Çerkesleri kim tanıyor?

Türkiye'de nüfüsun büyük bir bölümünü çerkesler oluşturuyor.Peki sizler onları tanıyor musunuz ?

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• iyi tanıyorum kafkas ve çerkez danslarını amatör olarak yapmştım zamanında

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Dillerini ve geleneklerini giderek kaybetmekte olan ve kendilerine sahip çıkamayan sürekli özellikle siyasi olarak görüş ayrılıkları yüzünden bir türlü bir çatı altında toplanamayan ve giderek asimile olan millettir.

Dünyada Türkiye başta olmak üzere Ürdün, İsrail, Suriye gibi eski Osmanlı topraklarında yaşarlar.

Türkiyede 3 milyon civarı çerkes var

Başta kayseri, maraş, samsun olmak üzere birçok ilde çerkes köyleri var, Bir çok ilde yine cerkes dernekleri mevcut.

Tüm cerkes yerleşim yerlerini bu linkteki haritada mevcut

en.wikipedia.org/wiki/File:CircassianinTu.pn

0|0
    0|0
  • osmanlının son dönemlerinde ve türkiyenin ilk kuruluş yıllarında devlet teşkilatında önemli görevlerde bulunmuşlardır teşkilat-ı mahsusa karakol cemiyeti gibi istiğbarat yapılanmalarında devletin en sadık görevlileri hep çerkeslerden çıkmaktadır bu gelenek hala sürmektedir ayrıca kızlarıda çok sadık olur derler güvenilir insanlar

0|0
    0|0
  • Çerkezler Türkiye'nin büyük bir bölümünü oluşturmaz... Dikkatimi çeken bazı gelenekleri yok değil.

0|0
    0|0
    • Oluşturuyor.Ama tabiki istatistiklere yansımıyor bu çünkü siyasi kaygılar ...

• kendi kimlikleri yerine daha çok Türk adı altında kendilerini tanıtıyorlar.

• cerkesleri herkesler tanir halbuki

0|0
    0|0
  • nüfüsun büyük bölümünü oluşturuyor ne la ne zaman geçtiniz Türkleri (Yörük-Manav-Çepni ve diyer Oğuz boyları) ayrıca evet tanıyorum ve çok sevidiğim bir kardeşimdir bana çerkez kızı ancak çerkezle evlenir demişti bu doğrumu ?

0|0
    0|0
  • nüfusun büyük bir bölümünü çerkesler falan oluşturmuyor sen nerede yaşıyorsun? tanırım iyi hoş insanlarla tanıştım çerkeslerden sempatikler.

0|0
    0|0
  • Ben tanımıyorum, bilmiyorum aslında.

0|0
    0|0
  • önce insan ırkı dini mezhepi soyu hiç önemli değil :)

0|0
    0|0
  • çerkesleri iyi tanırız

0|0
    0|0
  • gördüm ama sevmiyorum ne hali varsa görsünler ayrımda yapmıyorum

0|0
    0|0
  • bi kedi gördüm sanki:/

0|0
    0|0
  • ne alaka ya yüzde biri anca çerkezdir nerden çıktı şimdi o...

0|0
    0|0
    • %7 8 var...O kadar da abartma 5 milyon küsür çerkes var.

• Maalesef istatistiklere yansıtmıyorlar ama çerkesler çok fazlaa

• çerkezlerin yaşadıgı belli bi bölge yok türkiyede ama..

• Yakın bir arkadaşımın annesi çerkezdi. Adigeler'den miydi neydi :)

0|0
    0|0
  • Bi kaç tane tanıyorum. Sen kimi arıyorsun?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• tanırız tabi komşuluk yapıyoruz akrabalık ilişkilerimiz var çerkez tavuğuna bayılırım gubarte on numara :) patatesli mantıyı hiç söylemiyorum zaten :) içim burkuldu biraz eski sevgilim çerkezdi. en çarpıcı özellikleri çok saygılı olmaları bence... ne kadar zarif ve inceler

0|0
    0|0
  • Büyük bir bölümünü değil de Kürtler ve Zazalardan sonra evet...

Ben kendim Çerkesim o yüzden tanırım.

0|0
    0|0
  • cerkez bir arkadasim vardi cok sempatik kibar bir insandi dogal olarak butun cerkezleri öyle biliyorum

0|0
    0|0
  • ben çerkesim :)

0|0
    0|0
  • evet onlardan biride benim :)

0|0
    0|0
  • buyrun benim

0|0
    0|0
  • Eski patronum çerkezdi. Nolmuş ?