Sıcak şarap tarifi...Değişik tatlar ve lezzetler için ne eklemeliyim?

Sıcak şarap yapıcam elma tarçın hazır.. Değişik tatlar ve lezzetler için ne eklemeliyim sizce...

Demlemmem lazım

0|1
9|10

En İyi Kız Görüşü

• malzameler:1 lt kırmızı şarap

15 adet küp şeker

2 kabuk tarcın

6-7 adet karanfıl

yarım limon

yarım portakal

1 elma

1 bardak su

yapılıs:portakal ve lımonun kabugunu rendele,sonra elma portakal lımonu dılımle bır kaba koy.içine tarcın,şeker,karanfıl ve 1 bardak suyu koyup kaynatın ve kapatıp sogumaya bırakın..baska bır tencereye şarabı koyun kısık ateste ısınsın ama asla KAYNAMASIN.. ılıklasan doger karısımıda şaraba ekleyıp bıraz daha kısık ateste ısıtın..KAYNATMAYINN. süzgeçle süzüp servis yapın...

1|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• 0|2
    0|0
    • Çok teşekkür ederim ilgin ve linkin için ama googlede bunlardan çoook var :)

bana tecrübe lazım :)

• Bu da tecrübe işte,benim hep yaptığım bir tarif.

• Bende tam bu tarifin linki atacaktım :)

• Karanfil kata bilirsin

portakal veya limon kata bilirsin dilim dilim keserek, sadece aromasini elde etmek icin

az miktarda zencefil tozu kata bilirsin

vanilya sekeri ...

0|1
    0|0
  • tarçınlı içmiştim ben fazla olmadığı müddetçe güzel olabilir

0|1
    0|0
  • bir de portakalin kabuklarindan da koymayi unutma

0|1
    0|1
  • hindistan cevizli çok güzel oluyor :)

0|0
    0|0
  • ya onu nasıl yapıyorlar ?

0|0
    0|0
  • hacı sıcak şarap mı olurmuş at buzdolabına

0|1
    0|0
  • kirmizi sarap ve bal denemeye deger..

1|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• belki azıcık rom damlatsan o olmadı kanyak

0|1
    0|0
    • evet mantıklı ama geç oldu keşke erken açsaydım konuyu :(

• herneyse, böylede güzel, belki az bal damlatsan tadını yumuşatırsın. dostum hepsi olur.

• sağdıç bu yorumu yaparken nasıl bir ruh halindeydin :):):) kşlsdajfşasd

• Çilek, elma, yaban mersini, tarçın, vanilya, karanfil, muskat vs. bunlar gibi bir çok şey katılabiliyor.. Ağız tadına bağlı. Bunları hazırlamak biraz zahmetli. Ben bizzat yapmadım bir arkadaşım yapardı ondan biliyorum neler koyduğunu.

0|1
    0|0
  • Eğer İstanbul'da isen Kadıköy'de çinili kafe diye bi mekan çok güzel yapıyolar yolunda düşerse uğra dostum...

0|2
    0|0
    • evet istanbulşdayım ama kadıköye çok ters yerdeyim.. Ama sırf denemek için bu cumartesi gideceğim :)

• parasız zamanlarımın içkisiydi şarap+gazoz :))) napıyım şarap p kadar iğrenc oluyoduki gazozla tadını yumuşatıyodum ama merak ettim sıcak şarap olayını deniycem.

0|0
    0|0
  • Şeftali likoru , vanilyali vodka ekleyerekte deneyebilirsiniz... Zencefilde. Güzel olur.

0|1
    0|0
  • Bekletmen lazim bide onun bi ortam istiyo her yerde beklenilmio hava falan falan değişik işler yano

0|1
    0|0
  • karabıber kat

0|1
    0|0
  • limon ve portakal kabukları çok çok önemli, es geçme derim :)

0|0
    0|0
  • Sevgini de ekle bro bir tutam

0|0
    0|0
  • Git aşure yap millet aşure yapıp ikram ediyor sen şarap tarifi istiyon ayip yaa

0|1
    0|1
    • ayıbı sendenmi örenicem*git imam forumlarına katıl olzaman

• dinime sahip cıkmam ıcın imam olmam gerekmıyo yada onlarla takılmam ;)

Yükleniyor...