Dil, Kültür ve medeniyetin ortak özellikleri ve farklarını bilen var mı :(

arkadaslar yarına vizem var ve dil kültür ve medeniyetin ortak özlliklerini ve farklarını bulamıyrum lütfen help meeeeeeeeeee :((

0|0
5|5

En İyi Kız Görüşü

• link bence sen bunu oku üç tanımı birbiri içinde yoğur kendi maddelerini oluştur gerçekten hiç bir site üçünün ortak özelliğini vermemiş :S

1|0
    0|0
    • tesekkürler bnde öyle yapıcam sanırımda uzun geldi biraz cunku bugun son gün çalışmk için :D hemn okıyım bari :(

Erkekler Ne Diyor 5

• dil kültürü oluşturan bir etken sadece medeniyette kültürlerin bir araya gelip oluşturduğu toplumsal kültür . kısaca medeniyet kapsar kültür kapsar dil burdan yürü bir yere varırsın heralde.

1|0
    0|0
  • google amcaya bi sor bakalım . çıkmazsa orda sınav kagıdına yaz google amca bile bilmiyo ben nerden bileyim hocam die :):):)

0|0
    0|0
  • link bu link yardımcı olur sanırım

0|0
    0|0
    • bunu bnde buldum saol yinedede :( burda medeniyet yok işte üçünün kıyaslayan bi site yok

• mehmet kaplan-kültür ve dil...bu kaynağı okursan senin için yararlı olacaktır...

0|1
    0|0
  • en ortak ozellikleri hepsi degisime aciktir asimile olmaya mahkumdur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• kültür bir milletin ya da topluluğun tarih sahnesine çıktıkları günden itibaren ürettikleri ve biriktirdikleri maddi ve manevi değerlerin tamamıdır.medeniyet ise kültürün evrensel hale gelmesi ortaya çıkar örneğin yazıyı sümerlerin bulduğu bilinmektedir ancak aradan yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen artık tüm dünya tarafından bilinmekte ve kullanılmaktadır artık dünya medeniyetinin bir parçası olmuştur.dil ise kültür ve medeniyetin bir parçası,bie sonucu ve onların taşıyıcısıdır.kültürel bir ögenin medeniyet noktasına ulaşmasında en önemli faktör dildir.

0|0
    0|0
  • kültür ve medeniyetin farkını açıklayabilirim sadece.

kültür ve medeniyet birbirinden bağımsız iki oluşumdur.kültür geçmiş yılların birikimi sonucu oluşan gelenek ve göreneklerdir.medeniyet ise çağın gerekliliklerine ayak uydurmak olarak tanımlayabiliriz.mesela teknolojik ve hukuksal olarak çağın gerisinde kalmamak medeniyetin yerleşmiş olduğunu gösterir.mesela kadına seçme ve seçilme hakkının verilmemiş olması bir medeniyetsizlik örneğidir.

kültür ise medeniyetten farklıdır.bir toplumun kendilerine özgü yaşam tarzıdır.

mesela arap toplumlarında görülen elle yemek yemek kültür ürünüdür.bunu medeniyetsizlik örneği olarak gösteremeyiz.ama kadının arap toplumundaki yerini irdeleyip bunun üzerinden medeniyet durumları hakkında bir çıkarım yapabilirsiniz.

konuyu daha iyi anlamanız için size iki kitap önerebilirim.

ali şeraiti nin medeniyet tarihi ve mehmet kaplanın kültür ve dil kitapları bu konuda size yardımcı olurlar.

0|0
    0|0
  • ben nasıl buldum acaba :)Google diye bir şey var oysaki. link

0|0
    0|0
  • ingilizcen varsa kaynak vereyim sana

0|0
    0|0
Yükleniyor...