Bir bakatmısınız acil?

Atatürkü seviyorum müslümanın ama bir çok insan atatürkü seven ve destekleyenin kafir olduğunu söylüyor?

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• Atatürk'ü seven / destekleyen kafir olmaz ama 'Ben Müslümanım' diyen de onun yaptıklarını destekleyemez.
    Şöyle ki ; "Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyenler, kafirlerin ta kendileridir.' (Maide 44)

Şimdi hiç kimse, bu ülkeye şeriat gelemez, modern bir toplumda yaşıyoruz, bilmem kaçıncı yüzyıldayız demesin. Gelin adam akıllı düşünelim. Kur'an'ı indiren Rabb diyor ki, eğer benim hükmüm dışındaki hükümleri koyuyor/ uyguluyorsan, kafirin ta kendisi sensin. Çünkü ortaklık iddia ediyorsun. Rabb'in semalardaki olaylar için Rabb olduğunu düşünüyor ve yeryüzündeki (arzdaki) olaylara karışmasını istemiyorsun.

Diyorsun ki, kadınlar Allah'ın emrine göre giyinmeyecek. Diyorsun ki, Kur'an ilmi /Hadis ilmi verilen kurumlar kapatılacak. Diyorsun ki, Halifelik kaldırılacak. Diyorsun ki, günde 5 defa insanları namaza çağıran ezanlar susacak veya dil değiştirecek. Liste uzar gider tarih okursan. Özetle, bu adam İslam Hukuku yerine Modern Hukuku getiriyor.

Şimdi sadece objektif düşünürsek, ben adam akıllı müslümanım, lafta değil, dinime/davama sahip çıkıyorum / çıkacağım diyen biri, nasıl olur da sever bu adamı?

0|0
    0|0
    • Halifeliği islamın şartı olarak göstermek nası bir kafa?

• 2-) eğer bunu AKP li biri olarak söylüyosan yani AKP liysen.
      sen de kafirsin. o zaman.

• AKP'li olup olmamakla mı Müslüman oluyor veya olmuyoruz? Asıl bu nasıl bir zihniyettir?

Siyasi görüşüm kimseyi bağlamaz. Bununla birlikte, yazdıklarımda, yalnızca İslam'a denk düşen şeyleri kaldıran adamı eleştiriyorum. At gözlüğüyle bakmıyorum birçokları gibi.

Kızlar Ne Diyor 7

• Aziz Nesin der ki;

Atatürkü bir müslüman sevemez. Seviyorsa ya ahmaktır ya sahtekar.

0|0
    1|0
    • Doğrudur kardeş vatanını kurtaran adamı desteklemek ahmaklık soyguncuyu desteklemek akıllıktır.

• atatürk mükemmel biridir. fakat bazı yaptırımlarını saçma buluyorum ama bu dinsiz değil sadece saçma buluyorum yaptırımlarını

0|0
    0|0
  • Bir gurup beyin fakiri onlar

0|0
    0|0
  • Sen doğru yoldasın milletin ne dediği çok önemli olmamalı bu hayatta :)

0|0
    0|0
  • sen onları bosver

0|0
    0|0
  • o insanların düşüncesine...

0|0
    0|0
  • konuşsun onlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2