Hristiyanlıkta?

hristiyanlıkta seytan neden melek olarak geçiyor ya da hristiyanlar neden öyle bahsediyor?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Hristiyanlık'ta Şeytanın melek diye geçtiğini yeni duyuyorum ki ben yurtdışında kaldığımdan burada çoğunlukla Hristiyan var ayni şekilde öğretmenim ve anlattığı kadarıyla ayni Allah'a inanıyoruz fakat İsa'nın Allah'ın oğlu olduğuna inanmaktalar ve her şeye çeşit meleklerin olduğuna inanmaktalar onların inandığı kitabı yeniye de çeviriyorlar yani onun dışında bilgilendireceğim bir bilgim yok :/

0|0
    0|0
    • evet cennetten dusen melek diye geçiyor (fallen angel) hiç rastlamadınmı film dizilerde falan normal hayatta bende duymadım tabi :D

• Gitmedim hic birsey diyemem Stuttgart ilk ve son aşkındır kalp

• İstanbul'da arkadasım war stutgaran geldi üniversite okuyor cok özlüyor geri döncekmis artık nasıl sehirse :D

• Şeytan melekti ve cennetten kovuldu diye olabilir mi :) ✌

0|1
    0|0
    • işte öyle bahsediyorlar kovulmus melek ama melek değil :D

• müslümanlıkta öyle ama :D

• Cumlemin sonunda Hristiyanlıkta da bu şekilde kabul edildiğini belirttim derinlere inmek istiyorsan googlea falan sorabilirsin 😊

• Onlar bilmiyo bisey

0|0
    0|0
  • hristiyanlarda cennetten arsa da satın alınıyor. dinden de çıkartıyorlar vs vs bir sürü saçmalıklar. tabiki değiştirilmiş incilden bahsediyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• hristiyanlıkta bilinç sahibi 3 varlığın olduğu söylenir, insanoğlu, melekler ve iblisler. Şeytan ve bütün iblisleri en başında meleklerdi nitekim tanrı insanı yarattığında şeytanın önderliğindeki bazı melekler başkaldırdı ve isyan etti bunun sonucunda şeytan ve takipçileri cehenneme yollandı. İslam inancından farkı şeytan islam dininde cin olarak geçer yani hiçbir zaman melek olmamıştır, ayrıca islamda bilinç sahibi sadece insanlar ve cinler vardır meleklerin bilinci yoktur

0|0
    0|0
    • işte ama bu bütün incillere böylemi ya da ortodoxve protestanlardadada nerden dogmus bu fark onlardada farklı olmaması gerekir normalde

• Yok yahu şeytan vardır onlarda da

0|0
    0|0
  • bunlar sapıtmış doğru yoldan çıkmışlar din bile değilki hristiyanlık

0|0
    1|0
    • biliyorumda incilde o farklılık ne zaman nasıl olusmus baya bir farklıda ondan

• yeni incil derken şu an kullandıkları değişmiş olanlar

• evet martin luther zamanından sonra sadeleştirmişler :D

• Şeytan Müslümanlıktada melek olarak geçiyor benim bildiğim

0|0
    0|0
    • aasagıda isimsizromantik acıklamıs onların bildiklerini baya farklı yani.

• o farkın kökenini merak ettim

• kardeşim incilde şeytan tanrıyı 40 gün kandırıyor ve tanrı hiç bişi yapamıyor
    bunu bil yeter

0|0
    0|0
    • şu an kullandıklarından birindemi

• 40gün kandırma kısmı neresi oluyor

• şeytan isayı 40 gün kandırdı kardeş artık ugrasmıyorum su siteden kısa zamanda uzun süre gidicem

• Şeytan melektir / iblis cindir.
    Dininizi bu tarz sitelerde araştırmayın sonunuz hüsran olur

0|0
    0|0
    • arastırmıyorumki yabancı filmde gördüm merak ettim seytan nerde melekmis acaba :D

• islam dininde de melek olarak geçiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...