Sizce zevkler zekayla doğru orantılı mıdır? insanlar hiç mi gelişmez , hep mi geriye gider? peki siz neler dinliyorsunuz?

Bakıyorum da duygudan yoksun müzikler ve hatta müzik sınıfına girmeyecek şeyler dinleniyor 5-10 yıldır.
Nerede o Türk makamları? nihavendler , hicazlar, kürdilihicazkârlar...
Türk halk müzikleri, Türk sanat müzikleri niye yok olup gidiyor seveni elbet var ama çok az bir %de.
Tamam bunları geçiyorum peki ya classic batı müziği, rock onları niye dinlemiyorsun da Arebesk dinliyorsun 18 yaşındaki genç arkadaşım? ?
arabic metal dinle bari de cehennem etme artık dolmuşları , otobüsleri, apartmanları, günleri..
Barış Manço, Michael Jackson da pop yapıyor ne diye serdar ortaçta kararlısın?

bütün bunların sebebi ne sizce?

Güncellemeler:
https://www.youtube.com/watch?v=zLO0y2008Jc bu yazıyı sıkılmadan okuyan arkadaşlarıma gelsin :D
Nasılım diye sorsam cevap gelirdi belki :D

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Evet şarkılar da bir kac nakarat dönüp duruyor bende pek sevmiyorum fakat zevk ve zeka ayni orantida değildir.

0|1
    0|0
    • insan ne okuyorsa, ne izliyorsa, ne dinliyor ve ne takip ediyorsa o değil midir? başka birisi midir? diyorum ki insanları ayrıştıran şey zekalarıdır ve bu zevklerini belirler. insanlar gelişir.

• Mozart dinleyen biri cani istediğin de popüler pop sanatcisindan birinide dinler. ya da kafasini bosaltmak icin belkide muzikte belki de tv programnda basit şeyler sever. Insani ne izlediği dinledigi takip ettiğinden ziyade sozleri aklini ele verir. Belkide mozart dinleyip yaninda bilimsel calismalar hakkında konusan biri gercekte cok boş insandir. Bu bilinmez bu dediklerinle

Kızlar Ne Diyor 2

• ne alaka, binbir insan var herkes aynı şeyden hoşlanmayabilir
    Senin zevkinde mi olmak zorunda herkes
    Zeka zevkle ölçülmez
    Neyse saçma bir soru olmuş iyi geceler

0|1
    0|0
    • bin bir insan varsa bin bir tarz da var ne diye 1-2 tarzın içine kısıtlı o insanlar? benim zevkim de olmak zorunda diye bir şey demedim güzel yorumun için teşekkürler

• Zevkler ve renkler tartışılmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Kesinlikle Yanlış kardeşim..
    Zevk ile zekanın orantısı olmaz..

#Just.

1|1
    0|0
  • Peki hangi zevkin daha zeki insanlara uygun oldugnu kim Bilebilir?

Ornegin belgesel izleyen biri eglence programi izleyen birinde. Zeki midir?

Zeki bir insan bir sirtlani izleyince gunluk yasamina hicbirsey katmayacagin dusunuyor olabilir. Bunun yerine kendi isinr odaklanip zaman buldukca kafa dagitmak icin eglence programi yasayabilir

Ayni zekaya sahip iki kisi , biri futboldan hoslaniyorken oburu sacma bulabilir. Kisacasi haksizsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...