Sosyal medya uzmanlığı nedir? İş imkanları nasıldır?

merhaba, sosyal medya uzmanlıqi nedir? günümüz şartlarında iş imkanı nedir? bilgisi olan var mı bu işin sertifikası filan almaya değer mi?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bu piyasaya yakın bir sektörde çalışan biri olarak birkaç madde.

Türkiye'de dönem dönem bazı meslekler pompalanır ve o meslek yapılırsa kesin iş bulunacak / para götürülecek imajı verilir. Bu da ona benziyor.Bu demek değil ki bu iş fason. Son derece önemli bir iş, şu anda bu işyen ayda onbinler kazanan adam da var, 1-2000 kazanan da.

Ne kadar ilerleyeceğin kendini ne kadar yetiştireceğin ile ilgili. Sosyal medya apayrı bir platform. Bunun proje süreci var (analitik kafa lazım), pazarlaması var (yaratıcı kafa lazım), ürün geliştirmesi var (yaratıcı ve analitik kafa lazım), operasyonu var vs vs Bu alt kırılımlar da ayrı uzmanlık getirir. Misal ben artık Turkcell ile sorun yaşayınca Çağrı Merkezi'ni aramıyorum. Twitter'dan yazıyorum şak diye dönüyorlar, insanlar üzerinde etkisi büyük.

Sertifikayı al ama asıl yapman gereken yurtdışı kaynakları takip et (İngilizce şart!), kendine network kur (etkinliklere katıl, gönüllü işlere gir vs) gerisi gelir.Keyifli de iştir..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• su anda en populer mesleklerden biri..bu konuda guzel bir yaziyi dun sosyalmedyaport'ta okudum link

0|0
    0|0
  • Sosyal medya uzmanlığı evrensel anlamda kısaca internet kurdu olanlara denir. Bu ünvanı açarsak aktif olarak internet aleminde gelişen son olayları takip eden, her sistemi yerinde görüp deneyen ve aktif olarak kullanan, yönetilmek yerine yönetmeyi seven, her an ulaşılabilir olan, düşünce ve fikirlerini her ortamda dile getirebilen, yeniliklere açık ve trendleri takip eden kişiye denir.

-Değer.

0|0
    0|0
  • Çıkışta mark direk işe alıyomuş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• bence sosyal medya ağlarını kullanıp şirketinin reklamını en iyi şekilde yapan kişi sosyal medya uzmanıdır. Çünkü şuan bütün şirketler sosyal medya ağlarından birçok insana ulaşabiliyor. İnsanlar karıyernet,yenibiriş,secret cv den daha çok facebook'ta iş buluyor.

İnsanlar gazete okumak yerine gündemi en taze heberleri twitter dan takip ediyor.İşler bu duruma gelince böylede bir meslek çıkıyor.Reklamını en iyi yapan parayı kazanır.

0|1
    0|0
  • bir tür sahtekarlık. firmalar, ürünler hakkında internetten kişisel deneyimleri öğrenmek ve ona göre alışveriş yapmak isteyen insanları manipüle etmek, firma/ürün kusurlarını örtmek, olumsuz deneyimleri gölgelemek igbi amaçlar taşır. geçrek olmayan deneyimler yayınlaanmasını organize eder bu kişi. sahtekarlığın daniskasıdır.

0|0
    0|0
  • kendi mesleğini yaşam koçu,stil danışmanı,sosyal medya uzmanı vs diye tanıtanlar benim gözümde işsizin önde gidenidir.

0|0
    0|0
  • Facebook, twitter gibi siteler kapanırsa işsiz kalacak gruptur. )ki şu an muhtemel gözükmüyor)

0|0
    0|0
  • amerikada veya ingilterede degilsin dostum burası türkiye :D

0|0
    0|0
  • boş işler be arkadasım

0|0
    0|0
Yükleniyor...