Opera sever misiniz? Operanın Türkiye'deki yeri nasıldır?

Değişik müzik anlayışları...

Operadan hoşlanan var mı? ben opera söylemeyi ve dinlemeyi seviyorum sizce operanın Türkiye'deki yeri nasıldır?

0|0
15|24

En İyi Kız Görüşü

• Müziğine göre değişiyor aslında..enrico caruso, andrea bocelli, jommelli...vs olabilir.

0|0
    0|0
    • andrea bocellı harıka gercekten bende onun ve pavottının sarkılarını soyluyorum. ınsan opera soylerken bedenını bırakıp ucuyor gercekten

• Başarılarının devamını dilerim..Gerçekten farklı bir müzik.

• teskkurler umarım.

Kızlar Ne Diyor 14

• sevmemek değil de hiç ilgimi çekmiyor.

0|0
    0|0
  • ben operaya bayılıyorum en sevdiğim pucciniden madame butterfly lakin türküyede maalesef çok az insan ilgileniyor:(

1|0
    0|0
    • bende cok sevıyorum soyluyorumda pop opera besame mucho portı volare con portıro. cok severım. opera benım yasamımdır

• Opera bizim kültürümüzde yok dinlemek istesekte bi süre sonra sıkar ya da zorla sever hale gelebiliriz

0|0
    1|0
    • anlıyorum andrea bocellının tıme to say good by. dınlemenın tavsıye ederım ben soylemeyıde severım bu muzıgı

• Türkiye'de batı müziği yeteri kadar tercih edilmiyor. ben şahsen operadan ziyade senfoni müziği severim. ama buna nadir olarak başvururum. senfoni müzikten de öte Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğimiz var mesela. ben daha çok kendi kültürümün ürünleri olan müzikleri dinlerim bunlar gibi.

0|0
    0|0
    • haklısın bencede turk sanat ve turk halk muzıgını yerını hıc bır muzık tutamaz

• zeki müreni ben de çok severim. boşuna dememişler Türk Sanat Müziğinin güneşi diye.

• onun sarkılarını soylemeyıde severım şimi uzaklardasın dıye sarkısı var harıka bırde bir yangının kulunu yenıden yakıp gıttın dıye bır sarkısı daha var

• çok iyi tanıdığım söylenemez ama sevdiğim birkaç opera eseri var, genellikle de popüler eserler. figaro'nun düğünü, sevil berberi, turandot gibi. eğitimli kulaklara ihtiyaç duyuyor opera, o da bende yok ne yazık ki.

1|0
    0|0
  • sadece bir kere gitme fırsatı bulmuştum madam butterfly dı :) çok mükemmeelldiii :) ama malesef ülkemizde pekte yeri olmayan ve dinleyenlere sevenlere tuhaf gözle bile bakabilecek bir ülkedeyiz malesef :/

0|0
    0|0
  • Türkiye'de tabi ki tutulmuyor maalesef,opera okuyan biri olarak operaya aşığım yurt dışında da iyi durumda evrensel bir sanat dalı. Candır opera can.

0|0
    0|0
    • bnde opera soyleyen bırıyım tenorum. bunun ıcın ılla yurt dısına gıtmıstım zaten ama turkıyede oyle bır sanat akıcılıgı yok gercekten ankara opera ve bale kursunda da alamadım

• dinlemeyi severim sadece,hiç söylemeyi denemedim beceremem de

0|0
    0|0
  • Çok severim söyleme konusunda becerikli değilim ama izler ve dinlerim!

Seven kadar sevmeyende vardır...

0|0
    0|0
  • sevmem .hiçte ilgilenmedim

0|1
    1|0
  • Ben de çok severim,hem söylemeyi hem dinlemeyi.

0|0
    0|0
  • hayır sevmiiyoruum

0|0
    1|0
  • seni sevdimmmmm

0|0
    0|1
  • hiç gitmedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Operanın Türkiyedeki yeri olsa olsa bilgisayardaki bir tarayıcı. (Opera Browser)

0|1
    0|0
  • Türkiye'de sahne sanatları genel olarak az rağbet görüyor. Gelir gücü düşük milletin sonu sanattan uzaklaşmak oluyor ne yazık ki. Elimden geldiğince bütün sahne sanatlarına ulaşmaya çalışıyorum. Opera benim müzik tarzıma çok katkı sağlamış bir tarz. Severim...

0|0
    0|0
  • ben hoslanırım ve turkkıyede neredeyse yerın dıbınde oldugunu dusnuyorum.. aksı takdırde yollarda, tip tip sanatcı kılıgına burunmus yaratıklar yerıne opera posterlri olurdu...

0|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • dinlemeyi sevmiyorum sanırım söyleyememde :))

0|0
    0|0
  • Ülkemizde hiçbir zaman gereken ilgiyi görmedi.Zaten Opera Genel olarak düzenli şekilde izleyicisini kaybetmekte dünyada.Mevcut dünya müzik kültürü justin bieberlaştıkca bunlar normal.Gerçi eskisi kadar çok güçlü seslerde çıkmaz oldu.

0|0
    0|0
  • Hayatım boyunca bir kere gittim Almanya'da, İtalyan operası "Tosca" idi ve İtalyanca idi ,Almanca üstyazısı ile birlikte... ve ben iki dili de bilmediğim halde zevk almıştım olsa yine giderim...

0|0
    0|0
  • Kime dinletseniz "böyle eziyet görmedim" der. Elitlerin müziği olduğu için "avam" Anadolu2sıkar biraz. Alışmışız bir kere bir of çekip karşıki dağları inletmeye. Gayrısı vizirtı, böğürme, anırma gibi tanımlanır topraklarımızda...

0|0
    0|0
  • opera mı oda ne su bağrıs çağrış olan sey mi ? ''türkiyedeki yerini az çok anlamıssınıdır'' ;)

0|0
    0|0
  • hiç sevmem. bi kere izlemişliğim var, kötü bi gösteri de değildi ama hiç bana göre değil. müzikal falan da sevmem zaten.

0|0
    1|0
  • link Operayla aram bu kadar

0|0
    0|0
  • klasik müzik çok dinlerim özellikle farid farjad hayranıyım illede sebastian bach mozart bethofen da dinliyorum ama özellikle keman solo da farid farjad birtanedir benim için.

0|0
    0|0
  • vet ama yok malisef.

0|0
    0|0
  • hayır sevmiyoruum

0|1
    0|0
  • sevmem. ama her sanat dalı gibi ilgi duyanlar bu alanda çeşitli imkanlarla desteklenmeli.

0|0
    0|0
  • Çok saçma geliyo bana

0|0
    0|0
  • opera mini var web browser onu kullanıyom çok seri

0|0
    0|0
  • çok severim her cuma günü kaçırmam saat 8de giderim sabittir :)

0|0
    0|0
  • ben severim ama hiç canlı izlemedim hep üşendim. belki bu sene bunu da bir denerim

0|0
    0|0
  • Hayalet varmış diye gitmez bizim vatandaş ;)

0|0
    0|0
  • Google Chrome'dan daha hızlıdır Opera severim.

0|0
    0|0
  • keyfin yine yerinde ruh halin normale döndü galiba

0|0
    0|0
  • nefret ederim.

0|0
    1|0
  • hiç operasever bir tipin yok dostum, entel numarasını bırak bence. Kız düşürmek için yanlış numaralar

0|0
    0|0
Yükleniyor...