Sagopanın rapları neden bukadar güzel?

Ceza ya da başka birilerini Sagopa ile kıyaslamak bence tam bir saçmalık. ya da sagoyu hiç dinlememişlerdir.

Dinlemenizi istediğim 1 kaç parçası

Vesselam
Galiba
Ahmak Islatan

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• yaa hadi bir git sen uykunu alamamışsın arkadaş
    ceza ya da başka birilerini sagoyla karşılaştırmak saçmalıkmış hıaaa
    akp şenliklerine çıkan bir rapçi o... tezata bakar mısın :D
    ayrıca rap in protest sert havasına karşılık ilahi gibi parçalar yapıyor... çok bozdu rapini çok kendisine rant sağlamak için tarzını değiştirdi tamamen :D ben uzun yıllardır takip ederim türkçe rapi
    underground da bu işi en küfürlü en pis yapan kişi kendisiydi ondan sonra baktı bu işler böyle yürümüyor... ben bir tarzımı değiştiriyim dedi ve her şey orta da rapten anlamayan ve öncesini bilmeyen bir ton senin gibi insan bayılıyolar ona :D

0|0
    0|0
    • İstediği zaman protest, battle tarzı şarkı yapabileceğini ahmak ıslatan albümünde görmüş olman lazımdı ama dediklerinin çoğunda haklısın kendini baya değiştirdi son yıllarda. zaten ceza ile sagoyu kıyaslamak artık saçmalık ikisi aynı yolun farklı kulvarlanin adamı

• aynen öyle @sadbutsad
      ama gel gör ki herkes türkçe rap eleştirmeni işte :)
      anlayan da yorumluyor anlamayan da..:)

• aynen öyle ☺

Erkekler Ne Diyor 15

• Rap'i ben cok fazla muzik olarak gormuyorum. Daha cok erenlerin soyleyip dinledigi ve cogunlukla serseri kesime hitap eden, dinleyenlerin genellikle basibos tipler oldugunu goruyorum. Gercek tutkunlarina lafim yok tabii oyleleri de var ama cogunluk bu sekilde. Sapoga'yi sevmem bu arada Ceza kucuklugumden beri daha sempatik geliyor. Sagopa'nin gecmiste agzindan kufur dusurmeyip sonra da din uzerinden prim yapip zirveye cikmasi tamamen kolaya kacmaktir bana gore. Ayrica herkese saygim sonsuz, fikrimi soyledim polemik yaratmayin zira cevap vermeyecegim :)

0|0
    1|0
    • Prim yapmak olsaydı maksat. Namaz kılmazdı.

• Kim bilir belki o da primdir? Herkesin inancı kendine yani namazı herkes gibi o da kılabilir ama namaz kılmasını herkes konuşuyorsa ben bunu kullandığını düşünürüm. Dediğim gibi bu şahsi fikrim, yanılıyor da olabilirim o yüzden sevenlerine saygım sonsuz.

• araf
    kamufle
    Ais Ezhel, Red, Emrah Karakuyu, Keişan, Anıl Piyancı, Grogi, Nomad, Prod. Ouz Baydar

bunlara da bak derim
    ve cok iyiler

0|0
    0|1
  • tarzını değiştirse de halen rap dalında türkiye'deki en iyi söz yazarı. hele türkiye'deki ritim ve hızlı söyleyiş ağırlıklı anlayışa bakılınca hemen farkını belli ediyor. yaptığının arabesk rap olduğunu filan da düşünmüyorum ve böyle bir sınıflandırmanın yapılmasını haksızlık olarak görüyorum. zira tupac bile sadece california love yazmadı, o da zaman zaman insanların bam teline dokunmayı tercih etti. siyasi görüşü filan umrumda değil, her "odamın hayaletisin, sessizliğine aşığım" dediğinde aynı kafayı yaşatacağı için ustadır benim nezdimde.

0|0
    0|0
  • dinlemedim bilemicem

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Sagopa'nın dışında adam akıllı rap yapan yok. Üç beş amatör var hidra, sansar gibi onlarda bence kötü. Sagopa'dan en sevdiklerim, iyi bilirim, şikayetname ve diğerlerinin çoğu :)

0|0
    0|0
  • Bu sagopa ceza kapışması 10 sene önce değil miydi?

0|0
    0|0
  • Her ne kadar son albümleri ilk şarkıların ki kadar tad vermese de hala türkiyenin en iyi hip hop adamı ve bence en iyi de şairi. Yazdığı sözlerle ve o sözlere verdiği beat lerle insanları manadan manaya deryadan deryaya sürükleyerek bir nevi bizi kendi dünyasında dolaştırıyor.

0|0
    0|0
  • Ohoo ezberimdeki

0|0
    0|0
  • tasaffufi şeklinde duygular içerdiği için yani şarkıları öbür tarafla ilgili zaten kendisi dindar yani...

0|0
    0|0
  • Aşırı Anlam içerir

0|0
    0|0
  • Dinledim beğenmem :D

0|0
    0|0
  • Eee ateşten gömleği unutmuşsun ve onları da anlıyorum parçası çok iyi

0|0
    0|0
  • Ben ilkolkuldayken sagopa dınlerdım adamın sesi kendine özgü bir tarz yaratmak için verilmiş sanki. :) ama şimdi emineme başladım ama bunu yazarken sagopa çalıyor...

0|0
    0|0
  • Pehh.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Odamın hayaletisin sessizliğine aşığım

0|1
    0|0
  • Mükemmel bir söz yazarı çünkü. Beste güfte ayarı mükemmel. Ağlatıyor resmen şarkıları. Tüm albümler müthiş. Hepsi ezberlenesi.

0|0
    0|0
  • Oooohooooooo yinemi amcalar
    https://m.youtube.com/watch?v=7tGjKKB195s

0|0
    0|0
  • Sagopa cümle mühendisi :)

0|1
    0|1
  • Sagopa üstat

0|0
    0|0