Karl Marx'ı Tanıyor musunuz? Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Karl Marx'ı Tanıyor musunuz? Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• komünizm kuramcısı lakin feodalizmin zincirlerini kırmak için kapitalizmin gerekli olduğunu savunur. değişim için öngördüğü devrim ve komunist parti yönetiminde gerçekleştirilecek geçiş dönemi ise dünyadaki örneklerinden görülebildiği üzere sonuç verememektedir. dolayısıyla marx önerdiği antitez bakımdan ütopist kalmıştır. yine bütün yollar kapitalizme çıkmakta, sentez yine kapitalizmin yeni bir boyutunda son bulmaktadır.

1|0
    0|0
  • karl marx sosyolojinin 2. isim babası

1|0
    0|0
  • Karl Marx (okunuşu: Karl Marks)[5][6] Almanca söyleyişi: [ˈkaɐ̯l ˈmaɐ̯ks]; (5 Mayıs 1818 Trier - 14 Mart 1883 Londra) 19. yüzyılda yaşamış filozof, politik ekonomist ve devrimci. Marx'ın ekonomi alanındaki çalışmaları, günümüzde emeği, emek-sermaye ilişkisini ve bunları takip eden ekonomi düşüncesini kavramanın büyük bir kısmı için temel oluşturdu.[7][8][9] Sosyoloji[10][11][12][13] ve sosyal bilimleri[14][15][16] başlatan isimlerdendir. En bilinenleri Komünist Manifesto (1848) ve Kapital (1867-1894) olmak üzere hayatı boyunca sayısız kitap yayımladı.

0|0
    0|0
  • İyi ki tanımıyorum. Gereksiz.

1|0
    0|0
  • Ronesanmj reformu flan baslattinbi. nevi oyle bliyorm

1|0
    0|0
  • fikirlerini begenirim fakat daha cok keynesyen gorusu benimsiyorum

1|0
    0|0
  • Devrimci nin Krali. :) Adam gibi adam Karl Max :):)

1|0
    0|0
  • Hee şu ak sakallı mübarek

1|0
    0|0
  • Marksizm düşüncesini dünyaya tanıtan Ateist filozof'tur kendisi. Komunizm'in babası gibi birşeydir işte.

0|0
    0|0
  • modern kapitalizmin sınıf mücadelesindeki yeri konferansı-1845 b*k Altın Olsa Fakir Götsüz Doğardı... Karl marx ...:D

0|0
    0|0
  • Tanimiyorum

0|0
    0|0
  • Bol sakalli ton ton bir amcadir kendileri

0|0
    0|0
  • Severim marx 'i. Des kapital'in tamamini anlamak zor o kadar. O da ekonomik terimlerden kaynakli. marx hakli miydi haksiz miydi gibi bir sacmaliga girmeyecegim ama komunizm bir sansi daha hak ediyot sanirim.

0|0
    0|0
  • karl marx ı bilmem ama türkiye ye gelirse mutlaka söyleşisine giderim :D

0|0
    0|0
  • İslami olmayan insanları pek sevmem

0|0
    0|0
  • Nur yüzlü bir abimiz:))))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3