İlişkilerde eğitim, kültür önemli mi?

biri var babadan zengin duygusal ama okumamış ben okuyorum ilerde iyi bi mesleğim olacak.Siz olsanız sizi seven ama okumamış olsa da varlıklı bi ailenin oğluyla evlilik düşünürmüsünüz yani ilerde kültür farkı olacağını düşününüyorum ben arada kalmış durumdayım.

İlişkilerde eğitim, kültür önemli mi?

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşın karakteride önemli bence.. Lise bitirmiş 2 sene yüksekokul veya 4 senefakülte bitirince ne olucak ki ? Aileden zengin demişsin.. Bak bu konuyu biraz değiştirir neden dersen.. Arkadaşın takıldığı ortam biraz daha seviyeli üst kesim insanlar olucak.. Onu orda burda bira içen ortaokul/lise terk serseri tiplerle aynı kefeye koymamak lazım.. Bi arkadaşım var lise son snıf.. Aileden zengin bi arkadaşım gerçi okuyacak da ben başka bi örnek vericem smdi.. Babası da lise mezunu ama başarılı bi iş adamı.. Arkadaş kitap da okumayı biliyor hergün borsayıda takip ediyor..(Babası borsayla çok ilgileniyor da kendisi sadece inceliyor babasıyla fikir alışverişi falan yapıyorlar) Seviyeli kültürlü bi kardeşim.. Akranları gibi boş işler peşinde koşturan bir değil.. Yani diyeceğim o ki arkadaşın kültürlü seviyeli biriyse bi sorun olacağını sanmıyorum.. (Okumamış demişsin de lise bitirmiş diye tahmin ediyorum o şekilde bi yorum yaptım)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• İstediği kadar varlık sahibi olsun herşeyi bir anda bitebilir , önemli olan diploma değil ailesi olmadan kendi ayakları üstünde durabiliyormu ilerde aile desteği olmadan sana bakabilecekmi bunlar asıl mevzu yoksa gerisi teferruat .

1|0
    0|0
    • aynen ben kendi ayaklarımın üzerinde durabilicem kimseye bağımlı olmadan ama karşımdaki insanın bu zayıflığından hoşlanmam.Gerisi teferruat değil boş şeylerle uğraşıyo sıkılıyorum bana hitab etmiyo daha başlarda bile konuşulacak o kadar çok şey varken konuşamıyoruz.Tek bahsettiği sevgi aşk bunlarla yürümez

• Kuru lafla olmuyor bu işler gerçekçi olmak gerekiyor hayalci değil .

• sonuna kadar katılıyorum...

• Çok derin kültür ve eğitim farkı varsa olmaz. Biriniz üniversite diğeriniz lise mezunu olursa çokta önemli değil. Ama ilkokul, ortaokul mezunu biriyle de yapamazsın. Çokta emin değilsen damat adayını alırsın karşına konuşur çözersin bilgi ve entellektüellik seviyesini.

0|0
    0|0
  • insanlar egitimsiz olabilir fakat kendini yetistirmiste olabilir bu hic onemli degil

fakat kulturel acidan farklilik cok fazla ise evlilik yorucu olur

aradaki fark cok degilse zaman ile kendini kulturel olarak ta gelistirebilir

tabi esinin destegi sayesinde yine soyluyorum makasin agzi cok acik degilse problem olmaz

0|0
    0|0
  • Okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır derler:) Adam okumasa da kültürel, entelektüel anlamda kendini geliştirebilmişse sıkıntı yaşamazsın. Ne üni. mezunları var öyle saçma şeyleri tartışıyorlar ki şaşarsın.

0|0
    0|0
  • okumayıp kendini geliştiren insanlar da var.kişi o kültüre sahipse o uçurum gerçekleşmez

0|0
    0|0
  • okumamış olabilir ama kültürsüz değildir belki, ayrıca ne kültürü arıyorsun ya üniversiteyi bitirdikten sonra sen nekadar kültürlü olacaksınnn, eğerki karşındaki insan dürüstse aklı başında olgun biriyse kaçırma bence, gerisi hikaye çünkü...

0|0
    0|0
  • Aradaki fark evlilikte sorunlara çözüm bulmanızda zorlanır. Kendini geliştirme eğilimi yoksa senin okumanı da gereksiz bir uğraş olarak görebilir. Egitim farkı az olmalı, sevginin de aşamayacağı engeller var.

0|0
    0|0
  • Eğitim konusunda kendi kendini geliştirmiş olabilir.Kültürler farklıysa çok zor uyum sağlamanız

0|0
    0|0
  • kaliteli insanların dünyasında çok önemli.

0|0
    0|0
  • Kısmen önemli.

0|0
    0|0
  • kultur onemlıdır egıtım degıl..

0|0
    0|0
  • sorması ayıpta eskiden haward mı vardı :) şimdi sen böyle düşünüyorsan eğer ilk ayırmı sen yapmış ouyorsu sen onun okulluylamı evleniyorsun hem o yaptıgı işten dolayı sen bilmiyorsun diye senimi yuhlayacak çok mantıksız birşey bence okumakla adam olunmuyor bunu bu ülkede çoğu kimse anlamıyor nice okuyan var cahildende cahil

ama şundan emin ol karşındaki böyle bir düşünceye şuan sahip değilse bana göre sen cahilsin şuan bunu düşündüğün hele helede bir aile kurma girişimde bunları ilk aklına getiriyorsan bence sen o çocuga yaramazsın sorunu sen çıkartırsın gibime gelıyor şimdi doğru olmak lazım burda sen suçlusun :)

0|0
    0|0
    • arkadaşım yanlış yorumluyosun ben onu küçümsemiyorum sadece ailesine bağımlı yaşayan biri diyorum böyle biriyle evlilik mümkün olabilirmi diyorum.Eğer onu aşağılasam evlilik gibi bişeyi gündeme getirmem şu zamanki kızlarımızın yaptığı gibi'takılıp bırakırım' ama ben herşeyde ciddi düşünürüm.Kendini yetiştiremediyse ilerde kırmak istemem sen benden farklısın kültürsüzsün deyip bırakmak daha büyük bi hata olur.Burda bunu yaşayan varsa ne gibi sonuçlar doğurur diye merak ediyorum.

Kızlar Ne Diyor 7

• öğretim görmekle eğitim görmek farklı şeyler, kişi diploma sahibi olmasa da kendini eğitmiş olabilir. ama sen ilgili kişiyle dair veri olarak maddi varlığı sunduğuna göre, abimizde öyle bir şey pek yok ve sen geleceğini garantiye almak için kolay yolu seçmek istiyorsun gibi görünüyor.

0|0
    0|0
    • hayır kendi başına buralara gelmediğini ailesi olmasa bi vasıfı olmadığını söylüyorum.Okumadığı için de şu zamandan sonra bi meslek sahibi olamaz böyle biriyle evlilik yaparmısınız diyorum.Kişilik olarak iyi olmasa zaten bu soruyu sormazdım beni gerçekten seven ve değer veren biri

• 2 yıl sonra senin zevklerini, söylediklerini anlayamamasından yorulduğunda o iyi kişiliği de durumu kurtaramayabilir, bunu da düşün. özünde iyi olmayan insan yok gibi bu dünyada, yani bu da yeterli bir veri değil benim gözümde bir ilişki için.

• okumamış olabilir ama bu kültürsüz insan olduğunu göstermez. ama eğer yapacağın meslek memurluksa,memur bi eşin olması ilerde yaşanacak maduriyeti sıfıra indirir.ama korkun ailelerse dert etme . sevginiz üstesinden gelir :)

0|0
    0|0
  • okumaya ikna etmelisin

0|0
    0|0
    • çok geç 25 ten sonra ne okuycak

• saçmalama annem ortaokul terkti önümüzdeki ay açıköğretimden liseyi bitirmesini sağlayacağım. 25ten sonra diye bir şey yok 45inde doktor olan insanlar var

• ne yazık ki önemli, aksi takdirde aynı dili konuşmak çokta mümkün olmuyor..

0|0
    0|0
  • bence kültür en önemli faktör. İsterse milyarları olsun sırtını babasına dayadıysa ve sorumluluk alamıyorsa çok zor...

0|0
    0|0
  • eğitim düzeyi eşit olmayabilir ama kültür düzeyi kesinlikle eşit olmalı...

0|0
    0|0
  • soruyu ters sormuşsun. eğitimli mi zengin mi diye sorman gerekiyordu. parayla kültür olmaz. tabi ki eğitimli ve kültürlü olan kendini geliştirmiş olan tercih edilir. baba parası yemiş varlıklı adam sorumsuz olabilir.

0|0
    0|0
    • ilerde bi gün konuşabileceğimiz ortak konu olmaması beni üzer

• tamam işte onu diyorum ben de eğitimli kültürlü olması gerekir ki konuşcak birşey olsun

Yükleniyor...