Neden Türkiye''de korku filmleri sadece cinlerden ibaret?

Neden yani? Neden hep cin (üçharfli)? Denizde kaybolan bir grup gencin piranaların saldırısına uğradıkları korku filmlerine bile razıyım yeter ki cinlerden başka bir konu üzerine korku filmi yapsınlar. Neyse ben yarın helak filmine gidicem izleyen oldu mu nasıl falan?

0|0
6|16

En İyi Kız Görüşü

• Türkiyenin bırak korku filmini hiçbir flmini izlemiyorum bir film aşığı olarak. Aşk filmlerinin çoğu kore filmlerinden alıntı korku filmleri desen berbat ötesi

1|0
    0|0
    • Aynens

• Oturdukları yerden prim yapma çabasındalar işte armut piş ağzıma düş misali

• Teşekkür ederim balım

Erkekler Ne Diyor 16

• Türkiye de korku filmi yapmanın şartları
    Cinler periler vs olucak
    mutlaka şişman ve gözlüklüler ilk önce ölücek
    1 kişi ve ya 2 kişi psikopat olucak
    Türkiye de komedi filmi yapmanın şartları ise
    Çene çıkıcak
    baş karekter boll kıllı olucak
    Argo çok kullanılıcak
    falan filan
    Bu ülke de böyle yani
    idare ediyoruz işte

1|0
    0|0
    • Ben artık idare edemiyorum idare edemem-.-

• Bizim korku filmleri yabancılarınkinden daha kaliteli geliyo bana. Gerilim tarzı çok aşmış yurt dışında. Araştırırsan öyle aman aman korku filmlerinin sayılı bir elin parmaklarını geçmez. O dediğin tarz da keza gerilim diye geçer. Baya değişik filmler var araştır bulursun.

1|0
    0|0
    • Hayır korku ve gerilim olarak geçer böyle ormanda kayboluyolar yabancılar kaçırıyor falan öyle filmlee istiyorum istiyoruz

• İzledim diye hatırlıyorum öyle şeyler çekilsin bu ülkede de

• inş çekerler de zor yani baya zor :) abd'den çıkarsa çıkar yoksa imdb 5-6.5 arası filmlere devam edicez yine.
      Sefil sefil filmler çekiyolar son 3-4 yıldır gerilim diye.

• onlar olmassa türk korku sineması olmazdı çünkü

1|0
    0|0
  • sağlam destekli bir ezoterizmimiz olmadığı için, ezoterizmi geçtim, bizde hayal gücü çok eksik, çevresel faktörlerin de etkisiyle

1|0
    0|0
  • Türkiye'de pirana ne gezer. :/

1|0
    0|0
    • Tamam köpek balığı olsun ya da yurtdışına tatile giden gençler olsun orda vardır pirAna

• Zombi filmi yapmaya çalıştılar yüzlerine gözlerine bulaştırdılar.

• onlar da çok saçma

1|0
    0|0
    • Olsun farklı sonuçta şöyle zombili mombili olsa fena mı olur yank

• korkular saçma dedim
      olmalı tabi de boş beleş iş yapıyo bizimkiler
      para harcamıyolar adamlar ne biçim makyaj falan yapıyo yabancılar
      bizimkiler hazırcı
      saçma sapan işler yapıyolar
      hiç gerçekçi olmuyo

• insan gücü yetmediği şeylerden korkar bir köpekbalığı olsa öldürülebilir ama cinlere bir şey yapamamak ve elinden bir şey gelmediği için sadece sıranın sana gelmesini beklemek biraz ürkütücü yani benim görüşüm böyle

1|0
    0|0
    • Biraz farklılık olmalı ama artık hem cinlerden çok zombi filmleri daha çok izleniyo bence daha ekşınlı herkesin dötü yemez o cin filmlerini izlemeye sonuçta

• çünkü bizim milletimizin korku hikayeleri hep onla alakalı yani izleyici drek isminden bile korkar riske girmeye değmez başka konularla.,

1|0
    0|0
  • Bizde kadar yaratıcı insanlar yok ne yazakki, ezan diye bir film var sakın gitmeyin b*k gibi

1|0
    0|0
    • O da cinlo minlidir kesin 😄

• Köylü teyzeli bir seslendirmişler sanki kokoş karı konuşuyor bu kadar boktan bir film görmedim zaten arkdaşlar gittik bizle beraber 4 kişi vardı onlar çift sonra dedim bende çıkalım kanka yanlız kalsınlar ayıp l*n dedim öyle çıktık o adama güzellik yaptım o kadar :D

• Kapasite ve para yok ama sorsan Herşeyin en iyisini biz yapıyoruz

1|0
    0|0
    • Onlar konuşur biz cin filmi yaparız gibi

• gerilim

1|0
    0|0
  • yetenek yok

1|0
    0|0
  • Kültürden kaynaklanıyor

1|0
    0|0
  • korkutarak milleti dine imana getirme politikası sadece

1|0
    0|0
  • ben yapıcam çok yakında merak etme

1|0
    0|0
  • Bizim korku olayımız o level atladık diğerlerimden korkmuyoruz :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kültürel ve dinsel anlamda korkutabilecek tek şey bizi cindir belki ondandır :D

1|0
    0|0
    • Evet valla izleyemiyorum o yüzden korkuyorum cinlerle oyun olmaz yapmasınlar şöyle filmler

• işte onlarda bunu bılıyor :d ondan hep yapıolar

• Neden ulkemizde butun diziler acitasyon ve askla alakaliysa korku filmleri de o yuzden oyle. Biz uc harflilerin varligini kabul ettigimiz icin korkuyorum ama yurt disindakiler bu duruma pek asina olmadigi icin genelde ruhlari kullanir. Bizde olen kisinin ruhu rahatsix edilmez ve Allah katindadir, uc harfliler de bizim gibi kuldur ama yurt disinda bu durum oyle degil.

1|0
    0|0
    • Yurtdışında sadece ruhlar üzerine film yapmıyolar ki ama her türden var :(

• Daha etkileyici cunku diger sacma sapan seylet beni korkutmuyor varligindan haberdar oldugum ama goremedigim seyler daha cok korkutucu

1|0
    0|0
  • Toplumun korku yapısına odaklı çekiliyor filmler, bizim ülkenin de korkusu bu ne yazık ki,

1|0
    0|0
  • Onla etkiliyorlar ondan

1|0
    0|0
Yükleniyor...