Kim daha zeki? kim daha zeki?

Akşam akşam aklıma takıldı kim daha zeki Nikola Teslamı yoksa Albert Einstain mı fikri olanlar yorumlasın bakalım varsa nedenini de söyleyin

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• Zekanın tanımı çoğularına göre; "Kavramlar ve algılar yardımıyla soyut ya da somut nesneler arasındaki ilişkiyi kavrayabilme, soyut düşünme, muhakeme etme ve bu zihinsel işlevleri uyumlu şekilde bir amaca yönelik olarak kullanabilme yetenekleri zeka olarak adlandırılmaktadır."

Ancak bana göre zeka hiçbir zaman tahmin edilemeyendir. Bu iki isim için de bu zeka tanımı geçerlidir. Bu nedenle de bir derecelendirme yapmak saçmadır.

1|0
    0|0
    • genel olarak zeka nın bir yetenek olduğu aşıkar ve yetenekler derecelendirilebir en basitinden spor olayrına örnek verebiliriz

• onu anladım zaten şöyle diyeyim soruyu ben sorduğum için fazla cevap beklentim yok ama bilgi açısından birsey öğrenbilme imkanı olan bir soruya toplumun bu kadar meraksız oluşuna şaşırdım bu evet açıdan beklentim vardı

• https://www.youtube.com/watch?v=LSZ_fsG5uMg Bunu izlerse neden sorusunun neden saçma olabileceğini anlarsın.

Kızlar Ne Diyor 1

• Bu konuda bir fikrim yok ama Einstain olabilir.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu sorunun neden kesin bir cevabı yok biliyormusun?
    Ya da gerçek. Iq larını neden ölçtürmedileri biliyormusun
    Çünkü hiçbir zeki ıq su yüzünden zeki olmamıştır ve hiçbir zeki ben senden daha zekiyim demez karşındakinin daha zeki olabileceği ihtimalini bilir
    Zeka sadece daha kolay anlamayı sağlar daha başarılı olmayı değil başarı zeka ile değil çalışmakla gelebilen birşeydir

0|0
    0|0
    • zekası belli bir seviyenin üzerinde olanlar zaten ben daha akıllıyım diye bir yarış içerisine girmez karşısındakinin de ne kadar zeki olduğuyla ilgilenmez, ben onlarında zeka yarışına girdiklerini de düşünmüyorum ama dışarıdan 3. göz olarak baktığında 2 kişiyi doğal olarak birbiriyle kıyaslayabilirsin bu yenetekli diğeri daha çalışkan demek gibi. benim bakış açımda buydu. fikirlerin için teşekkürler.

• bir an söylemek istediklerini pat pat pat söyleyip çekip gittin zannettim kusura bakma o zaman 😂

• önemli değil muhabbet boş olmadıkça tartışmayı severim :D uyuyana kadar burdayım merak etme daha çok var yani :D

• Einstein ın iq seviyesi sadece abartı ama Tesla gerçekten hakkı yenen bir dahi daha yeni yeni anlaşılıyor yapmaya çalıştıkları. İkiside zeki insanlar ama bence Tesla

0|0
    0|0
    • aslında eintein ıq 160-170 arası diye bilinirki bı ortalamanın üstü dür ama mega zeka olarak geçmez daha üsy ıq lu insanlar mevcut ve teslanın ki bilinmiyor diye biliyorum

• Bir sürü iq testi çeşidi var Einstein iq su ile ilgili gerçekler bilinmiyor çoğu uydurma şimdi gece gece uykulu olduğum için tatmin edici cevaplar yazamıyorum kusura bakma.

• önemli değil maksat beyin fırtınası olsun :D uykun geldiyse kaçırma iyi geceler

Yükleniyor...