Bu mevsimde hangi balık yenir?

Bunla ilgili birkaç şey buldum internette ama bir de burada varsa işin ehline sorayım dedim. Sizce hangi balığı almalı bu aralar?

Bir soru daha: Buzhane balığı ile taze balık nasıl ayırt edilir?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• bu zaman palamut zamanı. Eğer şanslıysan ve bulabilirsen ( ki kadıköy çarşıda mümkün ) sarıkanat veya lüfer bulursan çok lezzetli olur(Biraz pahalıdır ama değer). Küçük balık istersen en iyisi şimdilik istavrit. Ama hamsi ve küçük mezgit de taze olacaktır. Eğer jumbo karides yapmasını biliyorsan tam zamanı fiyatları çok uygun ve bol çıkıyor. Esas onu tavsiye ederim. Bu bahsi geçen balıklarda buzhane balığı bulma şansın yok zaten :) tamamı günlüktür. Eğer mevsimi olmayan balık alırsan ve çiftlik balığı alırsan onlar buzhane balığı olur. Bahsettiklerimin tamamı taptaze günlüktür.

Bu arada balık mevsiminde yapılacak en büyük yanlış levrek, çupra almaktır. Misss gibi lezzetli balıklar varken.

1|0
    0|0
    • levrek gördü mü gözüm kararabiliyor ama tavsiyelerini göz önünde bulundurmaya çalışacağım:)

• bulursak tabii:)

• bu sene veya en geç önümüzdeki sene bol bol bulacaksın merak etme :)

Kampanya çok iyi gidiyor. Çok bilinçlendirildi balıkçılar ve insanlar. Sıkı kontroller yapılıyor.

Balıkçı değilim ama yakından takip ediyorum :) bkz: Greenpeace sayfaları ve görsel medya :)

Önemli olan bunun alışkanlık haline gelmesi 2-3 sene sonra yine eski tas aski hamam olacaksa bir anlamı yok

Erkekler Ne Diyor 11

• Ben genelde tavada Barbun (keserbaş) severim..Çok lezzetli bir balıktır küçüğü ayrı lezzetli büyüğü ayrı lezzetlidir...

Izgara yapacaksan Pekkomik, Lüfer yağlı olması solayısıyla kurumaz ızgara balığıdır..

Bunların dışında Tava ısgara farketmez Lagos, Çupra, Levrek diğer önerilerim...

Tazelik, bayatlık mevzusuna gelirsek soungaçlar ve gözler belirleyicidir.. Solungaçlarını aralayın kırmızı ise taze olma olasılığı yüksektir. Gözleride şeffaf ve canlı bakmalıdır.. mat ve içeri çökmüş gözler bayatlık belirtisidir..

0|0
    0|0
  • palamut zamanı için bile erken, şu an balıklar, tam yağlı olmadığı için, pek tat vermez. ekim'den sonra yavaş yavaş yağlanmaya başlarlar.

balık sezonu palamut ile başlar,Sarıkanat,çinekop,lüfer,diye uzar gider. bu aydan sonra yenilmesi gereken balıklar bunlardır.

balık sezonu yeni açıldığı için buzhane balık olması söz konusu değildir.

istanbul'da olanlar, Beşiktaş, köyiçi'ndeki balık pazarından alırlarsa balıklarını daha iyi olur.

Hem ucuz, Hem taze olur oranın balıkları.

Birde sloganları vardır. Param olsa'da, bende alsam diye. :o))

0|0
    0|0
  • Palamut zamanı şimdi.. Balıkçılar gece sabaha karşı tutuyor, limandan taze taze geliyor bize. Taze balığın gözleri parlar, canlı gibidir, mat ve hafif kararmış değildir.Derisine parmakla bastırınca göçük bırakıyorsa bayattır.

0|0
    0|0
  • palamut

0|0
    0|0
  • palamut sezonu başladı

0|0
    0|0
  • mevsim çingene palamudu ve palmut mevsimi,ama barbunya süperdir,bu arada buzhane balığını gözleri mattır...solungaçları kansızdır...

0|0
    0|0
  • palamut zamanı.ama al bir levrek at fırına..sen fırına bende akşam balıkçıya..rengi parlak olursaz üzerine bastırdığında çukur yapmazsa. solungaçları pembemsi bir kırmızı olucak..rakı balık demek bensiz vayy

0|0
    0|0
  • bu ara palamut zamanı ama mezgit çıkınca kaçırmam:)

0|0
    0|0
  • lüfer :P

0|0
    0|0
  • Ben balık yemiyorum ama yediğim zamanlarda en çok alabalık yerdim.

0|0
    0|0
  • Palamut zamanı diyorlar.

0|0
    0|0
    • demek ondan iskelelerde balık ekmek kokusu daha bir güzel gelmeye başladı bana:)

• yok ben ankara'da bir süre bulunmuş olsam da aslen samsunluyum, utanmadan sıkıyorum limonu:) şaka bir yana, limonsuz balik midemi rahatsız ediyor ilginç biçimde, sadece lezzet değil fizyolojik bir sebebim de var yani.

• Anladım o zaman tereciye tere satmayalım:) Ben de sıkıyorum limonu:)

Kızlar Ne Diyor 3

• Balığı pek sevmem ama bu ara gündemde palamut var

bana göre güzel balık çupra ve levrektir o da ayıklanmış fıleto olursa:)

0|0
    0|0
  • biraz daha bekle lufer yee

0|0
    0|0
  • palamut zamanı off limonlasakta yesek :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...