Vejetaryenler ve Veganlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Vejetaryenler bildiğimiz gibi sadece et ürünleri tüketmeyenler.

Veganlar ise hayvansal hiçbir şeyi tüketmez. Süt, bal, yumurta, peynir, yoğurt, dondurma, tereyağı gibi şeyleri tüketmezler.

Vegan olmak Türkiye'de gerçekten çok zor iş. Ama yurt dışında veganlar için özel beslenme ürünleri çıkartılıyor.

Güncellemeler:
Vegan et de tüketmiyor tabi. Orayı yanlış anlamayın :)

0|0
170194

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 193

• Vejeteryanim et tavuk balik yemem. tek istisnam cok cok kizarirsa sucuk.. peynire bala bayilirim mesela.. yemek isterdim kucukken kurban kesiminde tiksinmisim..

2|1
    0|0
    • Aynen bende küçükken kurbanda gördüğümden beri ağzına suremedim. Ne zaman denesem modem kalkıyor

• Sen vejetaryen* sayılmazsın bence. Çünkü veganlık ve vejetaryenlik bir tercihtir. Tiksinip yemiyorsan psikolojik bir şey olur

• @baltadakisap hep bu ailelerin vurdumduymazligi iste:(
      @lilithhhh_ konuya boyle felsefikmi yaklasirsin hep:))

• Veganlar Kesinlikle sağlıklı bir şekilde beslenemiyorlar. Vegan Bir hatun ile evlenmem

7|2
    5|1
  • Vejetaryenler ile bir sorunum yok da her şeye kulak tıkayıp bir tek kendini haklı gören ve tartışma adabı bile bilmeyen veganları haydarla dövmek lazım.

1|0
    0|0
  • Herlesin kendi tercihidir

1|0
    1|0
  • Vejetaryenleri normal karşılarım ama veganları normal karşılamam vegan olmak çok saçma süt bal yumurta peynir yogurt bunlar zaten ana besin kaynaklarımız eşimin vegan olmasını istemem

1|0
    0|0
  • Dedemin bir lafı vardı " Ağzının tadını bilsen burnunun b*kunu yersin" diye. O geldi aklıma.

0|1
    0|0
  • neden yemiyorlar hayvanları?

0|0
    0|0
  • Bitkiler de canlı. Onları da yemesinler.

0|0
    1|0
  • Hepsi saçmalik

0|0
    1|0
  • Kadın dediğin Yakacak kurbanda
    Ateşi atıcak etleri ohh

0|0
    1|0
  • Ne yiyecek bu insanlar !!

1|0
    0|0
  • Geçerli bir nedeni yok ise mantıklı bulmuyorum.

0|0
    0|0
  • Mantıksız. Mantıklı düşündüğünü sanarken mantıksız iş yapmak lol :D

0|0
    1|0
  • aa bende veganları erkek sanıyodum yani kadınlara vejeteryan erkeklere vegan denir sanıyordum oo ikiside bana gelmez et yemezsem ölürüm ben hem insan nasıl oluyor bunları tercih meselesi mi bide neden ya et yenmez mi eski zamanlarda bunlardan yoktur herhalde çünkü sadece hayvanlarla besleniyorlarmış yani balık tutma olsun inek'in sütü dana'nın eti

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 169

• Türkiyede pek bilgi sahibi olmadiklari icin bu soruyu yanis yerde sordun tüm bilgiiniz olsa burdaki gibi hepiniz cok enteresan bulurdunuz keisnlikle saglikli ama bilgisi olmayan et saglikli der ama yanlis Benim bütün ailem vegan anneannem yasli cok saglikproblemleri giti

3|0
    0|2
    • Sağlıklı mı, insanlar ~200 - 300 bin yıllık varoluşları boyunca böyle beslenmediler ki? Beslenselerdi zaten dünya üzerindeki baskın ırk olmazlardı.. Hep hepçildik, öyle de olacağız.. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin..

• Sen yanlis bilgilenduriyorun dedgim gibi türkiyede bilmiyorsunuz pek sey vegan saglikli

• Çok sağlıksız. Aksi ispat edilemez ayrıca doğanın kanunu bu. Hiç bir hayvan , hayvan haklarını korumak için başka bir hayvanı yememezlik yapmazken insanların yapması saçma. Hayvanlara zarar verme kemiktir ettir ekmektir sudur imkanın oldukça karınlarını doyurmaya çalış gerisine karışma

0|2
    1|0
  • aslında mantıklı bir davranış.. :)

1|2
    0|0
  • Veganlık tamamen güzellikleri karşına almak demektir. Et, yoğurt, terayağı... Mmm iskender olsa da yesek be.

0|1
    1|0
  • endişeleniyorum onlar için :/

1|0
    0|1
  • Hiç bir şey

0|1
    0|0
  • Tercih meselesi

1|0
    0|0
  • Akılsızlar , agızlarının tadını bilmiyorlar...

0|0
    1|0
Yükleniyor...