktir ve her şeyin başlangıcıdır...

0|0
    0|0
  • Siyah bir renktir

0|0
    0|0
  • Siyah ışığın yokluğudur, renkler tamamen ışıkla ilgilidir, karanlıkta tüm renkler siyahtır gibi bıdı bıdılar bana göre değil. Siyah da gözle görebildiğimiz tüm renkler gibi renktir benim için.

0|0
    0|0
  • renktir

0|0
    0|0
  • evet renktir

0|0
    0|0
  • renktir acıyı sapıklığı kötülüğü temsil eder

0|0
    0|1
  • evet renk

0|0
    0|0
  • Renktir

0|0
    0|0
  • siyah tüm rekleri içerir
    beyaz da ren degil o zaman =D

0|0
    0|0
  • Adamdır

0|0
    0|0
  • Renktir.

0|0
    0|0
  • siyah tüm renklerin karışımıdır.

0|0
    0|0
    • beyaz tüm renklerin karışımı oluyor

• haydaaaa. bize ilkokuldayken falan hep siyah tüm renklerin karışımı demişlerdi, vay oçlar vay :D bilgilendirdiğin için sağol .

• sağol demene gerek yok.

birşey bilmediğin halde bilmiş bilmiş konuşmaman gerektiğini öğrenmiş oldun. bir dahaki sefere de benzerini yapıp komik duruma düşmezsin umarım.

• Siyah isigin yoklugudur

0|0
    0|0
  • Siyah bir renktir

0|0
    0|0
  • Siyah renk değil lekedir. Resmin 1. Dersi

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 9

• Siyah renk değildir renklerin hiçbirini yansıtmama durumudur, beyaz da tüm renkleri yansıtma durumudur

0|1
    0|0
  • O zaman beyaz nedir?

0|0
    0|0
  • Hayır renk değildir.

0|0
    0|0
  • Bilimsel olarak renk değildir

0|0
    0|0
  • hemde en güzel renktir