Kitap kültürümü genişletmek istiyorum. Hangi kitaplardan başlamalıyım?

Küçüklüğümdenh beri hep aşk romanları ya da fanstastik kitaplar okurum. Daha önce hiç edebi değer taşıyan bir kitabı sonuna kadar okuyamadım. Çok sıkıcı geliyor çoğunluğu. Ama kitap okurken aynı zamanda kendime de bir şeyler katmak istiyorum. Sizce hangi kitaplardan başlamalıyım?

2|0
11|9

En İyi Kız Görüşü

• Bence önce kişinin hayatında her döneme kitap edecek kitapları okuyarak başlayabilirsin. Şeker Portakalı, Martı, Pal sokağı çocukları vb. bunları okumuş olsan bile okumanı öneririm. Çünkü bu kitaplar belli bi' kitleye hitap etmez, herkese göredir ve farklı yaş dönemlerinde okuduğunda farklı şeyler görülür , düşünülür.

İkinci olarak klasikleri okuyabilirsin , ki bunları herkes okumalı. Dünya klasikleri ve türk edebiyatı klasikleri şeklinde karışık bi' liste yapabilirsin ve eğer sıkılıyorsan , sana eserlerin dilleri ağır geliyorsa en azından çok kült olanları okumanı öneririm.

Üçüncü olarak da Modern edebiyat'ı takip edebilirsin. Türk ve Dünya Edebiyatı'nda pek çok kaliteli yazar mevcut , bunların çoğunu okuyamazsın tabi ki bu yüzden burada ilgi alanların neyse onlarla ilgili eserleri okuman senin için güzel olabilir.

Son olarak da eğer herhangi bi' yabancı dilde yetkinsen o dilde roman, dergi vs. hatta klasik eserleri orijinal dillerinde okuman kitap kültürünü oldukça genişletecektir.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• destanlardan başla ne varsa onlarda var-Hint destanlarını oku mahabaratta bu kitabı okumadan geçme. Sonra Kelile Dimme yasaklı kitaptı orta çağda çünkü devlet adamlarının gizli kütüphanesinde sevdiğkleri bir kitaptı. Sonra yunan destanları binbir gece masallarını oku çok hoş hepsi

0|0
    0|0
  • şahsen beni kitaplara bağlayan uçurtma avcısı halit hüseyni, tavsiye ederim ama bence kitaptan ne aradığını biraz daha açarsan bikaç tane daha önerim olabilir

0|0
    0|0
  • Dan Brown okuyarak başlayabilirsin. Hem olay örgüsü iyi kitaplar okursun hem de genel kültürün artar.

0|0
    0|0
  • Tarih

0|0
    0|0
  • Senin kültürünü değiştirecek kitaplara yönlenebilirsin.

0|0
    0|0
  • ne seviyorsan onu oku fantastik kitaplar sana bir şey katmıyor mu? bunu mu demek istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Klasiklerden başla

0|0
    0|0
  • Beş şehir güzelmiş öyle diyorlar

0|0
    0|0
  • Psikoloji oku emin ol 1 e 10 katıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Dünya klasikşerinden başlamalısın. Dostoyevski'nin olay örgüsü, anlatımı ağır da olsa başlangıç için uygundur.

0|0
    0|0
  • Roman.

0|0
    0|0
  • adnan oktarın kitapları

0|0
    1|1
  • Kürk Mantolu Madonna, alemdağ'da var bir yılan, Anayurt oteli, dönüşüm (kafka), şeker portakali, fareler ve insanlar, babalar ve Oğullar, yüzyıllık yalnızlık, simyaci şimdilik aklıma gelenler bunlar

1|0
    0|0
  • Mustafa topkara ilişkiler konusunda öneririm

0|0
    0|0
  • Tarih oku.

0|0
    0|0
  • Gunduz vassaf/cehenneme ovgu
    Eduardo galeano/tersine dunya okulu
    Nietchze/boyle buyurdu zerdus

0|0
    0|0
  • Sefiller
    suc ve ceza
    1984
    hayvanlar ciftligi
    Yüz yıllık yalnızlik
    Kürk mantolu madonna
    ince memed
    aşk ı memnu
    Şeker portakalı
    atesten gömlek...
    benim okuduklarından bazıları, kısaca dunya ve türk klasikleri emin ol sıkılmazsın.

1|0
    0|0
  • bunu günün sorusu yapsana , daha çok bilgi alabilirsin , güzel sorun :)

0|0
    0|0
  • Sorunu takibe aldim

0|0
    0|0
Yükleniyor...