2.dünya savaşında neden Hitler'e ılımlı davrandık ve yardımcı olduk?

2.dünya savaşında neden Hitler'e ılımlı davrandık ve yardımcı olduk? adamlar onlarca denizaltısını karadenize sayemizde geçirdi. ne kazandık sonuçta

0|0
3|11

En İyi Kız Görüşü

• kazancımız fazla yok doğrusu haklısın şu ana bakınca herşey daha açık ortada zaten

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• O zamanla ilgili Adalet Ağaoğlu da ölmeye yatmak kitabında bahseder.Sanırım o dönem şöyle bir algı vardı:Hitlerin amacı kendi ulus devletini oluşturmak ve diğer ırkların etkisini ülkesinden kaldırmak.Ama bu sırada Hitler in ne yaptığını bilmiyorlardı yani o işkence vb olayların hepsi sonradan öğrenildi.Halkın bile büyük kısmı Hitler destekçisiymiş o zamanlar çünkü biz de bir ulus devlet kurma yolundaydık ve onlar da bizim gibi 'hakkını arayan bir millet' pozisyonundaydı.Tabi sonradan neyin ne olduğu ortaya çıktı millet öğrendi asıl olayları ama o zamana kadarki bu yakınlığın sebebi biraz hala Alman hayranlığının sürmesi biraz da ulus devlet kurma zihniyetinde ortak olduğumuzun düşünülmesiydi.Ve bildiğim kadarıyla şu da vardı '' eğer onlar ulus devlet kuracaksa bizim davamıza destek veriyorlardır bir savaş esnasında bize zarar vermezler fikri olarak aynı yöndeyiz. ''

0|0
    0|0
  • savaşa çekilmemek için idare politikası olduğunu düşünüyorum. zira yeni bir savaşa asla girmememiz gerekirdi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Onu inönü denilen büyük dehaya soracaksın adamın bıyıkları bile hitler özentisiymiş ve o zamanın gazetelerinde ki o zaman tek parti dönemi olduğu için gazeteler CHP'nin yayın organı gibiymiş sürekli Hitler lehine yazılar çıkıyormuş

0|0
    0|1
  • Adamlar birbirini yediler Avrupa'da . Türkiye'de Almanya'ya yardım ederek Osmanlı'ya ve bize 300 yıldır yaptıklarını ödettiler. İntikamı aldık.

0|0
    0|0
  • ccc hitler reyiz ccc Neden mi çünkü o zamanda en hızlı gelişen sanayiye sahipti ve askeri donanmaya. Osmanlı Devleti'de bir umut savaşta Almanya'nın yanında olursak belki kaybedilen yerleri alabiliriz düşüncesi ile hareket etti. Bu işler kumar gibidir. Ya kazanırsın ya kaybedersin bu kadar basit.

0|0
    0|0
  • ozamanki sartlar öyle gerekiyordu öyle oldu ne kazandık tamam sonunda kelek olsada savas esnasında karadeniz cephemiz ruslara karsı tutulmus oldu

0|0
    0|0
    • 1. dünya savaşı ile karıştırmış asdasdasda

• ruslar zaten kendi derdindeydi

• pardon özür dilerim biraz inceleme yaptım ve geri döndüm evet yanılmısım :) savasları karıstırdık :) ama küçük bir arastımada sunu cıkardım sovyetler birliginin baskısından dolayı almanyanın savası kazanması gerktigi

• adam yahudileri öldürüyordu ne güzel onlar helak edilmiş ırk ya hani müslümanlarında işine yaradı bak israile şimdi

0|0
    0|0
  • O anki federal Almanya'ya zıt bir yaklaşım ile yaklaşsa idik 1.Dünya savaşından yeni çıkan savaşacak doğru düzgün ordusu ve cephanesi olmayan Türkiye'yi yerle bir ederlerdi.

0|0
    0|0
  • Hitlere ılımlı davrandığımızı nereden çıkardın ki ? Ben öyle bir şey bilmiyordum açıkçası.

0|0
    0|0
  • Başdakiler ılık olunca :(

0|0
    0|0
  • Bu soruyu ilber altaya sorun

1|0
    0|2
  • Artık ekinoks gibi basit takılmaya karar verdim

0|0
    0|0
  • hitlerin şu an kemikleri sızlıyor.

bir gün öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz !

çok doğru demiş reyiz.

0|0
    1|0
Yükleniyor...