Sokak Müzisyeni mi / Dilenci mi?

gündelik hayatta sürelikli olarak bu ikili ile karşılaşırız, şahsen benim kendi tercihim, sokak müzisyenleri tarafında olur,dilencilerin acıtasyon yapmaktan başka bir şey yapmadıklarına inanıyorum. sizin fikirlerinizi de alalım bakalım hangisi daha doğru bir yaklaşım biçimiymiş toplum da?

• Sokak Müzisyeni
    95% (19)89% (17)92% (36)Oy Ver
  • Dilenci
    5% (1)11% (2)8% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
toplumda yer almasını istediğiniz insanları sormanın neresi saçma anlamış değilim.

anket oluşturulmuş ve istatistikleri belirlemek sizin eliniz de.

Sadece klavye tuşlarına basmak için ''Saçma'' diyen arkadaşları anlayabilmiş değilim,

Sonuçta dışarıda görmek istediğiniz manzarı belirleyecek olanlar sizlersiniz.

Sokak müzisyenlerinin bir destekçisi olarak, ''detay'' bölümünü anlamadan ''saçma'' kelimesi kullanan arkadaşları kınıyorum. SAYGILAR...

0|0
17|14

En İyi Kız Görüşü

• sokak müzisyeni.verdiğim paranın karşılığını müzik olarak alıyorum çünkü.harbiyede goran bregoviçi dinlemenin bedeli 100 küsür lira ise, sokakta herhangi bir enstrüman çalan herhangi birini dinlemenin bedeli de birkaçlira ise, burada ne yardım var ne acitasyon.tam tersi doğru orantılı bir alışveriş sözkonusu :)

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Emeğe saygı ...

0|1
    0|0
  • Sokak müzisyenlerini cok severek dinliorum. Dilenci elini acip eli hic bisey yapmadan emek vermeden para dilenendir.

Sokak müzisyenleri ise emekleriyle sanatlariyla kazaniorlar o parayi..

Bide söyle düsünün, bir konsere gittiginizde, dinlediginizde para vermek zorundasinizdir

Oysa sokak muzisyenlerini dinlediginizde para vermeye mecbur degilsiniz. Yani sadece para kazanma amacli degil yaptiklari.

0|1
    0|0
  • benim gördüğüm sokak müzisyenleri genelde zevk için çalmak için çıkıyorlar sokağa ikisini karşılaştırmak zaten büyük bir hata

0|0
    0|1
  • Sokak muzisyeniyle dilenciyi hic karsilastirmamistim bile. Ellerinde bebekleriyle dolasan dilencileri tercih etmeyecegim tabii ki. Kolunu bacagini kirmis gibi yapan. Ya da oglunun cok kotu bir hastaliga yakalandigini soylerken, kendisinin icki krizinde oldugundan bahseden. Bir sey satsalar, bir is yapsalar benim gozumde buyurler ama boyle yaparak dustukleri durumu kullaniyorlar.

0|1
    0|0
  • Bazı insanlar çalışacak kadar sağlıklı oldukları halde dilencilik yapıyor veya sokak müzisyenliği. Ben ikisinede hoş bakmıyorum. Küçücük çocuklar bile sokakta mendil satıp araba camları silerken bana bunlar hiç adil geliyor. Ama çalışacak durumda olamayıpta bunları yapana kesinlikle bir şey diyemem. Allah yardımcıları olsun.

0|0
    0|1
    • hiç adil gelmiyor olacaktı.

• onlara müzisyen değil zibidi demek daha doğru olur sanırım:) benim evimin civarında akşam saatlerinde zıpçıktı gibi çıkıyor onlardan; çalamadığı gitarı ile bira parası toplamaya çalışan ergen güruhu oluyor genelde. ama mesela bir kız var geceleri keman çalıyor, beni ağlattığı çok olmuştur ezgileriyle...

• hmm. Kesinlikle lafım onlara değil :)

• Sokak müzisyenleri. Acıtasyon nedir bu arada? Hani biliyorum da, kullanımı Türkçeyi Fransızcalaştırmak gibi bir şey.

0|1
    0|0
    • acındırma, duygu sömürüsü kelimelerinin halk arasındaki argo kullanımı.

• Kendini acındırarak başkasından birşeyler umma.

• Sokak müzisyenleri dilencilerle karşılaştırılmayacak düzeyde saygın bir iş yapıyorlar bence. Bayılıyorum. Her yerde olsalar keşke.

1|0
    0|0
  • Sokak müzisyenleri elbette. Dilencileri cevre kirliligi olarak goruyorum ben.

1|1
    1|0
  • sokak müzisyeni canım çok caziptir

0|1
    0|0
  • Dilencilerden nefret ediyorum. Ellerine bir şey alıp satabilirler o zaman zevkle alıyorum.

0|1
    0|1
  • sokak muzısyenı tbıkı dılencı krsılk vermdn pra ıstyendr:)

0|0
    0|1
  • Dilenci demeyelimde selpak falan satıyorsa alırım eğer birşey yapmadan oturuyorsa geçip gidiyorum.

0|0
    0|1
  • sokak müzisyenleri diyorum video paylaşabilseydik eğer buna çektiğim bi sokak müzisyeni grubunu da eklerdim...

0|0
    0|0
  • Sokak Müzisyeni

0|0
    0|0
  • Sokak Müzisyeni

0|0
    0|0
  • ikisini karşılaştırmanız bile çok saçma.. kesinlikle sokak müzisyenlerine hakaret bu dediğiniz.. adı üstünde dilenci.. insanların duygularını sömüren insanlarla, sanat yapan iki insanı karşılaştırma gereği duymanız hakikaten çok ilginç..

0|0
    0|1
    • düz bir pencereden yaklaşırsanız size göre saçma. sokak müzisyenleri için de gerek olduğunu düşünenler olduğunu bildiğim için bir soru başlığı açmak istedim. insanların bu konu hakkında fikirlerini ögrenmenin neresi saçma bayan çok bilmiş.

Erkekler Ne Diyor 14

• bugün eve gelirken istiklal caddesinde bi dilenci gördüm benim yaşlarımdaydı iki elini açmış para istiyordu aradan 100 metre geçmeden yaşlı bi amca gördüm direğe dayanmış su satıyodu.. demem o ki dilencinin tek emeği her geçenin önüne dikilip Allah rızası için.. diye devam eden cümlede para vermeyince arkandan s***** git demek. sokak müzisyeni dediğiniz kişi en azından bi kaç tuşa basarak bakın ihtiyacım olduğu için size saçma gelen bu aleti çalıyorum mesajını veriyor. yani emek veriyor.

0|1
    0|0
  • Her türlü enstrümanı çalarak kendi sanatını icra edenler .. ki bu sokak olsa bile bunu dilencilikle bir bağlantısı olamaz denildiği gibi efor sarfediliyor ve uzun çalışmalar gerekiyor... Sokağın ritmini tutan bu insanlara alkış lütfen... Gelin istiklal yada bostancıda bir keman fülüt dinleyin derim :))

0|2
    0|0
  • Müzisyeni tercih ederdim ama şehrimizde hiç sokak müzisyeni yok :)

0|1
    0|0
  • Dünya'da hiç dilenci olmadığını düşün.Ne kadar güzel olurdu demi? Birde müzisyenlerin olmadığını düşün...Benim için yaşanılmaz bir dünya olurdu.

Ömrümde gördüğüm en kötü karşılaştırmalardan biriydi.

0|1
    0|0
  • Müzik için birşeyler yapmaya çalışan insanı değil dilenci ile karşılaştırmak hiçbirşeyle karşılaştırmak mantıklı değil. Müzik yapan insan sanatçıdır ve Atatürk'ün çok güzel bir sözü var ; Efendiler ! Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz; dahası cumhurbaşkanı olabilirsiniz; fakat sanatçı olamazsınız. Yaşamlarını büyük bir sanata adayan bu çocukları sevelim.

1|0
    0|1
  • Para vermediğim için küfür yediğim dilenciyi gördükten sonra sokak müzisyeni başımın tacıdır.

1|3
    0|0
  • Sokak muzisyenini dilenci ile ayni cumle icinde bile kullanmak yersizdir :(((

tabiki de Sokak muzisyeni :))))

0|0
    0|1
  • Müziğin her türlüsüne olumlu baktığım için sokak müzisyenlerini de destekliyorum.

Dilencilere asla para vermem çünkü bir kaç yönden sakıncası olduğunu düşünüyorum

1|1
    0|0
  • Dilencileri sevmiyorum genelde bi önyargım oluyo onlara karşı. Eline bişey alıp satsa gider alırım seve seve ama oturup elini açıp bişey yapmadan para kazanmalarına ve onlara para kazandıranlara sinir oluyorum.

0|1
    0|0
  • bunu sormanız bile saçma. sokak müzisyenleri sonunta işlerini yapıyor sana bi zevk saglıyor adam bildigi şeyi yapıyor bunun dilencilikle alakası yok!

0|0
    0|1
  • metroda çalıp 600 tl ye ev kiralayan biliyorum

0|0
    0|1
  • İşyerimin olduğu ilçede Kızıldereliler var. Kendilerine has çalgılarını çalıyorlar.Adamlar matbaa gibi para basıyorlar..

0|0
    0|1
  • sokak müzisyeni en azından insanların duygularını istismar etmiyorlar

0|1
    0|0
  • Sen bunları gerçekten aynı kefeyemi koyuyorsun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...