Çoğu tarihi bestseller abartımı?

Cevremde beni soranlara ilk verilen cevap kitap kurdu olduğumdur. ayda en az 5-6 kitap okurum. hatta su an konstantiniyye otelini okuyorum ve herkese tavsiye ediyorum. lakin bir çok yerli yazarın kitaplarını sevip baglanmama rağmen yabancı kitapları zar zor seviyorum hatta eskiyse hic begenmiyorum genelde. ornek yüzyıllık yalnızlık,1984, suç ve ceza gibi.

0|0
6|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır aslında abartı değil, onları anlamak için belli bir okuma kültürü gerekiyor. Ben yıllardır okuyorum, kendi çapımda iyi bir kütüphaneye sahibim diyebilirim ama benimde okurken çok zorlandığım ve aman bu da neymiş, iyi değil bu, dediğim onlarca kitap var ama o kitaplar kendi alanlarında birer şaheser oysa. Yani benim okuma kültürüm o kitaplara yetmiyor demeye çalışıyorum. Sizde zamanla o kitapları daha iyi anlayacaksınız, önyargı oluşturmayın klasiklere karşı :)

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederim değerli görüşün için :)
      Franz Kafka davayı okumayı düşünüyorum umarım anlarim :D

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben de yerli yazarlarin kitaplarini cok sisirmece bulurum genelde ceviri kitap okurum.

Klasiklerin erken çağda okunmasini dogru bulmuyorum cunku agir kitaplar. Bizlere lisede edebiyat hocalari odev veriyordu. O yastaki birinin anlayip tartabilecegi kitaplar degiller. biraz birikim lazim anlayabilmek icin cunku hizli akışı yok kitaplarin genelde. Fakat sen okuyormussun belki tarzin degildir. Ben klasiklerden 15 kadarini okudum ve hepsini begendim.

0|0
    0|0
    • Simdi yaşça senden büyük olmama rağmen ne yazıkki 3 yildir kitap kurtluğu yapıyorum. öncesi hemen hemen hic yok gibi. sanırım dünya klasiklerini anlamak için yaştan ziyade okuma zenginliği gerekiyo. söylediklerine de katılıyorum eğitim sistemimizde ne doğru ki zaten

• Tabi ben erken çağ derken okur yazarlik olarak soyledim. Bazi kitaplar agirdir dilleri anlatimlari... sürüklemez insani ve cümleleri uzundur. Dolayisiyla insan sıkılıyor. Klasikler de oyle bana goRe. Bir de tarihleri eski oldugundan dili bugune uygun degil tam olarak. Insani olmadigi bir zaman icine sokamayabiliyorlar. Oyle cok kitap birakip birkac sene sonra okudugum oldu. Bu beni aşar deyip kenara koyuyorum sonra deniyorum. Sen de sonra dene istersen.

• Malum pirlantadan alınmayan vergi kitaplardan alındığı için fahiş fiyatta oluyo kitaplar bu yüzden bende agir gelenleri sahafcida değerlendiriyorum ama tavsiyenizi kulak ardı etmicem. zamane farkı olduğu için kitabın dünyasına giremedigimiz gerçekten doğru olabilir. mesela eski yerlilerin bazılarında da bu görülüyor. Yani kültür farkından ziyade zamana ayak uydurup değişen anlatım dilide kitaptan uzaklastiriyo mesela

• abartı

0|0
    0|0
  • Utopik romanlara bayilirim 1984 cok baska bir kitap

0|0
    0|0
    • Aynen roman sanki dünyada değilde başka bir gezegende geçiyor sanki. insanlar zaten mutant gibi biseydi beyinleri yikanmis. ne biliyim pek ilgi çekici bulamadım acikcasi. yarim biraktiklarimdan biridir

• Mesela icine abarti ask giren hicbir romani okuyamam ben sevemem yani bu kisisel bir zevk o dedigin baska dunya utopya iste ben bayilirim oyle kitaplara cok zevkli gelir okumasi

• oha kitap okuyan erkek... pardon o kadar az raslıyorum ki kitap okuyan bir erkekle şaşkınlığımı mazur görün... bende tam bir kitap hastasıyım. Kitap okumak hayatım boyumca kazandıgım en güzel alışkanlık ve bunu bir karsı cinsin de yapması beni çok etkiledi..

0|0
    0|0
  • Zevklerr, renklerr ve tarzlarr. :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...