"Ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır." bu söz için neler düşünüyorsunuz?

bu iletişim kopukluğunun sebepleri neler?bu iletişim kopukluğunun sebepleri neler?

• Insanların önyargıları...
    15% (10)17% (5)16% (15)Oy Ver
  • Zihniyet meselesi...
    8% (5)3% (1)6% (6)Oy Ver
  • Kapasite meselesi...
    33% (22)45% (13)37% (35)Oy Ver
  • Cahile laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zordur..
    36% (24)31% (9)35% (33)Oy Ver
  • Kırk alimi yendim bir cahile yenildim...
    8% (5)4% (1)6% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
17|15

En İyi Kız Görüşü

• doğru söze ne denir..aynen katılıyorum derim..

iletişim kopukluğu yada iletişememenin en birinci nedeni nedir? e bakacak olursak; amiyane tabirle ayrı dünyaların insanı olmak, hayata farklı pencerelerden bakıyor olmakla alakalı bir durum..farklı aile yapıları / kültür / birikim /yaşanmışlık diye çoğaltmak mümkün..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• iletişim kopuklugunun en önemli sebebi konuşmamak, dinlememek, empati kuramamak, önyargılı davranmaktır.

1|2
    0|0
  • bilmekten çok doğru anlatabilmek mühimdir... karşındakine ön yargılı yaklaşmaktır bu

0|1
    0|0
  • Şıkların hepside yazdığın sözle alakalı. Sen zaten yeterli cevapları vermişsin :)

1|1
    0|0
  • Ben haklıyım düşüncesi .

0|0
    0|0
  • Farklı bakış açıları! ~

0|1
    0|0
  • bakış açısı olb.

karşındaki seninle aynı pencereden bakamazsa aynı şeyleri anlayamaz:)

0|1
    0|0

0|1
    0|0

• D şıkkı

0|1
    0|0
  • Kiminle neden konuştuğumuzu bilmeliyiz.ben E ve A diyorum ama A cevap verdim

0|1
    0|0

0|0
    0|0
  • INSANLARIN ONYARGILARI.

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • son derece önyargılı ve konuşulan konu hakkında cahil kimselerle iletişimimizde yaşarız ...

0|0
    0|0
  • Bu Söz İçin

Anlamak istemiyorsan zorla ugraşma bir işe yaramaz...

Gidip anlamak isteyen birini bulsana...

diye düşünüyorum

Ama iletişim kopukluguna gelince insanların ilgi alanları farklı oldugu için herkesin anlatmak istediği kendi düşünce yapısı ve ön yargılarını barındırır anlayan içinde aynı durum geçerli olunca işler karışıyor...

0|0
    0|0

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• seviye inmek lazım bazen meramı anlatmak için...

0|1
    0|0
  • Yerinde bir söz.

0|1
    0|0

• kapasite meselesidir.

karşıdaki insanın penceresi dar ise sen istediğin kadar çırpın birşeyleri anlarmak için. ama yok dünya görüşü dar ise yerden yerede vursan kendini en iyi onun bildiğidir.

ulema yı veya bilim insanlarını toplasan bile ona bu doğruları anlatamazsın.

sabit fikir hiçte hoş bir şey değildir.

0|2
    0|0
  • Şıklarının hepsi güzel. Hangisini işaretleyelim ki şimdi. Onun için en iyisi susmak oluyor. Şıklardan da D'yi seçiyorum

1|1
    2|2
  • anlatmak beceri isteyen bambaşka bir olaydır,anlatırken neyi ne kadar bildiğinizden çok neyi ne kadar verimli bir şekilde karşınızdakine aktardığınızdır önemli olan.anlatımda sadelik de önemlidir diye düşünüyorum.özenti kelimelerden ziyade toplumda daha özümsenmiş daha fazla kullanılan kelimeler kullanmak çok daha iyidir.yani dili iyi kullanmak gerek! iletişim kopukluklarının en önemli sebeplerinden bir tanesinin KARŞIMIZDAKİNİ(LERİ) DİNLEMEMEK olduğunu düşünüyorum ki bu en önemli sebep olduğu gibi ;çağın hastalığı diye düşünüyorum.evet dinlemiyoruz,dinliyormuş gibi görünüyoruz fakat dinlemiyoruz!

0|0
    0|0
  • Katılıyorum..

1|1
    0|0
  • kim demişti ,

"insanlar düşndüğümü sanır,

oysa tek yaptıkları

önyargılarını cilalayıp

hayata devam etmektir"

0|0
    0|0
  • En büyük derdimiz her zaman dediğim gibi, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktır.

0|0
    0|0
  • C: Kapasite meselesi...

0|0
    0|0
  • burun büyüklüğü herşeyi ben bilirim havaları bunlar en büyük sebepler senin dinlemeni bekler kendin dinlemez empati kurmaz yeniliklere açık olmaz kabullenmez kendi doğruları içinde yaşar

0|0
    0|0
  • karşındaki insanın kapasitesi ile ilgili çok doğru bir tespit...

0|0
    0|0
  • şimdi buraya açıklama yazardım ama ne kadar anlayabileceksiniz diye soramadan edemedim kendime zira baz aldığın düşünce bunu savunuyor

0|0
    0|0
    • bak şimdi çok merak ettim şu zihninin nöronları kaç beygirle çalışıyor bir beyin fırtınası estir nutkumuz tutulsun arkadaşım...

• neden yukarıdan baktığımı zannediyorsun !

• Cok gezenmi bilir çok okuyan gibim bişe olmuş bu soru

0|0
    0|0
  • cehalet, önyargı ve sabit fikirlilik.

0|0
    0|0
  • Kapasite meselesi...

0|0
    0|0
Yükleniyor...