Ölümden sonra hayat var mı yoksa sadece yok oluş mu?

Ölümden sonra hayat var mı yoksa sadece yok oluş mu ?

Scole’ deneyi 1993 yılında dört araştırmacı beş yılda 500′ün üstünde deney gerçekleştirdi. Bu deneylerin bir kısmında görünmeyen maddeler materyalleşerek görünür hale geldi. Bir kısmında da ışıklar belirdi. Garip şekilli daireler odanın her bir yerinde uçuşurken fotoğraftaki görüntüyü yakaladılar. Hem de hiç kamera kullanmadan. Bu ilginç deney daha sonra ABD, İrlanda ve ispanya’da tekrar edildi, ve yine başarıya ulaştı.

Ölü ağırlık deneyi Bu isim aslında bu deneyin resmi adı değil ama deneyin içeriğine çok uygun olduğu için bu isim tercih edilmiş. 1907 yılında Dr. Duncan MacDougall ölüm döşeğindeki altı hastayı terazi üzerinde özel olarak hazırlanmış yatakların üzerine yatırdı. Hastaların son nefesini verdikleri anda ortalama 21 gram kaybettiklerini ortaya koydu. McDougall ayrıca aynı deneyi 15 köpekle de gerçekleştirdi fakat bu sefer aynı sonuç gözlenmedi. Bunun üzerine insan ruhunun ağırlığı olduğunu iddia eden McDougall, köpeklerin de ruhu olmadığını iddia etti. peki ya sizce ölüm bir son mu yoksa yeni bir başlangıç mı?

0|0
212

En İyi Erkek Görüşü

• Vardır muhakkak.

0|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• kıymete inanıyor musun öldükten sonra diriliş var

0|0
    0|0
  • evet var çünkü inanıyorum... elle tutulur dişe gelir bir kanıtım da yok olması da gerekmez

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bir kere ruh'un agirligi olamaz bana gore, ruh nurdan yapilmistir yani insan vucudunda agirlik olarak gosterilmesi bence yanlis peki senin 21 gram dedigine biraz olsun ornek verecek olursam, mesela insan yasadigi sirada kalp atislari kalp pompalamasi var yani demek istedigim her bir kalp pompasunda sisiyor bunun gibi vucutta belirli agirlik olusturan organlarimiz var peki soruyorum sence ruh agirlikmidir? Bence hayir bu senin dedigin tez kesinlikle darwin felsefesi gibi birsey. Ölumden sonra hayat vardir ve orada ki hayat ebedidir, burasi kisa bir muddettir. Bu tur rivayetlere inanma ac kuran-i kerim oku cunku ahiret olmasaydi Allah peygamberleri neden yollasin?

0|0
    0|0
  • Ölüm gerçekliğe uyanıştır. Hesap günü mutlaka var.

0|1
    0|0
  • Ağırlık deneyi dışındaki gerçek dışı. Ama ölümden sonra hayat olduğuna inanıyo ve iman ediyorum

0|1
    0|1
  • kanıt istersen yok. bazı şeylerin cevapları belli değil. belli olsaydı herkes kurtuluşa ererdi mutlaka. ama böylesi daha iyi. insanlar bilmesin, uydursun, sapıtsın. iyice b. ku çıksın her şeyin. herkes cehennemi boylasın.. çok içtim l*n bu gece yine

0|0
    0|0
  • Parmağın kopunca hadin hisset bakalım.

0|0
    0|0
  • Yoksa bile insallah vardır moruk

0|0
    0|1
  • bir gece mezarda kal anlarsın

0|0
    0|0
  • Son.

0|0
    0|0
  • Scole yi boş ver aç Kur'an'ı KERİM OKU

0|0
    0|3
    • okudum ben sen bana bakma çocuk.

• Kurani kerimde ne anlatiliyor birader. Söyle tap boyle tap falan filan

• "Her canlı ölümü tadacaktır. " (Âl-i İmrân, 185)

Her nefis canlı ölümü tadacaktır. Yani herkes ölecektir. Bundan bazı kimseler ruhun ebedî olduğu mânâsını anlamışlardır. Çünkü tatmak, bir hayat eseridir. Ve zevk anında tadıcının ebedî olduğunu anlatır, yoksa zevk tasavvur olunamaz. O halde mânâ: "Her nefis bedeninin ölümünü tadacaktır" demek olur. Bu da nefsin, bedenden başka olduğunu ve bedenin ölümüyle onun ölmeyeceğini anlatır. Evet her nefis ölümü tadacak; dünyanın ne üzüntüsü, ne sevinci hiç biri kalmayacaktır.

"Onlar için bir ecel tayin ettik ki onda hiç şüphe yoktur" (İsrâ, 99)

"Biz senden önce de hiçbir beşere dünyada ebedîlik vermedik. Şimdi sen ölürsen, onlar baki mi kalacaklardır?" (Enbiyâ, 34)

"Yer yüzünde bulunan her canlı fanidir" (Rahmân,26)

• Ölüm sonrasını insan aklı çözemez. Bu sebeple peygamberler gönderilmiştir. Ama kainattaki mükemmel nizam bu kainatı bir yaratanın bulunduğu ve bu yaratanın sonsuz ilim ve kudret vb sıfatlarının bulunduğu sonucuna götürür bizi. Bundan da madem ilim sahibi bir yaratıcı var o halde bu kainat ve kainat içindeki insanoğlu boşuna yaratılmamıştır sonucu ortaya çıkar. O halde her yaptığımız amelin, iyiliğin, kötülüğün bir karşılığı olmalı, zalimin zulmü, mazlumun ahı karşılığını bulmalı sonucunu doğrurur bu da. Ama insanoğlu aklıyla doğru bilgiye ulaşamamış hep şaşırmıştır. Peygamberler aracılığıyla doğru bilgiye ulaşmak mümkündür olmuştur ancak.

İlk resimde yer alan şeyin ne olduğunu anlamadım ben yalnız.

0|0
    0|0
  • olmasa keske umarım yoktur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...