Ney ile yeni bir kayıt: Şehnaz Longa (hepinizin bildiği bir eser) Sizce nasıl?

link Ilk on saniyelik kısımda ney soğuk olduğu seslerde çatlama olmuş. Ardından düzeliyor. Isminin karmaşıklığına aldanmayın. Hepinizin çok iyi bildiği bir eser. Umarım beğenirsiniz.

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• ufak hatalar var, bazı notalar temiz duyulmuyor. kimi yerde de metronom kaçıyor, buna biraz dikkat edersen bir toplulukla çalarken sıkıntı yaşamazsın. moral bozmak için söylemedim tabi bunları, yetenekli olduğun belli.
    müzik iyidir devam edin.

0|1
    1|0
    • Bu yıl sınav hazırlığı olduğu için, kimi zaman hiç ney üflemeden günlerimi geçirdiğim oluyor. Bu büyük bir eksi benim için. Önceki yıllarda günde 3 saat neye vakit ayırırdım. Bahsettiğim gibi seslerdeki çatlamalar bundan kaynaklanıyor. Yeterli vakit bulamayınca teknik geriliyor. Ney, çok fazla zaman isteyen bir saz. Metronom kaçması da, nefes kontrolünün zayıflamasından kaynaklanıyor. Bu da yine pratik eksikliğine bağlı. Toplulukla müzik icra ederken sıkıntı yaşamam. Nitekim bugüne kadar 300 sahne deneyimim vardır hem solo, hem toplulukla beraber. Bunun dışında yer aldığım çeşitli projeler de oldu stüdyolarda. Bunların başında, şu anda pek hatırlanmayan makamların ve eserlerin gün yüzüne çıkartılması amacıyla başlatılan Saklı Musıki projesidir. Çok önemli bir tecrübedir benim. Hiçbir sıkıntı yaşamadım diyebilirim. Fakat bu yıl dediğim gibi zamanım olmadığı için bazı aksaklıklar mevcut. Teşekkür ederim yorumunuz ve ilginiz için.

• sevdiğim bir eser bu, başlangıç seviyesindeki birinin çalabileceği bir eser de değil görüşü yazarken farkındaydım ve tahmin ettiğim şekilde bir yorum geldi. dediğin gibi her enstrüman emek istiyor ve pratik yapmadıkça bazı noktalarda gerilemeler oluyor. zaten en başta da 'ufak hatalar' olduğunu söylemiştim. doğru düşünmüşüm ama üflemeli sazlarla pek ilgim olmadığı için uygulamasına dair sıkıntıları işkembeden sallamak da istememiştim.

biri de okuduğunu totosundan anlayıp eksilemiş ona bir açıklık getirelim dfgdfgd
      insanlar herkesin alkışlamasını bekliyor ama müzik öyle bir şey değil, alkışlanmak belki heves verir ama ortada hata varsa üzerini örter. müzikte eleştiri her zaman için olumludur daha iyiye gitmeyi doğru eleştiriler sağlar. bu kısım senin bildiğin bir şeydir tabi. neyse ks işte dfgdf
      paylaşımın da gayet hoş burası için de fazla , ben teşekkür ederim :)

• :) Kendimi tebessüm etmekten alıkoyamadım :) Evet bu eser oldukça zor bir eser bence. Şehnaz gibi ince detayı çok olan bir makamı icra etmek, perdesiz sazlarda, özellikle de ney gibi her sesin ayrı ayrı sorun teşkil ettiği bir sazda çok daha zor. Kolay olsaydı daha iyi icra ederdim zaten :) Ben de beni dinlesinler, beğenmedikleri yeri söylesinler oraya çalışayım diye düşünüyorum fakat sevgili KS halkı her kaydımı göklere çıkarttığı için bu pek mümkün olmuyor. Tabi ki ilgilendikleri için de minnettarım ama mekanik bir şekilde hepsine olumlu yaklaşıyorlar. Bu da güzel tabi kötü değil ama istediğimi alamıyorum. Size de teşekkürler yorumlarınız için. Sınav geçsin, o zaman tekrar kayda alalım bu eseri. Bakalım neler değişecek :)

Kızlar Ne Diyor 3

• güzel.

0|0
    0|0
  • Çok güzel üflemişsiniz nefesinize sağlık :)

0|0
    0|0
    • :) Sınav hazırlığı dolayısıyla neye pek vakit ayıramamaktan dolayı, vasat bir teknik ve nefes kontrolüyle gerçekleştirilmiş naçizane bir icra.. Teşekkür ederim.:)

• Cogzel.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Bu hangi şarkı?

0|0
    0|0
    • Yazdım başlığa. Şehnaz makamında, longa formunda bir eser. Klasik Türk Musıkisinin meşhur eserlerindendir. "Şehnaz Longa" diye geçer.

• Bozarma ala

Yükleniyor...