Kapat

Nişan Nikah Söz Falan Filan Nedir?

Yaw Bunlar Beynimi Bulandırdı Geçen Hepsini Öğrenmiştim İsmen Yine karıştırdım Hangisi Hangisiydi Böle Bunların Hepsini Anlatacak Birine İhtiyacım var nişan nikah düğün müğün bildiğiniz tüm terimleri yazarsanız sevinirim

0|0
1|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• söz adı üstünde evlenmek için 2 taraf söz verir ilk önce ve yüzük taklır
    sonra bir süre belirlenir nişan için (mesela en az bir ay) taraflar birbirini ve aileleri tanısın evlenmeliler mi diye düşünme tartma süresidir. Dolayısıyla nişan, evlenmeye karar verdik diyip kutlamaktır.
    Nikah da işin resmi kısmıdır. Belediye memuru "bana verilen yetkiye dayanarak nikahınızı kıyıyorum" der (bu klasik sahneden aklına gelir belki )

0|0
    0|0
    • he düğün de istersen nikahlı düğün olur yani memur düğün salonuna gelir orda kıyar nikahı sonra düğün devam eder ya da düğün için salon tutulur (salonlar genelde zor bulunur aylar sonraya o yüzden nişandan sonra ilk salon tutulur) salon tutulunca düğün gününden önce olacak şekilde nikah tarihi alınır.

• şimdi bir tanesi vardı sadece aile ve tanıdıklar geliyordu evleniliyordu bide istersek genel olarak çağırılıp yapılıyordu bunlar neydi ikisindede resmi çifft olunuyordu

• nikahtır o ya belediyede kıyılan nikahtır ailece gidilir bazıları gelinlik giyer akrabalar falan da çağırrlar ama gereksiz ya 5 dk falan sürüyo o yğzden genelde aile ya da 1-2 arkadaş gider nikah şahitliği için o kdar

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...