Beğendiğiniz kitaplardan çok beğendiğiniz bir bölümü paylaşır mısınız?

Okuduğun bir kitabın çok beğendiğin bir bölümünü bizlerle paylaşır mısın? İlk olarak ben yazayım bi tane

üç günlük dünyada herşeyim oldun. aslında hiçbirşeyimsin

aslında sürgünüz kendi düşlerimizde bile

istesende dokunamayacağın kadar uzak

istemesende avucundaki bozuk para kadar yakınım

Boşluğunum,içindeki sevdalar kadar yoğun,nefretin kadar geçici

iç kanamasıyım acılarının

çok eskilerden kalan bir şarkı yada yaptığın bir beste

bir nefeste içine çektiğin kokuyum

Nasılsa herşey geçip gitmiyor mu zamanlar gibi

Yarın olmayacağımı biliyorsun,benim bildiğim gibi

Hoşçakal

Kapatamadık maziden kalan yaraları

yeni renkler yaratamadık dünyanın kirinden

bu şiir sanadır

Bir daha göremeyeceğin birinden

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• “Yeniçeriler kapıyı zorlarken Uzun İhsan Efendi hala malum konuyu düşünüyor, fakat işin içinden bir türlü çıkamıyordu…

“Rendekar doğru mu söylüyor? Düşünüyorum, öyleyse varım. Oldukça makul. Fakat bundan tam tersi bir sonuç, varolmadığım, bir düş olduğum sonucu da çıkar: Düşünen bir adamı düşünüyorum. Düşündüğümü bildiğim için, ben varım. Düşündüğünü bildiğim için, düşlediğim bu adamın da varolduğunu biliyorum. Böylece o da benim kadar gerçek oluyor. Bundan sonrası çok daha hüzünlü bir sonuca varıyor. Düşündüğünü düşündüğüm bu adamın beni düşlediğini düşlüyorum. Öylese gerçek olan biri beni düşlüyor. O gerçek, ben ise bir düş oluyorum.”

Kapı kırıldığında Uzun İhsan Efendi kitabı kapandı. az sonra başına geleceklere aldırmadan kafasından şunları geçirdi:

“Dünya bir düştür. Evet, dünya..Ah! Evet, dünya bir masaldır.”

Puslu Kıtalar Atlası

2|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Aslında yazarını pek sevmem. Kitap da güzel değil genelde bakarsan bence ama bu cümleleri beğendim:

" Eğer, hayatınızın herhangi bir an'ına gidip orada sonsuza dek kalacaksınız deseler yalnızca iki şeyden birini seçmek isterdim. Biri, o çocukluğun bahçesindeki ağacın dalına asılı salıncakta sallanırken... Öteki, bütün hayatım boyunca en çok sevdiğim adamla öpüştüğüm ilk gün... Herkes aşık olmanın ortak dilini bulup yazmaya çalışıyordu.

Ama aslında bu kadar basitti işte: Birini öptüğünde salıncakta sallanır gibi hissediyorsan aşıksın.'

0|0
    0|0
  • "iyilik demek kimseye kötülüğü dokunmamak değil, kötülük yapacak cevheri içinde taşımamak demektir."

içimizdeki şeytan-sabahattin ali

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • ... S*iktir et !

* Kitabı merak edenler için de bu sözüm,kitap hakkında yorumumdur !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ''beni bir domuz olmakla her suçlayışında sözlerini değil, melodiyi, bunu dile getirirken koyduğu gücü algılıyordum ben yalnızca. çünkü biliyordumki bu suçlamaları bana veya bir başka insana yönelik değildi aslında. evrene karşı olan nefretini haykırıyordu. düşkün ve zavallı bir gövdeye tutsak edilmişliğe karşı isyanını... ve de yıldızları, gezegenleri, galaksileri kapsayan, bu inanılmaz derecedeki büyüklüğün bir parçası olmaya karşı başkaldırısını...ve aslında bunun bilincinde de değildi. işte bu da onu büyük harf i ile yazılan insan yapıyordu. ilse. yalnız ve yalnızca insan, kendi kuyruğunu ısıracak ve acı dayanılmaz hale geldiğinde bir yıldıza karşı körükörüne öfke duyacak kadar tanrı taşıyabilir içinde. budur bizi kendimize karşı muzaffer kılan...''

I. Ambjornsen -İnsan Postuna Bürünmüş Köpek

0|1
    0|1
    • ekşisözlük'te en sevdiğim paragraflardan birini eklemiş olan yazara da teşekkürler.

• eksilenecek birşey göremedim.

• ben hayatta kendi durumumu dikkatle saptadım

ne fazla mutluluğa ne de fazla acıya yer bırakıyorum

kendime güvenli ve kararlı bir yüzeysellik edindim

zevklerim var ama iştahlarım yok

gülüyorum ama pek seyrek gülümsüyorum

beklentilerim var ama umutlarım yok.

esprilerim var ama mizahım yok.

çok atağım ama hiç cesaretim yok.

açık sözlüyüm ama içtenliğim yok.

çekiciliği güzelliğe tercih ederim.

rahatlığı da yararlılığa tercih ederim.