Hangi ülkeye gitmek isterdiniz?

en çok hangi ülkeye gitmek isterdiniz? varsa sebebini de yazabilirsiniz
mesela ben japonya ya anime manga çizeri olmak için gitmek isterim :D

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Uruguay'a gidip bir daha gelmek istemezdim :)
    Bir çok nedeni var;
    1. Devlet başkanı
    Maaşının %90'ını yoksullara bağışlayan, 87 model vosvos kullanan, başkanlık sarayı yerine karısıyla bir çiftlikte yaşayan, ömrü halkı için mücadele etmekle geçmiş bir devlet başkanı
    2. Ekonomi
    Güney Amerika'nın İsviçre'si denebilecek kadar refah bir ekonomi, sarsılmaz bir bankacılık sistemi.
    3. Eğitim
    Ücretsiz ve laik eğitim sistemi, ayrıca savunma bütçesinin tam 20 katı büyüklükte bir eğitim bütçesi. Tüm öğrencilere ücretsiz laptop uygulaması başlatan ilk ülke.
    4. Gelir farkı
    Halk arasında gelir farkı uçurumu yok. Ülkenin çok zengin ve çok fakir kesimi azınlık olarak kalıyor. 5. Politik ahlak
    Ülkenin ekonomi bakanı bir rüşvet skandalına sadece adı karıştı diye aynı gün istifa edebiliyor.
    6. Benzin fiyatları
    Dünyanın en ucuz benzinlerinden birisi Uruguay da kullanılıyor
    7. Et tüketimi
    Dünyanın en büyük et üreticilerinden, kişi başına 3,5 inek düşüyor. Hormonsuz, antibiyotiksiz, gezen hayvanlar yetiştiriliyor
    8. İnternet erişimi
    İnternet erişimi konusunda devrim yasşanıyor, 2010 yılında başlatılan program ile ülke genelinde ücretsiz wi-fi hedefleniyor. Facebook'un veya Youtube'un kapatılmayacağından emin olabilirsiniz.
    9. Basın
    Şili'nin ardından basının tarafsızlığı ve özgürlüğü konusunda 2. sırada yer alıyorlar. Tam anlamıyla özgür basın mevcut.
    10. Trafik
    Nehir trafiğini etkili şekilde kullandıklarından ülkede trafik yok.
    11. Sağlık sistemi
    Sağlık sistemleri çok iyi, türlü türlü alternatifler ile herkese parasız, yaygın bir sağlık hizmeti sunuluyor.

1|1
    0|0
  • Hollanda

0|0
    0|0
  • Hemen hemen butun ulkelere

0|0
    0|0
  • kanada ve gidicem de

0|0
    0|0
  • Amerika.

0|0
    0|0
  • Misir ve Sili

0|0
    0|0
  • İspanya

0|0
    0|0
  • Amerika Atlanta veya Texas :D

0|0
    0|0
  • Avustralya'nın Sydney ve Alice Springs şehirlerine gitmek istiyorum ya.

0|0
    0|0
  • yaşamak için kanada

0|0
    0|0
  • Kanada...

0|0
    0|0
  • Sentinellere gidip tamamen orada kalmak isterdim modern insanların neler yapabileceklerini öğrendim

0|0
    0|0
  • Abd miami

0|0
    0|0
  • Paran oldumu heryer paris ;)

0|0
    0|0
  • İsmir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Certainly İran :)

İran'a gitmek isterim. Düşünsenize, 21. yüzyılda, ABD- İsrail-İngiltere ve bilumum Avrupa ülkeleri müthiş bir şekilde teknolojilerini ilerletmişken, gizli güçleriyle dünyaya hükmetme kaygısıyla siyasetlerine yön verirken, Hollywood 'larıyla sinemada dünya gücü haline gelmişlerken; İran'a bakın bir de.

Tüm bu maddeperestliğin yanında, içlerini/ kalplerini güzelleştiren bir avuç insan.
    Bunu filmlerinden / müziklerinden / şiirlerinden / insanlarından o kadar net görebiliyoruz ki.

Dünya düzleminde hala kirlenmemiş insanlar ve duygular mevcut. Ve ben bu yüzden İran'a gitmek , orada yaşamak istiyorum. Saygılar..

0|0
    0|0
    • anlatışınla insana sevdiriyosun :D

• Çok teşekkür ederim. :) Öneririm aslında filmlerini ve müziklerini. Güzel bir millet :)

• Madagaskar.

0|0
    0|0
  • Japonya

0|0
    0|0
  • Japonya & Güney Kore <3 ^^

0|0
    0|0
  • Londra

0|0
    0|0