Türk tarihi hakkında bildiğiniz ilginç şeyler neler?

türk tarihi hakkında bildiğiniz ilginç şeyler neler arkadaşlar . bilinmeyen şeylerden mümkünse ... saygılar

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• O değilde neden Kurtuluş Savaşı'nda Yunanlılarla onca cephede sıcak çatışma yaşamamıza rağmen İngilizlerle sıcak çatışma yaşamadık ? Mesela;

I. İnönü Yunanlılarla

II. İnönü Yunanlılarla

Eskişehir-Dumlupına Muharebeleri Yunanlıllarla

Sakarya Meydan Muharebesi Yunanlılarla

Büyük Taarruz Yunanlılarla yapılan savaşlardır. İyi güzelde dönemin en güçlü imparatorluğu olan İngilizler sadece İstanbul'u işgal edip bütün savaşları neden izlemekle yetinmişler diye düşünüyorum ? Gerçi cevabını da biliyorum ya neyse. Biraz da sen düşün bakalım.

0|0
    1|1
    • cevabını bende biliyorum, şuan açıklasam eminim bir cok insan bundan rahatsız olacak

• hayır değil don lastiği 2 bu, finale gel birisi var görüyorum

• ayrıca link e tıkla

Kızlar Ne Diyor 2

• Eski Türk-İslam devletlerinde savaşlarda genelde Allah için savaşanların cihat edenlere işte Allahu tealanın takdiri ile bir güç geliyormuş kılıcı kaldırmadan bazı insanlar ortadan ikiye ayrılıyormuş tabii bu anlattığım mucize Peygamberlere alimlere Allah dostlarına özgü

0|0
    1|1
  • çok kapsamlı bi soru. onlarca cevap verilebilir.

0|0
    0|0
    • ben genel olarak

bak bunu duymuştum unutmam hiç felan olarak demiştim =)

Erkekler Ne Diyor 5

• Çelebi mehmetin cenazesinin mumyalanması olayını araştır mesela, çok ilgimi çekmişti..

Genç osmanın tahttan indirilişi, devlet konularını eşine söylemesi, yeniçeri ağasının itaatsizliği...

Eyüp sultan'ın hayatı, akşemsettinin konuyla ilgisi...

aklıma gelirse eklerim...

0|0
    0|0
  • türk tarihi dünyada en geniş kapsamda yer kaplayan bir tarihtir. bilinenler sadece ülke içindeki tarih kitaplarından edinilen bilgilerdir. birde tarihimizi dış ülkelere tasıyan ve bilmediğimiz belki binlerce bilgi bulunuyor. bu kitaplar vagonlar dolusu avrupaya taşınmıştır.

0|0
    0|1
    • bir arada mezarların altında bulunan Türk ordusu vardı ne oldu ses çıktımı ondan?

• Ermenilere karşı.

• yanlıs yere cevap yazdınız. fakat buradan cevaplayayım. istersen sözde soykırımı bi araştır. ermeniler kürtleri diri diri yakarken, türlü türlü işkenceler çektirirken soy kırım olmuyorda, bizler onların bu vahşetine karsılık verincemi soykırım oluyor?

• Türklerin İslam'ı kabul etmesi ders kitaplarında bir satırla kabul ettiler vb der geçerler halbuki savaşçı ve özgürlüğüne düşkün bir tribe olan Türkler'in savaşmadan binlerce yıllık inançlarını değiştirmeleri imkansız ki zaten resmi tarih kitaplarna girmeyen birçok belgede Maveraünnehir kan aktı diye geçer bu çarpışmalar

0|0
    0|0
  • Soykırım yaptık ama bunu yapmadık diyoruz.

0|0
    0|0
  • Konu güzel takipteyim..

0|0
    0|0
Yükleniyor...