Kuru fasulye yapamadik gitti yardimm?

Arkadaslar ya bunu suda bekletiyoruz 6 7 saat filan baya bir pisiriyoruz ama pismiyo ya cok sert oluyor neyi eksik anlamadim yardim lutfen inat ettik yapacaz?

0|0
64

En İyi Kız Görüşü

• Bak şimdi akşamdan ıslat, sabah yemeği yapacağında yıka güzelce süz, düdüklü tencereyi koy ateşe, önce yağını dök, soğanı ve salçayı önden kavur, domatesi ekle, pul biber tuz ekle biraz kavur, fasulyeyi ekle birazda öyle döndür ateşte sonra üstüne kaynar suyu dök fasulyelerin üstüne çıkacak kadar döksen yeter, düdüklünün kapağını kapat 20 dakikaya hazır olması gerekir, ancak kapağı açarken önce havasını çıkar ki patlamasın, baktın cinsi kötü pişmemiş biraz karbonat at kapağı kapat beş dakika daha pişir, helva gibi olur.. afiyet olsun.. :)

0|0
    0|0
    • Duduklusuz olmazmi biz normal genis tencereyle yapiyoruz duduklumu almak lazim?

• Aynen ya son pismanlik neye yarar :(

• 😊😊😊 Teşekkürler. .

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• Bütün gece beklet fazla beklet yani altı yedi saatten fazla
    Sonra kavur sogan la baya bir sonra suyu ekle falan

0|0
    0|0
    • Wickienin yazdigi dogrumu illa duduklumu lazim?

• Cok sagol resmini cektim anlattiginin deniyecem isallah olur :)

• Bende merak ettim, umarım iyi anlatabilmisimdir
      Denedikten sonra muhakkak haber ver :)

• fasulyeden kaynaklanıyor :)

0|0
    0|0
    • Degistirdikde altta bir kiz duduklu lazim yazmis duduklusuz olmazmi fasulyeyi degistirdik duzelmedi?

• Ya duduklununde patlama teglikesi var biz saplar olarak kullanmadik patlatiriz sonra evi :)

• düdklüye fasulyeyi koy üstüne suyu koy sonra agzını kapat :) ondan düdük sesi gelince kaldır ocaktan musluğu ac altına koy sonra ses kesilince yavaşca kapağını aç :)

• bende o yüzden cam kavanoz da olan haslanmis fasulye yi aliyorum

0|0
    0|0
    • Nerden aliyosun onu?

• E nasil oluyor

• bak kardesim: kiyma veya eti soganla birlikte kavuruyorsun üzerine tuz at kavururken. sonra bir kasik güzel biber salcasi koy.(arzuya göre domates salcasi) iki-üc dakika onunla kavrulsun. sonra kavanozdaki fasulyeyi suyuyla beraber icine koy. biraz sulu olsun istiyorsan yarim su bardagi su koy. 5-10 dakika kisik ateste kaynasin. hepsi o Kadar. yani sogan yumrukla ez.. ...

• Duduklude haslaman lazim. karbonat at dicem ama geek kalmaz duduklude 15 dk da olur

0|0
    0|0
    • Duduklumu obaa normal genis tencere var kaynaiyor kayniyor su azaliyor du ekliyoz yine kayniyor yine ekliyoz derken bakioz hala sert :(

• Normal tencerede zor piser kapagini aralik birak madem su ucup gitmesin devirdaim olsn

• Onun cins i o pismez

0|0
    0|0
    • Niye?

• Bazı fasulye nin cinsi farklı oluyor pismez doğal

Erkekler Ne Diyor 4

• kardeş kurufasülye nohut geceden sabaha kadar suda beklemesi lazım ondan sonra zaten yarım saat de pişer

0|0
    0|0
    • Baya beklettigimiz de oldu ama pisiremedik normal tencerede olmazmi yukarida bir kiz ole yazmis

• kardeşim geceden sabaha kadar nohut kurufasülye sabaha kadar suyun içinde bekleyecek yoksa düdüklü tencere o bu vs sabaha kadar pişmez

• fasulye kolay degıl zaten

0|0
    0|0
    • Kardesim inat ettik pilavda sorun yok ama 1 aydir kuru fasulye olmuyo bir turlu yumusamiyor

• hangı suda bekletiyorsunuz ((:

• fasulyeni değiştir mesela farklı bir yerden al

0|0
    0|0
    • Kardesim denedik ya biminkinde peoblem var filan sandik degistirdik ayni

• geceden ıslatıyor musunuz? 5 6 saat değil bir gün önceden ıslatın olmazsa biraz karbonat ekleyin

• :D anneye sor dostum :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...