Atatürk neden sevilmiyor?

Atatürkü neden sevmiyorsunuz açıklama yapın?

0|0
15|14

En İyi Erkek Görüşü

• Alıntıdır;

Bakın size nasıl bir vesika paylaşıyorum

''MUSTAFA KEMAL KURANI KÜÇÜMSEYEREK YERE ATTI PEKİ AYASOFYAYI İBADETE NEDEN KAPATMASIN?''

“Ayın Tarihi” resmi bir yayındır. Üstelik 1930’larda, çok “koyu devletçi” devletin resmi yayını. Fotoğrafta da göreceğiniz gibi, kapağında şu bilgiler yer almaktadır:

“Dahiliye Vekaleti Matbuat Umum Müdürlüğü tarafından her ay neşredilir.”

Yani, “Içişleri Bakanlığı Basın-Yayın Genel Direktörlüğü tarafından her ay yayımlanır.”

“Ayın Tarihi”nin “Ikinci Teşrin 1934″ tarihli nüshasında bir yazı yayınlanıyor…

Yazıda, New York Times’da yayınlanmış bir makaleye yer veriliyor… Makalenin konusu Ayasofya’dır. Ayasofya’nın tarihi uzun uzadıya anlatıldıktan sonra makalenin bir yerinde şöyle deniyor:

“Ayasofya, bir Hristiyan kilisesi olarak kurulmuştu. Sonradan bir Müslüman camii oldu. Modern düşünceli Türkiye, onu en ünlü müzesi yapmayı tasarladı. (…) Kemal (Atatürk) Kur’an’ı istihfafla (küçümseyerek) yere atmış, kendi heykelini diktirmiş, fesi ortadan kaldırmış ve kadınların yüzlerindeki peçeyi yırtmıştır. Sultanların sarayı olan Yıldız köşkü bugün müzedir. O halde sultanın camii de (Ayasofya) niçin bir müze olmasın?

KAYNAK:Ayın Tarihi, 1934 No: 11, sayfa 495-497.

1|0
    0|0
    • MUSTAFA KEMAL'İN MAL VARLIĞI
      a) 582 dönüm çeşitli meyve bahçeleri.

b) 700 dönüm fidanlık, buralarda meyveli meyvesiz muhtelif yaşlarda ve çeşitlerde 650.000 fidan vardır.

c) 400 dönüm Amerikan asma fidanlığı. Burada 560.000 kök bağ çubuğu vardır.

d) 220 dönüm bağ. Burada 88.000 adet bağ çubuğu vardır.

e) 370 dönüm çeşitli sebze yetiştirmeye elverişli bahçe.[1]

(Mustafa Armağan’ın hesabına göre 375 dönüm. Ismail Cem listeyi Atatürk’ün “Söylev ve Demeçleri”nin 4. cildinden birkaç hata ile alan Fethi Naci’nin 1968 tarihli “100 Soruda Atatürk’ün Temel Görüşleri” isimli eserinden naklediyor. Mustafa Armağan ise direk Başbakanlık Arşivi’nde ulaştığı belgeden aktarıyor.)

f) 220 dönüm 6.600 ağaçlı zeytinlik

g) 27 dönüm 1.654 ağaçlı portakallık (Mustafa Armağan’ın hesabına göre 17 dönüm)

h) 15 dönüm kuşkonmazlık

i) 100 dönüm park ve bahçe

k) 2.650 dönüm çayır ve yoncalık.

L) 1.450 dönüm yeni tesis edilmiş orman.

m) 148.000 dönüm ziraata elverişli arazi ve meralar.

———————

• Can Dündar’dan yapılan alıntı burada son buldu.

Aynı liste Atatürk’ün özel hesaplarını tutan ve harcamalarını yapan kişi olarak bilinen ve büyük bir güven duyulan Umumi Kâtibi (Genel Sekreteri) Hasan Rıza Soyak’ın hatıralarında da mevcuttur.[2]

[1]Can Dündar, Işte Atatürk’ün banka hesabı, Sabah Gazetesi, 26 Ağustos 2000, sayfa 4.

[2] Hasan Rıza Soyak (M. Kemal Atatürk’ün Genel Sekreteri), Atatürk’ten Hatıralar, Yapı ve Kredi Bankası Yayınları, İstanbul 1973, cild 2, sayfa 686.

• Daha dolu var işte bu yüzden chp en zengin parti. Ayrıca başı örtülü olanları ve şapka takmayanları astırdı. Camileri ahır yaptı vs. Kurtuluş savaşında istediği tonlarca para, asker, koyduğu şartlar. TRT belgeselinde çıkan Mustafa Kemal Atatürk'ün 5 yaşında ki bir kız çocuğuna bira içirirken fotoğraf çektirdiği bir albüm vardır kendiside gösteriyor hatta muhabire. Daha dolu var sevmemem için yüzlerce sebep sayılır.

Kızlar Ne Diyor 15

• http://i.hizliresim.com/kk9gJv.png

Oysa bizi kurtardı ://

1|1
    0|1
  • Sevmeyen sevmesin, kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorunda.
    Atatürk'e ağza alınmayacak şeyler söyleyenler nankördür, net.
    Köpek demek de nedir?
    Terbiyesizlik diz boyu !

0|0
    1|2
  • Ataturk u genelde dindar kesim sevmez bunun nedeni de alimleri katletmesi halifeliği kaldırması latince falan filan

0|0
    0|0
  • Onu sevmeyen bir insan türkçe yazmayı bırakın, türkçe konuşmaya bile tenezzül etmemeli

0|0
    1|4
  • Atam ❤

1|0
    1|3
  • kürdüm ama seviyorum 1000 yılda bir gelir o !

1|1
    3|3
  • Atatürk'ü sevmeyen, saygı duymayan biri Türkiye'de yaşamamalı.

0|0
    0|3
  • Yoo biz gayette seviyoruz

1|0
    1|3
  • Ben seviyorum.

1|0
    1|3
  • sevmeyeni sevmem

0|0
    2|0
  • akpden dolayı

0|0
    0|0
  • onu en yakın arkadaşları sevmemiş ben sevmeyince mi sorun oluyor

0|2
    0|0
  • Bu soru
    Kim Yong un niye sevilmiyor diye de sorulabilirdi

0|1
    1|0
  • düzgünce açıklarsam saygı duyacak mısın?

0|2
    0|0
    • Benim her zaman saygım sonsuzdur insanların fikirlerine karşı elhamdülillah

• Laiklik geldi bununda mantıklı açıklamaları var ama sonra neler yaşandı o laiklik adı altında... Kıyafet değişti çağdaşlık= bayanlarda açık olmak oldu. Tarihi belgelere biz ulaşamıyoruz ulaşsakta zaten okuyamıyoruz ve birilerinin tarihi anlatmasıyla öğreniyoruz Atatürk iyi işler yapmış evet ama bazı insanlar onu herşeyin üstünde tutuyo Atatürk olmasaydı şimdi olmazdık, şöyle olurduk böyle olurudk diye konuşuyolar. Böyle bir şey yok o sadece bir sebep. Allah isteyecek ve Atatürk yoktu diye bizde kurtulmıcaz mı yani Atatürk Allah'ın önünde böyle bir saçmalık olmaz. Bunu müslüman biri derse anlamam ama müslüman değilse zaten normal öyle düşünmesi derim. Atatürk herşeyin üstüne koydukları için içimde bir uzaklık oluşuyo.

• Seni tebrik ediyorum

• Seviyorum

1|0
    1|3

Erkekler Ne Diyor 13

• Sevmiyorum. Öncelikle islama saldırdı o. Sonra da Türkçü politika ile bu ülkeye ırkçılığı getirdi. Türk olmayan bir suru insanın kanının akmasına vesile oldu. Sevmiyorum ama sevene de düşman değilim. Genelde onlar bana düşman olur hep düşüncelerimden dolayı.

2|2
    0|0
  • sebgi çok faklı bir şey her zaman saygı duyarım ama dediğim gibi sevgi çok faklı bir duygu, insan bazen arkadaşını bile sevemez

0|0
    0|0
  • Benim için ahmetten mehmetten farkı yok zaten içimde azıcık insan sevgisi var onuda atatürke gösteremem o beni sevsib

0|2
    2|0
  • Metrekareye 6.000 mermi düşecek. Onun saatine gelecek. Allah korumuş denilecek. İçkiden öleni de allah koruyacak zaten. Lannnn!!!

0|2
    2|0
  • herkesin farklı bir sebebi var dostum. herkes sevmek zorunda değildir. yani bu artık bir aşılsın. ben sevmiyorum diyor birisi, öteki kalkıp vatan haini diyor. sanane arkadaş, sana hesap mı vericek sever sevmez. millet ne taktı arkadaş ya.

0|2
    1|0
  • Çünkü yanlış tanıttılar Atamızı nesillere çünkü adini karalamak için önce dinsiz sonra ayyaş sonrada mason ve Türk düşmanı dediler.

1|0
    2|2
  • Ben Atatürk'ü severim ama Atatürk sevilmesi gereken değil , Saygı duyulması gereken bir kişidir.

Kimseye neden sevmiyorsun diye soramayız.

0|0
    1|1
  • Sevmek zorunda değilim...

0|0
    0|0
  • bazı kısımlar tarafından sevilmior bazı kısım dediğimde çoğu her türlü pisliği yer kendine bakmadan insanların namus bekçiliğini yapar hırsızlık yapar kul hakkı yer ama müslümanım der o yüzden öyle kısım zaten seveceksede sevmesin

0|0
    1|3
  • Atatürk'ü sevmeyeni bende sevmem hep yaptığı iyi şeyleri görmezler neymiş rakı içermiş sigara içermiş sizene Ne Mutlu Türküm Diyene ne güzel demiş atamız

0|0
    1|1
  • Kim demi s ben seviyorum

1|0
    0|0
  • Kim sevmiyor? Sevilmiyor ne? Türkiyeyi bataktan çıkaran Türkiyeyi Türkiye yapan cumhuriyeti kuran adamı sevmeyen adam Türk olamaz zaten.

0|0
    0|1
  • Seviyorum

1|0
    1|0
Yükleniyor...