Eski paralar? koleksiyoncular mi aliyor?

Resim atmayi deniycem ama elimde 20ye yakin eski paralar var. Hakkinda bilgisi olan var mı , resimlerini atmayi deniycem

Güncellemeler:
Paralarin eskiliginu merak edenlere mesajdan yollayabilirim ancak, burdan resim atamiyorum malesef.

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• bu paraların degerlı olması ıcın çil veya çilaltı olması lazım ya da yanlıs basılmıs olması gereklı! yıpranmıs bır para ıse cok cok eskı degılse emın olun hukmu yoktur.. ben hem pul koleksıyonu yaparım hem madenı ve kagıt para koleksıyonu eskı eserlerıde severım.. emın olun yıpranmıssa para bes kurus degerı olmaz, umutlanmayın derım:(

0|0
    0|0
    • yipranmis var ama boyle sanki daha dun basilmis gibi jilet gibiside var. bu arada genis bilgi icin ilginizdrn dolayi tesekkur ederim :)

• http:// hizliresim. com/ BMrkAg

• Evet bazilari guzel duruyor gercekten.. mesela yuz lira falan pikseli guzel bir makine ile tek basina cekin su yenileri ve sahibinden. comda satisa cikarin mutlaja ilgilenen olacaktir.. ama buyuk hayaller kurmayin!

Erkekler Ne Diyor 5

• Pek değerli olmuyor eski paralar. Yani sattığın değmez.

0|0
    0|0
    • Eski paralar degerli oluyor, sen nerden duydun degerli olmadigini, zamanin eskitemedigi degerler vardir :)

• Bit pazarına gitmek ya da antika pazarına gitmek asosyallik göstergesi değildir. Ona bakarsan her şeyin bir değeri var. Ben de sana en başta ne dedim? Pek değerli değiller, sattığına değmez.

• Paraların basım tarihi emisyon grubu tedavülden kalkınca bankaya geri dönüş oranınAh göre değişir fiyatlar

• Alan çıkar. Paraların dönemine bağlı olarak hastası çok.
    Açık artırma ile net üzerinden satabilirsin satmayı düşünüyor isen

0|0
    1|0
    • Satmayi ilerde dusunuyorum cunku zamanla degerlenen birsey bunlar simdi ise sadece degerini merak ediyorum

• http:// hhizliresim. com/ BMrkAg

• Henüz satsan bile toplamına verilecek para 200 lira etmeyebilir.
      En az 20 ila 50 sene sonra bunlara alıcı çıkar. belki antikacılar alabilir.
      Çünkü bunlardan şu an her birinden piyasada binlerce var

• Sende kalsın güzel hobi

0|0
    0|0
  • ne kadar eski

0|0
    0|0
    • Ne kadar eski olduguni bilmiyorum 50 yillik bir gecmisi olabilir ama aralarinsa bin ve bes bin liralarda var

• Bana ver hayrına küçük bir para koleksiyonum var :D

• Hayrina mi vereyim :) ben dunya da yokken kullanilan paralar elime gecmis hayrina verilir mi bunlar gozum etme eyleme :)

• sadece eski para olması değil seriside önemli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...