Bana Atatürkü sevdirecek ya da düşüncelerinin mantikli ya da mantiksiz oldugunu dobra bir şekilde yalansiz söyleyip kanitlayabilecek birisi varmi?

soru başlıktaaaaaaaaaaaaaaa baaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

0|0
4|19

En İyi Erkek Görüşü

• Sevsende sevmesende kimseye yaranamazsın. En iyisimi hiç bulaşma😪

0|0
    0|0
    • aynen

• Valla ne desek boş ☺️ Dediğim gibi hiç bulaşmamak en iyisi 🌹 tekrar teşekkür ederim

• birsey degil :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Bunu okuyarak ya da tarihi öğrenerek sen beceremiyorsan benim elimden bir şey gelmez. :):

2|2
    0|0
    • bana tarihi anlat demiyorum okadarini okudum ama hangi nedenle seviyorsun mesela benfe o nedenle seveyim diye soruyorum

• Atatürk'ü sevmek için nedene gerek yok. :):

• Arap alfabesini kaldırıp latin alfabesini getirdi orta doğuyla bağlarımızı kesmiş oldu böylece..90 senedir kafamız rahattı adam ileriyi görüyor tabi.. şimdi gördün b*k çukuruna bir yüzümüzü döndük kaç canımız yandı.. arkamıza bakmadan süleyman şahtan kaçtık vs vs vs

0|0
    0|0
  • Pasalarin kavgasi ya da
    Afet İnanin Atatürk ile ilgili haritalar , belgeler hatiratinin orijinalini bul oku

1|0
    0|0
  • Aynı kişi banada sevdirsin Ateyiz olacam.

pamuk şekere tapıcam

1|0
    0|0
  • Müslüman nüfusun çoğunlukta olduğu ülkelere bakıp kendi yaşadığın ülkeyi kıyasla.
    Göreceğin fark zaten neyin ne olduğunu ortaya serer.

1|0
    0|0
    • ben bir musluman ulkede yasamiyorum ama kiyaslamak gerekirse turkleri asagiliyorlar

• Neden yapalım? Bize ne senin sevip sevmemenden?

0|0
    0|0
    • tamam yapma kardes mecbur degilsin istemiyorsan yapma silah zoruylami sordum sanki bu tepki ne

• Ataturk iyi bir insan miydi kotu bir insan miydi bilemezsin. ancak emin olabilecegin bir sey var. zamanin sartlarini gozden gecir. halk fakir , asker ve silah yok, dusman iceride, dostun yok dusmanin cok.. boylr bir durumda ataturk bir ulke kurmus ve onu belli bir yere getirmistir. ve bu da cesaret isteyen bir seydir. aslinda ataturk yalnizca halkin istedigi kisi. oldu. halkin bir kahramana ihtiyaci vardi ve ataturk. buna gonullu oldu. ve gonullu oldugu anda kendini oldurmus oldu. ataturk , savas zamaninda yurtdisina kacip sevdigi kadin ile birlikte uzun ve rahat bir hayat da yasayabilirdi. ama o bunun yerine zorlugu secti. ve ben buna saygi duyuyorum.

0|0
    0|0
    • sagol burdaki kisiler gibi yapmiyorsun tesekur ederim

• İnsanlari kazanmayi bilmiyor cogu kisi zaten turkiye de bu yuzden bu halde. herkes birbirini disliyor hemen. hic dinlemeye ya da anlatmaya zahmet etmiyorlar. hic biri ataturk u anlatmaya zahmet etmez ama sorsan en buyuk takipcileridir. onemli olan ataturkun hayatini ezbere bilmek degil ataturkun dusuncelerini bilmek ve gunumuze uyarlamaktir. neyse takma sen kimseyi ataturk u arastirirken o gunku sartlari iyi dusun yalnizca sana tavsiyem.

• tamam tesekur cidden 😊 birini destekliyorsan anlatman gerekir zaten dusuncelerini ezbere bile olmasa burada kufur soyleyenler dusuncelerini hayatini bilmiyor bu yuzden hemen kufure yoneliyor

• sen git tayyipin gödünün gılı ol. saçını kapat ama yüzüne 1 kg makyaj sür - dar etek git otobüste erkeklere sürttür. Senin zekan Atatürk'ün yaptığı şeyleri anlamayacak kadar geri.
    - sen git 1 şalvarlının 3. - 4. karısı ol. Ya da 30. cariyesi ol
    - mirastan erkek kardeşin 2 pay alırken - sen 1 pay al
    - kot pantolon giydin diye cami avlusunda kırbaçlan
    - cübbeli birisi sana tecavüz etti diye kafana kadar kuma gömüp taşlayarak öldürsünler seni
    - kocanın tüm vücudu irinle kaplı olsa bile onu yalayarak temizlesen de kocanın hakkını ödeyeme
    - git 6 yaşındaki bebeğini 52 yaşındaki sapıklarla evlendir!

0|0
    0|0
    • ya anlamiyorum bosnaliyim ateistim hala burada bana partilerden aciklama yapiyorsunuz bide kufur yapiyorsunuz atayi boyle tanitiyorsaniz sevmeyen arkadaslarmi anliyorum

• ya türk değilsin ya da eğitim almadın ya da aileden kaynaklanıyor anlamaman :/

0|0
    0|0
  • Sevmek, için sayısız neden, var lakin anlamak istemeyene ne anlatsam boş. Anlamak isteyen zaten boyle bir soru sormazdı.

0|0
    0|0
    • haha soruyorum sanane bosver anlatma sanki cok buyuk birsey istedim

• Sevmeyin ulan kanitlamiyorum bir onder tum dunyaya emsal oluken fasist ve emparyalizme karsi mucadele eden gelismekte olan ulkelerde ataturkculuk dersi varken kendi vatandasimin sovmesi ve tanimamasi beni parcaliyor

0|0
    0|0
    • turk oldugumu ne biliyorsun iste belki hic ataturkun dersini gormemis bir insanim turkceyi sonradan ogrendim ailem turk degildi ne biliyorsun hemen herkez kufure vuruyor

• ben bir oncekine dedim zaten seninde yok sanirim

• Ben bir ataturk sevdalisi olarak bole siyasi emeller icin peskes cekilince cildiriyorum senin icin yazmadim bu arada birgun gercekten vatan sevdalisi olanlar ataturke saygi duyar

• bu yaşına kadar ulan bu adam ne yapmış doğrusu ne yanlışı ne diye araştırmadıysan bu saatten sonrada hiç zorlama... ön yargıların varken mucize bekleyip onu birinin kırmasını bekliyorsun ama ne kadar doğru?

0|0
    0|0
    • arastirmadim yazmadim.. bilgi edinmek istedim neden seviyorsunzt diye. ayrica turk degilim

• hayir anlamadin arastirmadim yazmadim yani arastirdim ama arastirmadim diye yazmadim.

• hmm pardon o zaman tek taraflı araştırmadıysan eğer görüşün ne? ayrıca bozkurt diye bir kitap var rus bir yazarın yazdığı en çıplak bilgi onda diye düşünüyorum ismet inönün yasaklattırdığı...

• Her şey ortada olanları görüp hala sevmiyorsan bu zihniyete bir şey anlatmak yersiz

0|0
    0|0
    • cogu sey ortada ama herkes malesef goremiyor...

• sana şu kadar diyeyim eğer Atatürk olmasaydı şu an ülkemiz yunan fransız ingiliz ve italyanlar arasında bölünmüş olcaktı.. canını ortaya koyarak bu ülkeyi kurdu.. bunu bugun kım yapar?

• Ülkemizin kurucusu yetmezmi

0|0
    0|0
  • içinden sevmek gelmiyorsa sevmezsin.. neden biri sana kanıtlasın o zaten kendini kanıtlamış biri..

0|0
    0|0
  • Sen kimsin ki Mustafa Kemal i anlatacağız sana , adını ağzına almadan önce besmele çek ilkönce..

0|0
    2|1
    • :))) ya yardim isteyende suc zaten bosver

• Ne mutlu Türküm diyene

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• Kodumun gerizekalisi senin gibi orumcek beyinli Ataturk'u sevse nolur sevmese nolur bence sen Ataturk'u mantikli bulman icin biraz zekan olmasi lazimdi ama ne yazikki beyninin icinde sadece kuru fasulye var

1|1
    2|0
    • sen de kaba konuşmuşsun ya :)

• Yanliz ben 21 yasindayim kör insaatci amele

• bende 23 nolmus

• Çünkü olmasaydı olmazdın taam mı?

0|1
    1|0
  • Abi halkı örgütlemis kurtulus savasinda eger kurtulus savası olmasaydi sen başka bir ülkede kendi topraginda ezilen halktan olacaktin

0|0
    0|0
  • Atatürk'ü sevmek için sebep arıyorsan soy ismi bile yeter. ATAMIZ. gayet net

0|0
    0|0
Yükleniyor...