Bursa'da gezilmesi gereken yerler nereler?

Bursaya iş için cumartesi gideceğim. pazar bütün gün orada boş olacağım bir gün içinde mutlaka gör dediğiniz bi yer var mı nereleri gezeblirim arkadaşlar ?

Güncellemeler:
cevaplar için çok teşekkür ederim

0|0
8|25

En İyi Erkek Görüşü

• Ben Bursada yaşıyorum.Bir günde gezebeliceğin yerler var.İlk önce Tophaneye git.Bütün Bursa ayaklarının altında güzel bir manzarası var.Onun yanında hacıdayı diye bir resteruant var orada yemek yemeni tavsiye ederim.Tophaneden aşağı inerken surlar var zaten.Surlarda gez biraz.Saltanat kapısını yani Osmanlının kapısını gör derim.Şanlıysan belki orada yeniçeri gibi giyinen amcalar duruyor bazen kapıda ona denk gelirsen onada bakarsın :D Surların arka tarafında eski Bursa evleridee var var.Çok güzeldir fotoğraf çekersin.Ordanda Ulucamiye geç.Kapalı çarşıyı flan gezmeyi sakın ihmal etme.Bir sürü han var oralarada git yan yana zaten heryer.Oradan setbaşına git.Emir sultan Yeşil civarını gez çok güzel oralat.Yeşil camiinin içine gir çok değişik bir havası vardır.. Güzel kafeler var kahve içebilirsin.. Heykelde kent müzesi var Pazar günü kapalı galiba ama bir bak bilmiyorum çok guzel orası.. Bir günde merkezde buraları gezebilirsin.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• yeşil. yeşil camii ni yanında bi çay bahçesi tarzı bi yer var. çok güzel bi manzarası var. resmen hergün oraya gitmek istiyorum :) sonra uludağ yolunda bi köy var ismini hatırlayamıyorum ama çınarıyla meşhur. orda öyle güzel bi manzara var ve çınar 700-800metre karelik bi alanı dallarının altında tutuyor. kahvaltı etmek için güzel bi yer :) zamanın olsa bi kaç kişi daha bulup cumalıkızık köyünden(eski evleriyle meşhurdur. osmanlı nerdeyse tüm köydeki binalar osmanlı zamanından kalmadır) uludağa kadar trekking yap derim ama malisef şimdilik ismi geçen yerleri gezebilsen bile senin için iyi bişey :)

1|0
    0|0
  • link Aman dikkat :D

1|1
    0|0
  • bursayı gezmeye ilk tophane ile başlanmalı ertugrulgazi ve osman gazi türbelerini ziyaret etmeli ordan ulucami inmeli avlusunda bulunan Pirinçhan Kozahan gezmeli sonrada setbaşına çıkmalı emirsultan türbesine ordan yeşil türbeye inilmeli ve yeşil türbenin yanında bulunan çay bahçesinde nargile tüttürülmeli türk kahvesi eşliginde bir günde ancak bu kadar gezebilirsin :))

1|1
    0|0
  • Kültürel ve Sanatsal anlamda yoğrulmak istiyorsan Çinicilik tarihini içinde barındıran İznik ile seyahatine başlamanı tavsiye ederim. Ardından İnegöl'de bulunan Oylata gidip kaplıcalardan faydalanabilirsin . Dönüşte Cumalıkızağa muhakkak uğramalısın . Bursanın merkezine geldiğinde ise ; Ulucami , Kapalıçarşı , Tophane gibi Kültür - Tarih karışımının kokusuna karışmalısın .

0|0
    0|0
  • Aracın olacaksa orada arkadaşların bahsettigi yerlere erişimin rahat olacaktır. Aksi takdirde eti butunu kurtarmayacaktir. O minibüsten in bu dolmuşa bin derken gezi isi eziyete dönecektir

1|1
    0|0
  • :) tiyarto binasının az ılersınde pideliköfte yenen güzel bir mekan war git ye karnın doysun :D

1|0
    0|0
  • Ben bursa'dayım gezdireyim istersen kardeşim.

1|0
    0|0
  • Setbaşı Yeşil türbe,Heykel Ulucami,PirinçHan,Kozahan,Kültürpark bi günde anca bu kadar gezersin,yanında biri varsa teleferikle Uludağa Sarıalana çıkarsın seni.Bütün gününü alır ama manzarası iyidir.

0|0
    0|0
  • kat3...asdasdasd

0|0
    0|1
  • git çınar altında kahvaltı yap

1|0
    0|0
  • Tek başına olmaz ama erkek arkadaşını çağır sarılarak gezin tadı çıksın :D

1|0
    0|0
  • link

SEYİTABAD

canım burası çok güzel bir yer. bursaya çok yakın 5-10 dk. falan. orda bir kahvaltı yapmanı çok isterim. belki ben de gelirim. bursaya yakınım :)

şaka bir yana, eğer gidersen buradan bana teşekkür edeceksin :)

0|0
    0|0
  • arap şükrü :D

Tophane

Uludağa teleferikle çık

Müzeleri dolaş ne biliyim altıparmakta takıl kültür parka git crazy booster a bin

mudanyayı gez dolaş falan fişman

0|0
    0|0
  • bursa organize sanayi bolgesi

2|0
    0|0
  • ben gezmek için gittiğimde parkını çok beğenmiştim çok güzel ve ulu cami ile ulu daha teleferikle cıkabilirsin güzel yerler varmış ben zaman olmadığı için çıkamamıştım

0|0
    0|0
  • tophaneye çık,yeşile geç ordan.sonra mudanyaya ak sahilde gez,balık ye :D

0|0
    0|0
  • rica ederim faydali olduysak ozellikle de ben, ne mutlu bize

0|0
    0|0
  • zafer plaza kapalı çarşı heykel kent meydanı kültürpark yeter bence.

0|0
    0|0
  • Tophane var gezebileceğin benim bildiğim bir de zafer plaza kentmeydanı civarı

0|0
    0|0
  • telefirik derekızık uludağ yeşil türbe ulucamii mudanya bunlardan birisi olabilir

0|0
    0|0
  • benim eski kız arkımın evi var kesinlikle gezilmesi gereken yerler arasında :D

0|0
    1|0
  • ulu cami zafer plaza mudanya kültür park vs...

0|0
    0|0
  • Ben Bursa'da yaşıyorum.Sana eşlik etmeyi çok isterim :)

0|0
    1|0
  • uludağa bir tura git

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ben 1 kez gittimde gezemedim pek ama.

0|0
    1|0
  • Bursayı sevmiyorum

0|0
    3|1
  • inkayada kahvaltı ordan asagı in cekirge tophane de filan gez daha aşagı in heykel ulucami ünlü cad.. iskendere git iskender ye yada kayhanda pideli köfte :) mudanyaya filan git hünkar köşküne cık manzarası cok iyiidr uludaga cıkabilirsin telefirikle kapalı çarşıyı filan gez avm görmek isersen terminale yakın anatolium var mudanyaya yakın korupark var merkez de zafer plaza var istersen bol bol cami ceşme ve müze var. hepsini boşvrde alkol kullanıosan git arapşükrüde rakı balık yap ya heee bide fatih sultan mehmet bulvarına (fsm ye ugra ) :)) bi bursalı olarak aklıma bunlar geldi ilk:)

0|0
    0|0
  • oyy bursa dedin bitirdin beni:) pirinçhan kozahan v.s oturup bi kahve iç,zafere git kent meydanına git koruparka git ikeaya git:) kapalıçarsıyı gez..ama favorim ikea-anatolium herzaman:)

0|0
    0|0
  • Türk-İslam Eserleri Müzesi (Yeşil Medrese)

atatürk müzesi

Mudanya Mütareke Evi Müzesi

osmanlı evi müzesi :)

0|0
    0|0
  • namazgah mahallesi lajsönsxaskja

0|0
    1|0
  • bu senin ruh haline ve zevklerine bağlı, dağ ,deniz,türbe cami,tarih herşey var bursada ne görmek istersin

0|0
    0|0
  • Sabah çınarda kahvaltı et öğlen zafer plaza heykel tophane civarlarında dolaş akşamda fsm bulvarına git.Vakit bulursan ordan korupark mudanya yap.

1|0
    0|0
Yükleniyor...