Gitarist arkadaşlar?

Arkadaşlar gitar çalmada yeni değilim ama bazı şarkılara gitarla eşlik ederken Ab, Bb, gibi b'li akorlar var biliyosunuz.
Normal sık kullanılan akorlala şarkıya eşlik edilirken bu akorlara gereken sürede sorunsuz geçebilen ve tam olarak çalabilen varmı? nasıl ve ne kadar sıklıkla çalışmam gerekiyor bu akorlara bir türlü barışamadık bu akorlarla?

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Oncelikle söylediğin akorlar mesela bb parmaklarını bir araya alacağın sıkıntılı bir akor. Hele ki akustik gitar kullanıyorsanız ve sap dar ise. 4 senedir gitar calarim akustik gitar ve bb d en oldum olası nefret ettim .

0|1
    0|0
    • ayynen aynen. bir arkadaşım metronom çalış diyor ama alakası yok bütün mesele sapı tutmakta zaten en çok yapılan hata bunu öğrenmemek. şarkıda Ab gördük mü kapatıyoruz geç diyoruz direk ya bunun olmaması lazım.

• nerde böyle alengirli gelişi güzel gıcık akorlar varsa hep sevdiğim şarkılarda :)

• Bak evet orası öyle. ☺

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Ab dediğin akor bareli basılır kardeşim Bb ye 3 gün B7 ye 1 hatfa çalışman yeterli olur kanımca

0|1
    0|0
    • dostum bir perde boşluk varya kendim öğrendim gitarı baş parmak klavyenin arkasına tam 90 dereceyle oturmuyor bir türlü çalarken o yüzden bütün sıkıntı. İyi bir eğitimciden eğitim alsam olmazdı bu.

• you tubeden nasıl basıldıklarına bas bence sen yanlış basıyorsun Bb yi

Yükleniyor...