'Biz arzuyu seviyoruz, arzu edilen şeyi değil.' Bu söz hakkında düşünceleriniz neler?

Biz arzuyu seviyoruz, arzu edilen şeyi değil. (NIETZSCHE) Evet bu söz hakkında düşünceleriniz

0|0
11|10

En İyi Kız Görüşü

• evet.bu konuda kendisine tamamen katılıyorum,insan kendini evrenin merkezine koyar ve aslında sevmesi kendisini sevmesinden üzülmesi kendisine üzülmesindendir.ancak nietzche ye çok kulak vermemenizi öneririm zira kendisi bunalımlı bir insanmış rahmetli

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• her nekadar tüm sözlerine katılmasam da bu sözü tam 12 den isabettir bunalım necati nietzsche nin..kesinlikle katılıyorum..

aşık veysel üstadımızın "Güzelliğin on para etmez, bu bendeki aşk olmasa.." deyişi ile düşüncelerimi ifade etmiş olayım..zira özde çok benzer şeyleri kastetmektedirler..

-aşık olunan kişi olarak- iyi de kardişim ben neciyim bu hikayede derseniz... siz o duygu / arzunun 3D sisiniz teknolojik ifade ile..vayy..güzel benzetme..takdir ettim kendimi..:)

1|0
    0|0
  • ben arzu yu sevmiyorum çünkü eşimin evlenmeden önceki sevgilisi olur kendileri hıhhhhhhhhhh

1|1
    0|0
  • Niçecan kendini sevmeyi öğrenememiş.

0|0
    0|0
  • Doğru, ne denir ki...

0|0
    0|0
  • katılıyorum insan bazen bazı şeyleri sadece arzuladığı için yaşar karşısındakini sevdiği için değil arzu etmeyi seviyoruz

0|0
    0|0
  • neden? diye sorasım geldi.

0|0
    0|0
  • çok gotoşça

0|0
    0|0
  • Çok doğru,bir benzerini babamdan duymuştum. "sen aşka aşıksın" demişti :)

0|0
    0|0
  • ergen filozoflarindan sıkıldım piiiiffffffffffffffffffffff

bana foucault derrida ile gelin!11

0|0
    0|0
    • Yaşlanınca saçlarımın Derrida'nınkiler gibi olmasını istiyorum.

• when the judges of normality is present everywhere how far away can you be from the conception of their normality honey? perhaps you can find your madness in your seance of thinking orgasms

• Arzuyu sevme kabiliyetimiz olduğu için arzu ettiğimiz şeyide sevebiliyoruz..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Arzuyu sevmem de, Nietzsche güzel der.

İnsan istediği şeyin fiziksel varlığını değil de ona sahip olmanın ruhsal hazzını sever. Sevilen şeyin ne olduğu fark etmez, herşey beynimizdeki simgeden ibarettir.

Hani bir şeye ulaşınca, sahip olunca onun büyüsü bozulur, hani insan daha ötesini ister ya; işte insan birşeyler istemeyi sever; amaç istenilen şey değildir.

Çok öz ama bir o kadar da derin bir şekilde açıklıyor Niçe dayı. Arada kafamızı bulandırsa da hoş demiş.

1|0
    0|0
  • Güzel sözmüş. Bize öğretilenlerle olması gerektiğini düşündüklerimizi istiyoruz.

0|0
    0|0
  • Sanırım biz arzu derken istemeyi seviyoruz istediğimiz şeyi değil demek istiyor ve atıyorum bir iphone 4s istersin senin olunca pek anlamı kalmaz ve başka birşey istersin ve bu da iphone istediğimizi değil sürekli birşey istediğimizi anlatıyor gerçektende güzel söz :)

0|0
    0|0
  • Ne %100 doğru ne %100 yanlış

0|0
    0|0
  • Bir dost kimdir? Öteki bendir. diye bir başka sözü vardır. bu adam tam bir narsist. kendini çok seviyor.

0|0
    0|0
  • ben senin beni sevebilme ihtimalini sevdimdir..

0|0
    0|0
  • Nietzsche diyince bir an parmaklarım hareketlenir gibi oldu sonra nerde olduğumu farkettim ve durdum.

0|0
    0|0
    • babamdan daha çok severim onu:)

• Niçe ağladığında

• İyi de o Irvin Yalom'un kitabı Nietzsche'nin değil. Neyse boşver. Bence Nietzsche'ye fazla kafayı takma derim. Hasta bir ruhtur kendisi.

• Yaşamayı değil yaşam amacını seviyoruz gibilerinden...

0|0
    0|0
  • Kişiye göre değişken bi soru

kısacası nabza göre şerbet diyor

0|0
    0|0
  • durum değerlendirmesi yapılmayacak kadar gereksiz bi cümle

0|0
    0|0
Yükleniyor...