Arkadaşlar şaman olmak istiyorum?

Fakat şaman olmak için soyundan birilerinin şaman olması gerekiyormuş. Yani atalarının geleneği, devamı gibi bir şey. Benim atalarımda yüzyıllar öncelerinden şaman var mı bilmiyorum. Eğer yoksa da şaman olma şansım yok mu? Hiç şaman tanıdığınız var mı? Lütfen ciddi cevaplar verin. Önemli...

Güncellemeler:
Hala düzgün bir yorum alamadım..

0|0
7|12

En İyi Erkek Görüşü

• Saman olma kasmasi zor warrior ya da mge iyidir

2|4
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Şamanlıkla ilgili birçok şey vardır internette.

0|0
    0|0
  • bir abi vardı tanıdığım şamanlık yapıp 3 5 yolunu buluyordu.. Sonra baktı olmuyor değirmenin çarkı dönmüyor hamallığa başladı :)

0|0
    0|0
  • Ben şamanım yavrum çok iyi tüy takarım

0|0
    0|0
    • Gerçekten şaman mısın?

• tabiki geceleri evde ateş yakar root köpeğimle dans ederim , yavrum senin sıkıntın ne hemen çözüvereyim

• nerenin şamanı olcan :)

0|0
    0|0
  • şamanı kasması zor olur savaşçı ya da büyülü silah sura kas

2|0
    0|2
  • Facebookta Şaman Yolu diye bir sayfa ve kişisel profil var. Göz atmanı öneririm.

0|0
    0|0
  • Türkçüyüm ama senin gibi cahil görmedim

0|1
    0|0
  • Yok sansin

0|0
    0|0
  • Şaman nedir?

0|0
    0|0
  • Şamanizm dek mi bahsediyon

0|0
    0|0
    • Evet

• O günümüzde var onlar Tuva özerk cumhuriyeti ve Hakasya Altay gibi bağimsiz olmayan Türk devletler bazilari şaman putperestlik değil bizim gibi Allah'a inaniyor maalesef onlar çok eski geride kaldi. Yani Karahanli Devleti zamanında Hz. Muhammed efendimizin davetiyle her yere davet etti Karahanli devleti şamanizm yani Allah'a inananlar bile islam'i kabul ettiler. Diğerleri Roma Slavlar dalga geçer gibi reddeder sonra Araplar Türkler beraber oldular Şamanizm ise karahanli devleti içinde olmayan çok uzaklardan uzakdoğu da gibi Moğolistan taraflarında kalmiştir. Korelilerin japonlar gibi budist şintoistlere kaydilar.

• Bende rahip olmak istiuorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ben şuradan yaptım: www.facebook.com/permalink.php

0|0
    0|0
  • Vardır türksün sonuçta. :D

1|1
    0|1
  • o zaman napıosun ;her parçası, üzerine takılan her maddesi, her şekli ayrı bir varlığın sembolü olan özel giysiler, külahlar giyer, maske takar ve yine özel bir şekilde hazırlanmış davulunu ya da tefini çalar. ( sonrada sana deli desinler :D )

0|0
    0|0
  • Kurtarmaz be ablacım.

0|0
    0|0
  • O ne

0|0
    0|0
  • Bana tipinin nasıl olduğunu söyle sana bişey dicem :)

0|0
    0|0
  • olamazsın muslumanlıkta yok

0|0
    0|0
    • Müslümanlıkta olup olmaması beni ilgilendirmiyor desem?

Yükleniyor...